Záhradníctvo

Aká by mala byť teplota v skleníku pre uhorky

Teplota v skleníku pre uhorky je dôležitým ukazovateľom ich kultivácie. Normalizuje proces klíčenia kefky, pomáha dobrej asimilácii základných stopových prvkov a minerálov v požadovanom množstve. Teplota môže spôsobiť ochorenie v zelenine a má vplyv na iné procesy.


Ukazuje sa, že každý záhradník potrebuje vedieť, aké dôležité je udržiavať teplotný režim pre určitý druh zeleniny, ktoré sa rozhodli pestovať v skleníku, a tiež aby mohli aplikovať rôzne techniky na zvýšenie alebo zníženie úrovne tepla, keď je to potrebné.

Koľko stupňov môže uhorky tolerovať

Ak ste začali pestovať uhorky v skleníku, musíte venovať veľkú pozornosť teplote v štruktúre skleníka.

Na základe odporúčania skúsených poľnohospodárov je potrebné vykonať nasledujúce kroky. Keď sa v kvetináčoch vytvoria prvé výhonky, mali by sa uchovávať niekoľko dní pri teplote 25 až 28 stupňov. Po výskyte prvých zelených okvetných plátkov je potrebné odstrániť krytú fóliu. Presuňte hrnce s výhonkami do miestnosti s dobrým osvetlením a nastavte teplotný rozsah od 20 do 22 stupňov.

Ak vezmeme do úvahy večernú teplotu, rastliny je potrebné pestovať v prvom týždni pri teplote 17 stupňov. Toto zabraňuje zhutňovaniu štruktúry stoniek a extrakcii samotných sadeníc. Na konci týždňa zvyšujte stupne na 21-22.

Je to dôležité! Snažte sa nepovoliť výrazný teplotný rozdiel: bez ohľadu na deň alebo noc, zvyšujte svoje stupne hladko.

Najlepšou možnosťou je zvýšiť sa v niekoľkých etapách.

Koniec koncov, ak teplota prudko klesne, rýchlosť tepla rýchlo klesá a rastliny rastúce v skleníku môžu mať vážne choroby, zberať priepasť alebo dokonca slabnú.

Ak sa otázka týka starnutia klíčiacich uhoriek v skleníkových podmienkach, držte sa 24 stupňov.

Ide o optimálnu tepelnú zónu pre zeleninu a hlavne pre uhorky.

Úroveň tepelného režimu pre zeleninu

Tak prečo je potrebné nastaviť teplotu v skleníku? Je to jednoduché: každá továreň má vlastnú "komfortnú zónu", ktorá zahŕňa:

 • optimálna teplota;
 • špecifický obsah vlhkosti vo vzduchu;
 • požadovaná úroveň kyslosti pôdy.

Vzhľadom na tieto odtiene je potrebné nastaviť požadovanú úroveň tepla uhorky, dávať pozor na rozdiely stupňov v priebehu dňa a v noci a brať do úvahy zmeny vo vonkajšom prostredí.

Pre lepšie porozumenie zvážte príklad: na otvorenom poli rastú rôzne druhy zeleniny. Jedna oblasť prináša pestovateľovi veľké úrody a zisk, ďalšia oblasť prináša veľa strát. Zdrojom problému je práve indikátor teploty. To je rovnaké pre všetky rastúce zeleniny (deň a noc). Nebolo však brané do úvahy, že jedna kultúra vyžaduje teplotu 25 stupňov a druhá začína prinášať ovocie v nižších stupňoch. Výsledok bol zrejmý.

Ukazuje sa, že úprava indexu teploty pre pestovanie zeleniny je individuálna pre každú plodinu. Zvážte to len tak, môžete dosiahnuť dobré výsledky. Ak sa tepelný režim neustále mení, nebude to mať zmysel zo skleníka: s rýchlym poklesom tepla uhorky prestávajú užívať potrebné stopové prvky a ak sa stupne dramaticky zvýšia, rastliny sa jednoducho horia a zomierajú.

