Výstavba

Ako vyrábať postele z plochého bridlice

Šermiarske postele v krajine so všetkými dostupnými materiálmi. Najviac ako vlastníci prímestskej oblasti majú bridlicu. Lacný materiál vám umožňuje rýchlo postaviť stranu a dizajn je hladký a elegantný. Ak chcete vytvoriť postele bridlice s vlastnými rukami pod silou každej osoby, stačí mať trpezlivosť a nástroj.


Vlastnosti azbestocementového materiálu

Pred začatím výroby lôžok bridlice je potrebné zoznámiť sa s vlastnosťami tohto materiálu. Z listov si môžete vytvoriť postele v skleníku av záhrade. Azbestový cement toleruje akékoľvek vonkajšie podmienky okrem vystavenia vysokým teplotám. Ale takmer nikto nezapálí oheň priamo na pravej strane záhrady.

Najčastejšie sa vlnená bridlica nachádza v majiteľovi letnej chaty. Môže to byť stará strešná krytina z domu alebo z prístrešku. Na oplotenie je tento materiál vhodnejší ako ploché dosky. Azbestocementová bridlica je krehký materiál a vlny tvoria zvláštne spevňovače. Je dôležité správne ho nainštalovať. Ak je takáto bridlica zvolená pre posteľ v krajine, potom je lepšie ju prerezávať na pásy naprieč vlnou. Fragmenty budú kratšie ako z listu, ktorý je rozpustený v dĺžke, ale oveľa silnejší.

Ideálne ploché strany sa získajú, ak používate plochú bridlicu pre postele v chatkách. Avšak človek musí byť pripravený na skutočnosť, že takéto steny budú celkom krehké. Optimálne pozdĺž obvodu dosky, vystuženej drevenými alebo kovovými závesmi, nasmerovanými do zeme. Je lepšie upevniť rohy plotu kovovými rohmi a skrutkami. Spoje plochých profilov môžu byť spojené kovovým pásom a rovnakými skrutkami.

Je to dôležité! Azbestocementová bridlica sa považuje za strešný materiál. Ploché a vlnité plechy môžu mať rôznu hrúbku, hmotnosť, rozmery a dokonca aj farby.

Bridlica ako materiál pre oplotenie lôžok má svoje výhody:

 • pomerne ťažký materiál vám umožňuje rýchlo postaviť stranu;
 • bridlica je odolná voči ohňu, teplotným extrémom a vlhkosti;
 • nekoroduje a hni?
 • životnosť najmenej 10 rokov;
 • list sa ľahko spracováva;
 • Pripravené ploty získajú estetický vzhľad.

Veľkou nevýhodou je krehkosť materiálu. Listy sa obávajú nárazov a ťažkých bremien. Azbestový cement sa nebojí požiaru, ale pri dlhodobej expozícii sa prehrieva a roztrhne na malé kúsky.

Tip! Je lepšie používať bridlicové postele v skleníku alebo v záhrade na pestovanie jednoročných rastlín.

Hlboko zakopané ploty nedovoľujú, aby do lôžka vstúpili hliníkoví škodcovia, ale zabránilo aj prenikaniu plazivých koreňov buriny. Avšak tenké plechy majú vlastnosti rýchleho ohrevu na slnku. Z toho sa vlhkosť zo záhrady rýchlo odparí, čo spôsobuje, že záhradník zavlažuje častejšie.

Predpokladá sa, že bridlica pochovaná v zemi spôsobuje poškodenie rastúcich rastlín. Skutočne to je. Azbest v zložení materiálu počas rozkladu uvoľní toxické látky, ktoré infikujú pôdu.

Tento problém je možné vyriešiť, ak sú lôžka dacha obklopené bridlicou namaľovanou z rastliny. V extrémnych prípadoch môžu byť listy namaľované samostatne akrylovou farbou alebo kvapalným plastom.

Bezpečné práce s bridlicou

Práca s každým druhom stavebného materiálu má svoje vlastné charakteristiky. Azbestový cementový list je jednoducho spracovateľný, ale nebezpečný pre ľudské zdravie. Rezanie listov pruhov na hranu lôžok bude musieť vykonávať brúsky. Veľké množstvo prachu obsahujúce malé častice azbestu sa dostáva do dýchacích ciest a ľudských očí, čo môže spôsobiť vážne ochorenia. Počas rezania bridlice je potrebné použiť respirátor a okuliare. Odporúča sa venovať pozornosť smeru vetra, aby sa prach odviedol k boku.

Po rezaní všetkých prúžkov musí byť azbestocementový prach zlikvidovaný. V opačnom prípade bude vietor šíriť okolo dvora a pôda bude nakazená tam, kde došlo k rezu.

