Výstavba

Lazy postele s vlastnými rukami

Predpokladá sa, že s cieľom získať dobrú úrodu zeleniny je potrebné vynaložiť veľa úsilia na starostlivosť o záhradu. Pôda dvakrát ročne, pliesňovanie a uvoľňovanie vyžaduje od farmára veľa času a úsilia. Ale čo robiť, ak nie je vždy dostatok času a také tradičné obavy sa stanú bremenom? Existuje však pomerne jednoduché riešenie tohto problému - postele pre lenivých majiteľov. Takzvané lôžkové krabice nevyžadujú hlboké kopanie, chránia zeleninové rastliny pred trávou, uľahčujú zalievanie a uvoľňovanie. Príklad tvorby krabičiek, výhody ich použitia, ako aj opis iných technológií na vytvorenie lenivých postelí sú uvedené nižšie v článku.

Posteľ-box

Hranaté rámy môžu byť nízke a vysoké. Stojí za zmienku, že druhá možnosť je vhodnejšia na udržanie, preto je to často farmármi. Záhradné postele umožňujú lenivým majiteľom pestovať vynikajúcu zeleninu bez toho, aby trávili veľa času a práce.

Silné a slabé stránky

V poslednej dobe sú lenivé lôžka čoraz viac populárne. Preferujú ich začiatočníci a skúsení poľnohospodári. Technológia lenivých postelí je široko rozšírená vďaka radu charakteristických výhod:

 • Môžete si postaviť záhradnú posteľ pre lenivých majiteľov na ľubovoľnej časti zeme, kameňov alebo dokonca asfaltu;
 • technológia predpokladá prítomnosť drenážnej vrstvy, ktorá umožňuje využívať lenivé lôžka v nížinách a bažinatých oblastiach;
 • pomocou špeciálneho plnenia vysoký hrebeň môže byť teplý, vhodný na skoré pestovanie termofilných zeleninových plodín v skleníkoch a na otvorenom poli;
 • vysokokvalitné zábrany chránia rastliny pred semenami burín a zásahom iných bylín;
 • vysoko pomalé lôžko uľahčuje prácu, keďže počas siatia a kultivácie plodín nie je potrebné sa ohýbať;
 • pôda v škatuliach nevyžaduje pravidelné hlboké kopanie, tesne pred uvoľnením zeme pred sejbou semien, potápanie sadeníc;
 • schopnosť vytvárať postele s vlastnými rukami s vysokou úrovňou dekorácie;
 • cesty medzi hrebeňmi nevyžadujú pletie, tráva sa na nich môže nahrať.

Medzi nevýhody líniových lôžok patrí potreba použiť niektoré materiály na vytvorenie krabice, ako aj jednorazové náklady na prácu počas výstavby štruktúry.

Vytváranie technológií

Prvým krokom pri vytváraní lenivých postelí je konštrukcia krabice. Jeho parametre môžu byť odlišné, ale šírka hrebeňov by nemala byť väčšia ako 120 cm, pretože to môže komplikovať jeho následnú údržbu.

Strany lenivého lôžka môžu byť vyrobené zo šrotu materiálov, napríklad staré tehly, zvyšky bridlice, guľatiny, dosky. Trh so stavebnými materiálmi ponúka aj špeciálne obrubníky a štíty, ich akvizícia si však vyžaduje dodatočné hotovostné náklady.

Vyplňte rámček vrstvami:

 • prvá vrstva je drenáž. Na jej výrobu môžete použiť hlinené, rozbité tehly, oblázky;
 • v druhej vrstve sa nachádzajú dlho rozpadajúce sa organické látky, hrubé vrchnáky, spracované piliny;
 • tretia vrstva je položená lístia, tráva, hnojený hnoj;
 • posledná, štvrtá vrstva v záhrade musí byť vyrobená z úrodnej pôdy.

Hrúbka každej vrstvy by mala byť minimálne 15 cm. Odporúča sa, aby bola vrstva úrodnej pôdy vyrobená s hrúbkou najmenej 20 cm.

Je to dôležité! Ak krtky a hlodavce parazitizujú na záhrade, potom by mala byť umiestnená kovová mriežka s malou bunkou na dne škatule, ktorá zabezpečí ochranu pred škodcami.

Použitie

Môžete vytvoriť lenivé lôžka, krabice, a to na jar aj na jeseň. V rovnakej dobe, jarné lôžka potrebujú zavedenie špeciálnych baktérií, ktoré prispejú k urýchlenému hnilobe trávy. Zdrojom takýchto baktérií môže byť liek "Baikal-M". Záhradné postele vytvorené na jeseň nepotrebujú používať špeciálne baktérie. Proces rozpadu sa prirodzene vyskytuje v jesennom jarnom období. Aby boli jesenné lôžka vhodné na pestovanie zeleniny na začiatku jari, mali by byť na zimu pokryté čiernym polyetylénom.

Môžete použiť vysoké hrebene na pestovanie všetkých plodín, či už sú to uhorky, paradajky, korene alebo jahody. Taktiež lenivé lôžka môžu byť zmiešané výsadbou rôznych rastlín v jednej krabici.

Záhradné boxy sú naozaj vynikajúcou možnosťou pre lenivých a zaneprázdnených majiteľov, ktorí nechcú stráviť veľa času a energie na pestovanie zeleniny, ale nevadí, že budú jesť pohreb. Takže, keď ste sa postarali o vytvorenie krabičiek raz, môžete zabudnúť na kopanie krajiny už niekoľko rokov. Plesanie takýchto vysokých hrebeňov by sa malo robiť extrémne zriedka, pretože pôda je chránená pred blízkosti buriny a je nedostupná pre samososené semená. Počas plienenia nie je potrebné sa ohýbať na nízkej úrovni, čo znamená, že aj starší alebo chorý majiteľ bude mať možnosť starať sa o postele. Podrobné informácie o tom, ako vytvoriť také pohodlné postele vo vašej záhrade nájdete na videu:

Fotografie postelí pre lenivých majiteľov nájdete nižšie.

Použitie

Pod filmom zostáva koberec počas vegetačného obdobia priaznivou teplotou a vysokou vlhkosťou. Kondenzát, ktorý sa vytvára, pravidelne zvlhčuje pôdu a umožňuje vrstvu trávy a listov hniť, čím sa stáva prírodným organickým hnojivom.

Zalievanie rastlín musí byť bodkované na koreni. Uvoľnenie by sa malo vykonať podľa potreby. Pri absencii slnečného žiarenia burinová tráva pod filmom nerastie, a preto nie je potrebné vykoreniť hrebene.

Je to dôležité! Podmienky so zvýšenou teplotou a vlhkosťou umožňujú dozrievanie zeleniny niekoľko týždňov pred plánovaným termínom.

záver

Každý poľnohospodár si môže nezávisle vybrať možnosť vytvárania lenivých postelí. Takže, trochu času, môžete vytvoriť krásne vysoké postele, krabice, ktoré umožnia získať bohatú úrodu s minimálnou starostlivosťou. V tomto prípade môžu byť postele skutočnou výzdobou záhrady. Hrebeň pod krytom samozrejme nevyzerá tak elegantne, ale vytváranie nevyžaduje špeciálne zručnosti a veľa času. Okrem toho každá možnosť má niekoľko vlastných výhod, čo znamená, že môže byť použitá