Kategórie Záhradníctvo

Záhradníctvo

Ako upečiť uhorky v skleníku

Aby sme vedeli, ako správne nahrať uhorky v skleníku, je potrebné pochopiť, prečo je to potrebné. Koniec koncov, čím viac rastliny rastú, tým viac bude možné dať dobrú úrodu ovocia. Avšak v podmienkach krátkej vegetačnej sezóny a obmedzeného skleníkového priestoru sú okrasné uhorky opatreniami na optimalizáciu procesu zberu.
Čítajte Viac
Záhradníctvo

Najlepšie mid-sezóny odrody uhoriek

Okrasná zelenina je tá zelenina, ktorej čerstvosť si môžete vychutnať po celú sezónu (od apríla do októbra). Takáto "dlhovekosť" zelenina poskytuje rôzne odrody, ktoré sú rozdelené podľa stupňa dozrievania ovocia. Existujú skoré uhorky, stredná sezóna a neskoro. Zároveň strednezápadné odrody zaujímajú najväčšiu výklenku, používajú sa častejšie ako iné a existuje niekoľko dôvodov.
Čítajte Viac
Záhradníctvo

Ako môžete predĺžiť ovocné uhorky v skleníku

Mnohí amatérski záhradníci majú záujem o to, ako predĺžiť plodnosť uhoriek v skleníku a získať dobrú úrodu na začiatku jesene. Uhorky patria k plodinám s pomerne krátkou dobou plodenia - ich vína začínajú viesť v auguste a až do konca, a niekedy uprostred tohto letného mesiaca, zastavenie pokladania nových plodov.
Čítajte Viac
Záhradníctvo

Neskoré opeľovanie okrasných odrôd

Môžete si zo svojho pozemku vyzdvihnúť čerstvé plodiny zeleniny aj neskoro na jeseň. K tomu, niektorí záhradníci zasadili neskoré odrody uhoriek. Väčšinou sa ich ovocie používa na zber na zimu. Oni sú konzumované čerstvé. Neskoré odrody sú odolné voči teplotným výkyvom a chorobám. Vlastné opeľované druhy sa môžu pestovať v skleníkoch.
Čítajte Viac
Záhradníctvo

Najproduktívnejšie uhorky

Túžbou každého amatérskeho záhradníka je vidieť výsledok jeho práce, a pre záhradníkov, tento výsledok je výnos. Pri chove nových odrôd uhoriek venujú chovatelia osobitnú pozornosť dvom ukazovateľom - odolnosti nových odrôd voči charakteristickým chorobám a počtu plodov počas vegetačného obdobia.
Čítajte Viac
Záhradníctvo

Včelie opylované odrody otvorených zemiakov uhoriek

Každý záhradník, výsadba v zemi semená uhoriek, dúfa, že získať dobrý zber. Avšak táto zelenina je veľmi teplomilná a produkuje menej ovocia na otvorenom poli ako v skleníku. A napriek tomu existuje veľa druhov opeľovaných ošípaných, ktoré sú prispôsobené na takéto podmienky. S dobrou starostlivosťou poskytnú majiteľovi dostatočné množstvo úrody, najmä preto, lebo každý letný obyvateľ vie, že uhorky pestované pod slnkom sú chutnejšie ako skleníky.
Čítajte Viac
Záhradníctvo

Nové uhorky

Pri príprave na sezónu výsadby, niektorí záhradníci uprednostňujú osvedčené semená uhoriek. Ostatné spolu s obvyklými odrodami sa pokúšajú vysádzať nové predmety. Pred zakúpením neznámeho druhu osiva by ste sa mali oboznámiť s jeho kultivačnými vlastnosťami, chuťovými vlastnosťami a aplikáciou. Nové všestranné hybridy Na regáloch nájdete veľa druhov uhoriek.
Čítajte Viac
Záhradníctvo

Uhorky uhorky na otvorenom teréne

Nakrájané uhorky pre mnohých sú obľúbené občerstvenie pri slávnostnom sviatku. Navyše, gurmáni majú špeciálne požiadavky na zeleninu. Po prvé, uhorka by mala byť malá, hladká, s malými semenami, a čo je najdôležitejšie, ostré. Všetky tieto požiadavky spĺňa uhorky nakladačky, ktorých dĺžka ovocia nepresahuje 10 cm.
Čítajte Viac
Záhradníctvo

Podzimné odrody uhoriek pre skleník

Mnohí kupujúci, ktorí starostlivo prečítali všetky informácie o balení s osivom uhorky, venovali pozornosť tomu, že nielen skoré odrody, ale veľmi skoré, sa stávajú stále populárnejšími. Hlavná otázka, ktorá sa stará o záhradkárov, je dôvod, prečo potom potrebujú neskoré odrody, pretože nikto nechce čakať dlho.
Čítajte Viac
Záhradníctvo