Takže pri akej teplote rastú uhorky? Príslušní záhradníci odporúčajú dodržiavať normu od 20 do 22 stupňov. Rovnaký režim tepla bude normálny pre výsadbu rastlín v zemi.

Táto teplota je optimálna pre rast uhoriek v skleníku, ale uvedomte si, že najnižšia prahová hodnota tepla pre tento druh zeleniny by nemala klesnúť pod 16 stupňov.

Ak dávate pozor na ukazovatele teploty v pôde v skleníku, potom u uhoriek by mala byť udržiavaná na 18 stupňov. Nenechajte ho klesnúť pod 16. Zvážte režim teploty:

 • výsadba sadeníc (20-220);
 • kvitnúce rastliny (25-280);
 • doba plodnosti (25-300);
 • rastliny prestane rásť (150);
 • rastliny prestávajú rásť (100);
 • zelenina zomrie (8-90).
 • nebude dochádzať k tvorbe vaječníkov v nasledujúcich rozsahoch - 17-190, 35-400.

Aké teploty škodia uhorkám

Častou ťažkosťou pre začínajúcich poľnohospodárov je správne odpovedať na otázku: pri akej teplote rastú uhorky v skleníku a nezomrieť? Väčšina sa zaujíma o režim, ktorý neruší kríky, neznižuje ich plodnosť a nezničí kvetenstvo.

Letní obyvatelia s malými skúsenosťami by si mali pamätať, že pri výsadbe sadeníc v zemi skleníkového lôžka je potrebné zachovať tepelný režim na rovnakej úrovni ako v klíčiacich semenách.

Ak je rozdiel dokonca o 3 stupne, rastliny nebudú môcť zvyknúť na podmienky a nebudú akceptované. A nezabudnite, že pri teplote 30 stupňov uhorky zomrie.

Ak nemôžete inštalovať automatické zariadenie na reguláciu tepla, môžete použiť jednoduché a efektívne metódy, najmä ak ide o náhlu zmenu teploty.

Spôsoby zvýšenia teploty

Ak potrebujete zvýšiť teplotu čo najskôr, môžete použiť nasledujúce možnosti:

 1. Usporiadajte prístrešok na krátky čas s filmom. Takže vytvoríte vrstvu vzduchu, ktorá nereaguje na vplyvy prostredia.
 2. Ak chcete znížiť tepelné straty a stabilizovať tepelný režim, vytvorte "druhý skleník" priamo nad zeleninou, čím vytvoríte rám z drôtu, dreva a ďalších materiálov. Ale všimnite si, že tu musíte použiť perforovaný film, ktorý dáva rastlinám príležitosť vysychať, ak je počasie vysoké (vo veľmi horúcich dňoch je lepšie ich celkom vyčistiť).
 3. Zvýšenie teploty pôdy v skleníku môže spôsobiť mulčovanie. Mulčovací film by mal byť tmavých farieb (pre príťažlivosť tepla).

Regulácia tepla je veľmi dôležitý postup. Nezabudnite však, že ak ukazovatele výrazne prekročia normu, budú mať veľmi negatívny vplyv na plodnosť plodiny.

Spôsoby zníženia teploty

Čo možno urobiť, ak sa má teplota znížiť:

 1. Zabezpečte voľný prístup kyslíka do skleníka štítom. Takže ak potrebujete znížiť úroveň tepla o 7-12 stupňov.
 2. Postriekajte skleník roztokom kriedy, zriedením 2 kg zmesi kriedy v 10 litroch vody pridaním mlieka. Po postreku miestnosti klesne hladina tepla.

Samozrejme, existuje mnoho možností na zvýšenie a zníženie tepla. Pamätajte si, že nesprávne teplotné podmienky v skleníku v noci alebo počas dňa môžu zničiť vaše rastliny a podľa toho aj vašu prácu. Použite všetky možné metódy na uloženie.