Kategórie Hospodárstvo

Hospodárstvo

Kurčatá plemena Minorca: charakteristika, popis, fotografie

Plemeno kurencov Minorca pochádza z ostrova Menorca, ktorý sa nachádza v stredomorskej oblasti a patrí do Španielska. Miestne plemená sliepok na ostrove Menorca sa navzájom spojili, čo malo za následok plemeno, ktoré malo smer vajec. Vajcia boli veľmi veľké a chutné. Počas britskej okupácie na začiatku 18. storočia boli mladícke kurčatá odvezené do Británie.
Čítajte Viac
Hospodárstvo

Popis a produktivita kurčiat z chovu lososa Zagorsky

Zagorskské plemeno chovných lososov je veľmi úspešným sovietskym plemenom, ideálne pre tvrdé podmienky v Rusku. Začiatočník, ktorý sa rozhodne vziať kurovdstvom, ale ktorý nevie, ktoré plemeno si vyberie, môže byť bezpečne odporúčané pre kurča Zagora. Na základe prechody štyroch plemien v Ústave hydiny nachádzajúcom sa v meste Sergiev Posad sa toto plemeno stalo jedným z najúspešnejších plemien sovietských kurčiat.
Čítajte Viac
Hospodárstvo

Popis plemena nožnice, funkcie + foto

Plemená noha je vzácna. V tridsiatych rokoch minulého storočia sa Michael Pease a Reginald Pennet, vedci a chovatelia genetického inštitútu Cambridgeskej univerzity venovali chovu kurčiat s autosexovými vlastnosťami (schopnosť určiť pohlavie kurčiat farbou chmýří vo veku jedného dňa), ale súčasne boli kurčatá rozlišované vysokou produkciou vajec.
Čítajte Viac
Hospodárstvo

Plemeno kurčiat Kuchinského výročie: charakteristiky, recenzie

Kuchinsky výročie plemena kurčiat - dosiahnutie domácich chovateľov. Práca na chove plemena začala v 50. rokoch a stále prebieha. Hlavným zameraním práce je zlepšenie výkonnostných charakteristík plemena Kuchinského. Prioritnými oblasťami chovu sú: zlepšenie kvality vajec a škrupín, životaschopnosť kurčiat a dospelých, zníženie nákladov na krmivo bez zmeny kvality produktu, zlepšenie kvality hydiny zameranej na produkciu potomstva.
Čítajte Viac
Hospodárstvo

Kurčatá majster šedá: popis a vlastnosti plemena

Vznik kurčiat morušovej je skrytý závojom tajomstva. Existujú dve verzie vysvetľujúce, odkiaľ pochádza toto mäso a kríž z vajec. Niektorí sa domnievajú, že tieto kurčatá boli chované vo Francúzsku, iné, že spoločnosť Hubbard ich pochovala v Maďarsku. V akej krajine nebolo takéto plemeno neznáme, je neznáme, pretože spojenie samotnej spoločnosti Hubbard je zakryté tajomstvom.
Čítajte Viac
Hospodárstvo

Popis plemeno Ameraukana, funkcia + fotka

Ako chovať nové plemeno? Vezmite dve odlišné plemená, krížte sa navzájom, zostavujte názvy pôvodných hornín, uveďte meno. Hotovo! Vezmite gratulujeme! Vy ste priniesli nové plemeno zvierat. Smiech je smiech, ale v Spojených štátoch amerických existuje v skutočnosti prax volania dvojitej zmesi zvierat, ktorá je zložená z dvoch pôvodných plemien, aj keď je to kríž medzi prvou generáciou a rodičmi "nového" plemena žijú vo vašom dome.
Čítajte Viac
Hospodárstvo

Tuxedo prepelice

Tuxedo prepelica je získaná prechodom anglických čiernych a bielych prepelíc. Výsledkom je nové plemeno vtákov s nezvyčajným sfarbením, ktoré priťahuje oči: tmavohnedé chrbát a biele krk, prsia a spodné telo. To sa podobá smokingu, teda meno plemena. img "alt =" Smoky prepelica "src =" smokingovij-perepel.
Čítajte Viac
Hospodárstvo

Leghorn Hens: Popis a charakterizácia plemena

Leghornské kurčatá pochádza z miest, ktoré sa nachádzajú na pobreží Stredozemného mora v Taliansku. Prístav Livorno dal svojmu plemenu meno. V 19. storočí boli leggorn v Amerike. Prechod s čiernou menšou, s bojovými slepiami, japonské dekoratívne sliepky dali výsledok vo forme konsolidácie takých vlastností plemena ako produkcia vajec a rýchle dospievanie mladých.
Čítajte Viac
Hospodárstvo

