Výstavba

Plastová páska na záhradné postele

Šermiarske postele na stavbu je ľahké, ale stále je potrebné vynaložiť určité úsilie, najviac zamerané na spracovanie materiálu. Či už ide o dosku, bridlicu alebo vlnitej lepenky, budú musieť byť rezané a potom pripevnené, aby získali silnú škatuľu. Čo robiť, keď naliehavo potrebujete nainštalovať dekoratívne oplotenie? Ozdobná páska na posteľ z plastu alebo gumy sa dostane na záchranu.

Aké výhody prinesie majiteľ webu z používania obruby

Názov "obruba páska" už hovorí o účelu tohto produktu. Materiál je vytvorený tak, aby nahradil tradičné obrubníky betónu. Je vhodnejšie prehrať trávnik alebo kvetinový záhon s páskou, než položiť betónové ploty. Okrem dekoratívnych aplikácií je produkt úspešný aj u záhradníkov na usporiadanie postelí.

Výhody pružného obrubníka sú zrejmé:

  • Dekoratívna strana umožňuje preniknúť do veľkej plochy. Predpokladajme, že nainštalovaná páska jasne identifikuje hranice trávnika, malého rybníka na dvore, záhonov, sekcie okolo stromu atď.
  • V každej zo zlomených zón môžu pestovať rôzne rastliny. Záhradkár sa nemusí obávať ich miešania počas obdobia rastu.
  • Obrubník zabraňuje vymývaniu pôdy zo záhradnej postele. Počas zavlažovania zostáva voda pod rastlinami a netečie na cestu vedľa záhradného lôžka.
  • Pásmo izolovaná plocha zaručuje 100%, že použité hnojivá budú dodávané iba na rastliny, ktoré na ňom rastú, a nie na všetky buriny.

Tip! Ak chcete upevniť obrubník v spodnej časti plotu, dostanete vynikajúci plot, ktorý pomôže zabrániť prenikaniu susedných kurčiat a iných malých vtákov, rovnako ako zvieratá.

Takže, prečo je potrebné uprednostniť obrubník, ak sa nejaký materiál dokáže vyrovnať so všetkými týmito problémami? Ako lepšie vymedziť pásku z bridlice alebo dosiek?

Na základe týchto materiálov sa pokúsime nájsť odpovede na tieto otázky:

  • Obruby sa ľahko inštalujú. Roll sa ľahko dopravuje do krajiny alebo na iné miesto. Stačí stačiť drážku, kopať obrubník a plot je pripravený. V prípade potreby sa páska jednoducho vytiahne zo zeme a inštaluje sa na nové miesto.
  • Veľký výber farieb produktov umožňuje vytvárať krásne ploty, vytvárať celú dizajnovú výzdobu lokality.
  • Vzhľadom na plasticitu materiálu je možné vytvoriť lôžka s akýmikoľvek geometrickými tvarmi. Napríklad z bridlice alebo dosky nebude možné vytvoriť plot s viacerými ohybmi.
  • Materiál sa nebojí agresívneho vplyvu na životné prostredie. Teplotné kvapky, vlhkosť, sucho a slnko nepoškodia takýto plot.
  • Odolnosť výrobku pri používaní určuje dĺžku prevádzky. Obruby je možné použiť mnohokrát na rôzne účely.

A posledný prínos, ktorý má každý vlastník, je nízka cena produktu.

Najčastejšie na postele a záhony používajú pásky zelenej alebo hnedej farby. Voľba je spôsobená minimálnym rozvrhnutím hraníc na pozadí trávy alebo pôdy. V projekčných projektoch sa používajú výrobky iných farieb, niekedy aj jasné. Viacfarebné ploty sú ozdobené viacúrovňovými kvetinovými záhonmi a inými objektmi, ktoré spadajú do zorného poľa dizajnéra.

Video predstavuje ohraničenú pásku:

Nebojte sa experimentovať s obrubou. Po pripojení vašej fantázie môžete vytvoriť krásny trávnik, volumetrickú kvetinovú záhradu na malom pozemku alebo rozdeliť záhradu do zón.