Vytváranie vysokých lôžok z plochých a zvlnených bridlíc

Pozrime sa teda bližšie na to, ako vysoké postele sú z bridlice v dachu. Môžete použiť vlnité a ploché listy a zvážte, či výrobný proces začne prvým typom bridlice.

Takže za prítomnosti zvlnených listov, z ktorých chcete vytvoriť plot:

 • Začnime prácu tým, že označíme pásy vo vlnách. Vystrihané čiary na bridlici sú pohodlnejšie kresliť s kriedou. Výška pásu je určená účelom lôžka. Zvyčajne stačí, že doska nad zemou vyčnieva od 15 do 30 cm Pri použití technológie "teplého lôžka" sa výška dosky zvýši na 50 cm Približne rovnaké spustenie by malo zostať v zemi tak, aby boli dosky stabilné.
 • Na označené čiary sa odrezávajú pásy na lôžka bridlice s brúskou. Najprv urobte rezy okrajov plechu tak, aby ste neroztrhli rohy. Ďalej uvidíte hlavnú čepelku pri označovaní.
 • Hotové pásy sú napísané vertikálne pozdĺž obvodu budúceho lôžka. Pôda po oboch stranách dosky dobre narazila. Pre spoľahlivosť je každý fragment pásma zosilnený kolíkom poháňaným do zeme.

Na tomto plotu zvlnené bridlice je pripravený, môžete zaspať do zeme.

Postele sú vyrobené z plochého bridlice na podobnom systéme. Používa sa rovnaké označenie, brúska sa odreže, ale proces spájania listov je iný. Ak sa vlnitá bridlica jednoducho vnesie do zeme, potom sú ploché azbestové cementové materiály dodatočne vystužené kovovými zlúčeninami. Na obrázku je znázornená spojitosť dvoch listov plochých bridlíc s kovovým rohom. Spoje rovných profilov sú spojené pomocou prekrytých kovových pásov. Všetky spojenia sú skrutkované a potom natreté, aby sa zabránilo korózii. Ďalšie práce sú podobné, ako vo verzii s vlnitou bridlicou.

Vlastnosti usporiadania vysokých lôžok

Takže bridlicové ploty sú pripravené, je čas, aby sa samotné lôžko:

 • Najskôr z vnútra vyberajte úrodnú vrstvu zeminy spolu s trávou, ale nevyhoďte ju, ale odložte ju. Spodný beran a mierne napojený.
 • Ďalšia vrstva je položená z drevného odpadu. Môžu to byť malé vetvy, drevná štiepka atď.
 • Vrchol nalil vrstvu odpadu z akejkoľvek vegetácie. Toto všetko je posypané rašelinou a predtým odstránená úrodná pôda s trávou je umiestnená na vrchu.
Varovanie! Pokládanie pôdy trávou vykonáva zelenú hmotu a korene až po vegetáciu.

Pri položení obsahu vysokých lôžok je každá vrstva výhodne napojená. Vlhkosť urýchli proces rozpadu organickej hmoty.

Pri budovaní vysokých lôžok je čas pamätať na krehkosť bridlice. Veľké množstvo pôdy môže rozdrviť ploty. Ak je výška guľôčky vyššia ako 40 cm, opačné pásy sú ozdobené pozinkovaným drôtom. Ako sa to robí, je zobrazené na fotografii. Ak sú pridržiavacie kolíky inštalované iba z vonkajšej strany plotu, bude potrebné vyvŕtať otvory v bridlici a ťahať drôt cez nich.

Vo vnútri vysokej postele, oplotené bridlicou, teplota pôdy 4-5oViac ako v záhrade. To vám umožní pestovať skorú zeleninu a korene. Niekedy záhradníci dodatočne položili oblúk drôtu a natáčali film. Ukázalo sa, že skvelý skleník s úrodnou pôdou.

Video zobrazuje postele bridlice:

Usporiadanie uličky

Ak je v dache veľa vysokých lôžok, je dôležité postarať sa o vzdialenosť riadkov. Okrem estetického vzhľadu miesta, uličky dodatočne posilňujú oplotenie. Po prvé, pôda medzi susednými lôžkami je dobre narazená. Ďalšie navrhovanie závisí od možností hostiteľa. Trasy sú zhotovené z betónu, kladené s dlažbovými doskami atď.

To je v podstate všetky tajomstvá, ktoré sa týkajú otázky, ako si z lôžka vytvoriť postele v letnej chate. Práca, ako vidíte, nie je komplikovaná a prínos bude vidieť na počte zozbieraných plodín.