Semená uhorky holandský výber

Uhorky sú ulovené nielen pre ich chuť, ale aj pre ľahkú kultiváciu. Tieto plodiny nevyžadujú komplexnú starostlivosť, špeciálnu pôdu a niektoré špeciálne podmienky - rastú na obyčajných lôžkach alebo v skleníkoch. Každý záhradník, ak je to žiaduce, dokáže zbierať semená zo svojich vlastných pestovaných uhoriek, a preto nevynakladá peniaze na semená.
Čítajte Viac
Záhradníctvo

Odrody včelie opylené uhorky pre skleník

Všetci záhradníci vedia, že uhorky sú rozdelené podľa spôsobu opelenia do niekoľkých typov. Včely pestované odrody rastú v miernom podnebí v otvorenom teréne. Náhle chladné chyby sú pre ne nebezpečné, čo spôsobuje, že hmyz zmizne na chvíľu. Ale stále viac otázok súvisí s pestovaním týchto odrôd v skleníkoch.
Čítajte Viac
Záhradníctvo

Samorozmerované odrody uhoriek pre skoré zber

Záhradkári nakupujú na jeseň okrasné semená. K rozmarom prírody neovplyvnilo zber, zvolili si sebaobrázené odrody. Sú vhodné na pestovanie v skleníku a na otvorenom priestranstve. Najlepšie vlastnosti hybridov prvej generácie s písmenom "F1" sa nedajú duplikovať s pomocou semenníkov. Postarajte sa o semená vopred - bude čas na kontrolu klíčenia.
Čítajte Viac
Záhradníctvo

Pestovanie okurky v skleníku

Uhorky rád rastú takmer všetci záhradníci. Kultúra je dojmom podmienok, ale neprekonateľná chuť zeleniny prekrýva úsilie. Uhorky na okrúhlice - malé ovocné odrody uhoriek, ktorých hlavným rozdielom sú plody miniatúrnej veľkosti, získali osobitnú popularitu. Priemerná dĺžka uhoriek dosahuje dĺžku 6 - 10 cm, koža je tenká, buničina je hustá bez dutín a semená sú malé.
Čítajte Viac
Záhradníctvo

Odrody pozdĺžnych uhoriek na otvorenom teréne

Rozmanitosť uhoriek sa delí dozrievaním na skoré dozrievanie, stredné a neskoré dozrievanie, hoci posledné dva druhy sú často kombinované do jedného. Mnohí záhradníci sa zaujímajú o otázku, ktorý z týchto troch rastlinných druhov bude optimálne ovocný na lôžkach otvoreného terénu a prečo všeobecne potrebujeme pestovať neskoré odrody?
Čítajte Viac
Záhradníctvo

Odrody uhoriek pre skleník

Či už superearly odrody vysadené v zemi, stále nemôže dostať pred skleníkové uhorky. V skleníkoch rastie najstaršia zelenina a prvým z nich sú uhorky. Hlavné etapy a pravidlá pre sadenie semien uhoriek v skleníku nájdete v tomto článku. Pestovanie rastlín v skleníkoch má svoje vlastné charakteristiky, aby ste dosiahli dobrú úrodu, musíte robiť veľa práce.
Čítajte Viac
Záhradníctvo

Odrody dlhých uhoriek pre skleník

Len málo ľudí vie, že sme vedome ujedli uhorku ako nešumivé jedlo, s výnimkou záhradníkov - si to dobre uvedomujú. Čím zelenšia je uhorka, tým chutnejšia je. Uhorka je špeciálna zelenina. Láska k nemu v Rusku je skvelá, pretože len v našej krajine sú obľúbené aj čerstvé šaláty a rôzne druhy nálevu a marinád.
Čítajte Viac
Záhradníctvo

Odrody uhorky na skleníku

V poslednej dobe, záhradkári a záhradníci boli vedomí podľa názvu, ktorá z odrôd bola určená na pestovanie v skleníku, a ktoré - pre otvorené terénu. Dnes chovatelia priniesli toľko nových odrôd, že je naozaj ťažké ich pochopiť. Otázka, ktoré okrasné semená na skleníky si vyberiete, sa často pýta na vyhľadávačoch a na fórach.
Čítajte Viac
Záhradníctvo

Ako sadiť uhorky

Pravdepodobne neexistuje taká osoba, ktorá by nemala rád uhorky. Solené, nakladané a čerstvé - táto zelenina sa prvýkrát objaví na stoloch po dlhej zimnej dobe a nechá ich medzi sebou. Ide o uhorky, ktoré najčastejšie zachovávajú hostesky, vytvárajú zásoby zásob na zimu. Sú neustálym komponentom šalátov a chutným nezávislým pokrmom.
Čítajte Viac
Záhradníctvo

Odrody uhoriek na uhorky

Často, dokonca aj medzi kvalifikovanými záhradkárskymi nadšencami, vznikli spory, či sú nakladačky špeciálne pestované druhy uhoriek alebo je to len druh ovocia určitého veku a veľkosti. Zdá sa byť o to viac prekvapujúce, že neexistujú žiadne ťažkosti s opisom a definíciou pojmu "nakladanie".
Čítajte Viac
Загрузка...