Kategórie Záhradníctvo

Aké trávy zasiať, aby burina nerastie
Záhradníctvo

Aké trávy zasiať, aby burina nerastie

V letnej chate je celá sezóna nekonečná kontrola plevelov. Vďaka svojej nenáročnosti sa prispôsobujú všetkým podmienkam, prežívajú a rýchlo sa rozmnožujú aj na zlých pôdach. Existuje mnoho spôsobov, ako sa zbaviť buriny. Spomedzi nich si zasluhuje osobitnú pozornosť pestovanie plodín, ktoré potláčajú rast burín a zároveň zlepšujú úrodnosť pôdy.

Čítajte Viac
Záhradníctvo

Parthenokarpické uhorky a orechy opeľované

Niektorí záhradníci sú stále zmätení v odrodách a hybridy uhoriek. Ak chcete vybrať najlepšie odrody za určitých podmienok, potrebujete vedieť o ich funkciách. Takže uhorky sa líšia veľkosťou a tvarom plodov, chuťou a farbou, výškou kroviny a prítomnosťou bočných výhonkov, výnosom a odolnosťou voči chorobe alebo nižším teplotám.
Čítajte Viac
Záhradníctvo

Uhorky Holandský chov na otvorenom teréne

Holandsko je známe nielen pre celoročné pestovanie kvetov, ale aj pre výber semien. Chované odrody holandských uhoriek majú vysoké výnosy, vynikajúcu chuť, odolnosť voči nízkym teplotám a chorobám, čo ich robí v celosvetovom meradle dopytom, a to aj od domácich farmárov.
Čítajte Viac
Záhradníctvo

Najlepšie odrody nálevu na morenie

Uhorka je jedným z najobľúbenejších a najobľúbenejších záhradníckych plodín. Môže sa pestovať ako v skleníkoch, tak aj v záhrade, vonku. A tí, ktorí sa nebojí experimentov, môžu získať dobrú úrodu, dokonca aj na balkóne. Táto krehká zelenina je ideálna pre zimnú zber. Uhorky sú dobre udržiavané surové a nepostrádateľné pre domácu konzerváciu.
Čítajte Viac
Záhradníctvo

Uhorky pre stredné Rusko pre otvorené terény

Mnohí záhradníci majú názor, že rastúce uhorky nie je veľmi ťažké, najmä ak je plodina určená pre otvorené terény. V niektorých ohľadoch, samozrejme, majú pravdu, ak je za nimi nahromadená skúsenosť. Noví záhradníci potrebujú vedieť, kedy a na akom základe je lepšie pestovať uhorky, ako aj vedú pri výbere semien.
Čítajte Viac
Záhradníctvo

Odrody samoopelivých uhoriek

Vlastné opeľované okrúhle klastre uhorky sú obľúbené záhradné plodiny. Táto zelenina má dlhú históriu vývoja. Aj v dávnych dobách ľudia vedeli, že táto záhradná plodina má na telo uzdravujúci, očisťujúci účinok. To je spôsobené tým, že zelenina je 70% vody.
Čítajte Viac
Záhradníctvo

Uhorky semená - najlepšie odrody na otvorenom teréne

Uhorka - najznámejšia zelenina, ktorá sa pravdepodobne pestuje v každej záhrade. Napriek tomu, že tropické oblasti sú považované za jeho vlasť, prispôsobil sa dobre podnebiu domácich zemepisných šírkov a je schopný uspokojiť hostí každoročne bohatou a chutnou žatvou. Nie je nutné, aby v lokalite mal skleník alebo skleník, zelenina dobre rastie na nechránených miestach iba za podmienky, že dobré jahňacie semená sa vyberú na otvorenú plochu.
Čítajte Viac
Záhradníctvo

Uhorka na solenie a konzervovanie seba-opeľovaná

Samotvrdené odrody uhoriek na otvorené terény a skleníky podľa splatnosti sú rozdelené do troch skupín: ranné dozrievanie; v polovici; To je neskoro. Hovädzie hrubé plody s hustou dužinou a čiernymi kužeľovými vláknami na koži sú vhodné na solenie a konzervovanie. Predčasné dozrievanie odrôd Okrasné odrody s vegetačným obdobím pred plodením 40-45 dní patria do skupiny skorého dozrievania.
Čítajte Viac
Záhradníctvo

Okrasné semená pre skleníky neďaleko Moskvy

Dnešný skleník na letnej chate v moskovskom regióne sa stal bežným miestom od exotiky a častejšie záhradníci pestujú rastliny v skleníkoch, aby získali skoré úrody záhradných plodín. Jednou z týchto veľmi populárnych skleníkových plodín sú uhorky. Milovníci čerstvých a nakladaných uhoriek, ktorí chcú pestovať v skleníku, je lepšie vyberať parthenokarpické hybridy, ktoré nesú ovocie bez opeľujúceho hmyzu.
Čítajte Viac
Záhradníctvo

Roztoče na uhorky v skleníku

Roztoče na uhorkách v skleníku sú nebezpečným polymorfným škodcom - polyfágom. Zistí sa v záverečných fázach vegetačného obdobia. Aktívne až do zberu. Biologická bielizeň Spoločný pavúkovec Tetranychus urticae Koch zaujíma jedno z najvýznamnejších miest medzi fytofágmi. V chránenej pôde je schopná aktívnej reprodukcie, rýchlej zmeny generácií.
Čítajte Viac
Záhradníctvo