Manchurian plemeno prepelice: fotografie a popis

Stredne veľký zlatý vták, ktorý sa nedávno objavil na farmách chovateľov hydiny, rýchlo získal srdce milovníkov kureniec a farmárov, ktorí pestujú tento druh vtákov na mäso a vajcia. Je ťažké povedať, do ktorého smeru patria manchúrske prepelice, pretože ich telesná hmotnosť je v porovnaní s teľacou brojlerkou malá, ale viac ako plemená kureniec.
Čítajte Viac
Hospodárstvo

Japonská prepelica: popis plemena

Jeden z najlepších plemien pochádzajúcich z kŕdľov, ktorý má vajcia: japonská prepelica - z Japonska prišla v polovici minulého storočia do ZSSR. Bolo to z krajiny, z ktorej bolo toto plemeno prinesené do Únie, že krupica získala svoje meno. Japonské plemeno prepelíc, ​​odvodené od typu "prepelice", je predchodcom všetkých ostatných kultúrnych plemien, ktoré vznikli buď ako výsledok fixácie náhodných mutácií, alebo kvôli výberu požadovaného znaku.
Čítajte Viac
Hospodárstvo

Brojlerov Texas prepelica: popis, foto

V posledných rokoch sa plemenné prepelice stali veľmi populárnymi. Kompaktná veľkosť, rýchly rast, mäso vynikajúcej kvality a veľmi zdravé vajcia sú len bežnými výhodami chovu tohto vtáka. Kvôli rastúcej popularite prepelíc sa chovali viaceré plemená mäsových aj vaječných plemien. Jedným z najsilnejších plemien hovädzieho dobytka je Texas biele prepelice.
Čítajte Viac
Hospodárstvo

Alpský kozie plemeno: vlastnosti a obsah

Chov kôz v našej krajine je výhodnejší ako plemena pre mliečne výrobky. Kozie mlieko je veľmi užitočné, je oveľa účinnejšie absorbované ľudským telom, ale má vlastnú špecifickú chuť. Jednou z najznámejších plemien je mliečna plemena. Charakteristika plemena Pôvod týchto zvierat má francúzske korene, ktoré boli zriedené plemenami Zaanensky a Toggenburg.
Čítajte Viac
Hospodárstvo

Boer plemena kôz: chov a chov

V našej krajine, chov kôz - to je niečo frivolné. Okamžite sa stará žena objaví v bielom šatku, v ktorom je jedna mliečna koza a pár detí. V iných častiach sveta robia to vážne, chovajú nové plemená kôz, ktorých vlastnosti sú oveľa lepšie ako bežné čistokrvné zvieratá. img "alt =" Boer kozy "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 721_1.
Čítajte Viac
Hospodárstvo

Moskva čierne plemeno kurčiat: vlastnosti a obsah

Kurčatá sú najčastejšie zvieratá v domácnosti. Poľnohospodári z celého sveta zdvíhajú kurčatá na mäso a vajcia. V súčasnosti existuje viac ako 180 plemien kurčiat, z ktorých 52 je v Rusku dopytovaných. Všetky existujúce plemená sa dajú rozdeliť do piatich skupín: mäso; vajec; mäso a vajcia; bojovanie; dekoratívne.
Čítajte Viac
Hospodárstvo

Kozy plemena Angora: produktivita, recenzie

Koza bola jedným z prvých skopírovaných človekom kvôli mlieku a mäsom zvierat. Dobytok, aj keď sa skopíroval, bol oveľa viac ochotný ho použiť ako zviera. V starovekom Grécku boli býky veľmi cenené, ale len ako sila na ornej pôde. Kose, na druhej strane, dostala čestnejšiu úlohu ako mokrá zdravotná sestra.
Čítajte Viac
Hospodárstvo

Chov ošípaných Faraón: chov, chov

Kuriatka chovu faraóna sú klasickým príkladom chovu nového plemena prostredníctvom mimoriadne dlhej výberovej ponuky japonských prepelíc na požadovanú vlastnosť bez pridania žiadnej "cudzej" krvi. Oficiálna verzia vzhľadu tohto plemena k prepeliciam: potreba kulinárskeho priemyslu vo väčších jatočných telách kureniec.
Čítajte Viac
Hospodárstvo

Núbijské plemeno kôz: chov, chov a starostlivosť

Plemeno kôz, ktoré v Rusku ešte nie je rozšírené. Ale vyvoláva záujem a pozornosť chovateľov a poľnohospodárov. História núbijského alebo anglo-nubiánskeho plemena vedie z afrických kôz z regiónu Nubian Desert. Preto meno plemena. Anglickí poľnohospodári, ktorí na základe genetického materiálu kôz z extrémne suchých oblastí Afriky prekročili miestne, švajčiarske a indické plemená.
Čítajte Viac
Загрузка...