Odrody uhoriek pre skleníky na Sibíri

Výber uhoriek pre Sibír v skleníku, najlepšie odrody nájdete v špecializovaných referenčných knihách. Je potrebné vziať do úvahy názor amatérskych záhradníkov, ktorí majú skúsenosti s pestovaním zeleniny v regióne s nepredvídateľným počasím a rannými mrazmi. Výber odrôd a hybridov je skvelý, každý rok na trhu sú nové sľubné možnosti, príjemné nenáročné, príjemné chuti a vynikajúci výnos.
Čítajte Viac
Záhradníctvo

Aké odrody uhoriek sú vhodné na konzervovanie

Už dlho je rodinnou tradíciou pripravovať zeleninové zásoby na zimu, najmä tie najdrahšie a milované uhorky pre všetkých. Táto zelenina je najžiadanejší na stole, nielen ako predjedlo pre jedlá, ale aj ako zložka rôznych salátov. Zberané zelené úrody uhorky svojím krásnym jasne zeleným uhorky.
Čítajte Viac
Záhradníctvo

Ako nakrájame uhorky v skleníku

Aký význam má prerezávanie uhoriek v skleníku? V zóne miernych a miernych medzikontinentálnych pásových uhoriek je pestovanie v skleníkoch veľmi bežné. V tejto súvislosti je jednou z najdôležitejších fáz ovplyvňujúcich rast a tvorbu kvalitného reťazca správne prerezávanie uhoriek v skleníku.
Čítajte Viac
Záhradníctvo

Listy uhoriek v skleníku sa zmenili na bielu

Až po zistení skutočnej príčiny bielych škvŕn môžete začať eliminovať problém. Negramotné akcie môžu spôsobiť smrť rastlín. Príčiny bielych škvŕn Uhorky - jedna z najobľúbenejších zeleninových plodín. Mnohí pestovatelia ju chcú vidieť vo svojich záhradách, a to napriek niektorým ťažkostiam súvisiacim s jej pestovaním.
Čítajte Viac
Záhradníctvo

Aký druh uhorky je lepšie pestovať v skleníku

Nedávno sa počasie stáva čoraz nepredvídateľnejším, a preto je možné získať vysoký výnos uhoriek, ak ich len pestujete v skleníkoch. V súčasnosti je trh s osivom reprezentovaný obrovským počtom odrôd a hybridov určených na pestovanie v skleníkoch. Neinformovaný v tomto prípade je človek dosť ťažké navigovať v tejto rozmanitosti.
Čítajte Viac
Záhradníctvo

Okrasná sadenica zarastená

Ak chcete dosiahnuť stabilný výsledok, musíte tvrdo pracovať. Zahradníci, ktorí sa zaoberajú sadením spôsobu pestovania uhoriek, čelia rôznym ťažkostiam. Jedným z bežných problémov je ťahanie sadenice uhoriek. Stáva sa vysoká, vyzerá neatraktívne, oslabuje.
Čítajte Viac
Záhradníctvo

Ako sa potápať sadenice uhoriek

Veľa informácií o procese zberu sadeníc zeleniny je známe, ale táto informácia sa týka najmä rajčiakov a papriky. Ale o tom, či je potrebné vybočiť nakladané okrasné sadenice, názory záhradníkov sú rozdelené do dvoch takmer rovnakých častí. Obtiažnosť spočíva v tom, že uhorky majú veľmi jemné korene, oddelenie koreňového systému od zeme je bolestivé.
Čítajte Viac
Záhradníctvo

Dátumy výsevu uhoriek na sadenice

Záhradník, ktorý sa rozhodol zasiať sadenice, dostane prvé uhorky skôr a bude zberať viac plodín. Ale aby sa rastliny správne rozvíjali, boli silné a zdravé, potrebujú vhodné podmienky. Je dôležité zvoliť si čas na výsadbu semien a potom na výsadbu v otvorenom teréne. Keď potrebujete zasiať semená Sadenice je potrebné zasiať v optimálnom čase.
Čítajte Viac
Záhradníctvo

Ako sadiť okrasné semená v zemi

Mnoho záhradníkov radšej rastie uhorky. Táto lahodná, voňavá, samozrejmá zelenina sa objaví na letnej chate ako jedna z prvých. Aby bolo užitočné uhorky, je dôležité, aby sa osivá alebo sadenice vysadili v súlade s určitými pravidlami. Hlavnou charakteristikou uhorky Uhorka je ročná rastlina, patriaca do triedy diktov, tekvicová rodina.
Čítajte Viac
Záhradníctvo

Ako sadiť semená okrasných rastlín na sadenice

Uhorky - jedna z najstarších zeleninových plodín, je stará viac ako 6000 rokov. Počas tejto doby sa uhorka stala domácim miláčikom, pretože je to dietetický výrobok, ktorý neobsahuje tuky, bielkoviny a sacharidy. Uhorky sú bohaté na draslík a ďalšie užitočné stopové prvky, väčšina rastlín je voda, podobná zloženie ako destilovaná, ale oveľa užitočnejšie.
Čítajte Viac
Загрузка...