Záhradníctvo

Kapusta Amager 611: recenzie + opis odrody

Zelená zvyčajne pestuje každý záhradník, ktorý sa zaujíma o jeho podnikanie. A ak s rannými odrodami sú niekedy ťažkosti, pretože nie každý môže nájsť čas a podmienky na výsev kapusty pre sadenice a následnú starostlivosť o ne, neskoro odrody kapusty môžu byť zasiate priamo do zeme alebo pod krytom. Toto veľmi uľahčuje prácu na záhrade. Okrem toho sa jedná o neskoré odrody kapusty určené na dlhodobé skladovanie. A potom bude závisieť od ich zberu, koľko môžete vyrobiť zásoby kapusty na zimu.

Zvyčajne neskoré odrody kapusty sa používajú na skladovanie a kvasenie. Existuje však odroda, ktorá sa neodporúča kvasiť na zimu, pretože hneď po zbere má príliš tvrdé listy. Skladá sa však pozoruhodne až do neskorého jari a dokonca aj do letných mesiacov. Táto kapusta Amager 611. Zaujímavé je, že po niekoľkých mesiacoch skladovania sa jeho chuťové vlastnosti iba zlepšujú.

Varovanie! Táto funkcia často používajú hostesky na prípravu kapusty z kapusty odrody Amager už v zime alebo skoro na jar.

Popis odrody

Amager 611 je považovaný za jednu z najstarších druhov bielej kapusty, známej v našej krajine. V 20. rokoch minulého storočia bol odobratý zo semien zo Švajčiarska. A v štátnom registri ZSSR bol v roku 1943 uprostred vojny. Táto kapusta bola rozdelená na celé územie bývalého Sovietskeho zväzu, vynímajúc iba severné a východosibírsky regióny. V týchto oblastiach by kvôli nepriaznivým klimatickým podmienkam rastliny nemali čas dozrievať.

Vlastnosti rastlín

  • Rozeta na kapusty je tvorená stredne veľkým, polopriepustným, s priemerom od 70 do 110 cm. Listy sú zdvihnuté nad zemou. Dĺžka stopky je asi 20-30 cm.
  • Listy šedo-zelenej farby majú výrazný vosk. Forma lopatky je vo všeobecnosti vejčitá, konkávna. Povrch listov je slabo pokrčený.
  • Stonky majú priemernú veľkosť asi 11-14 cm.
  • Hlava plochého tvaru sa vyznačuje vysokou hustotou. Jeho hmotnosť môže dosiahnuť 3-4 kg.

Vlastnosti odrody

Odroda Amager 611 má vysoký výnos, pričom z jedného štvorcového metra je možné zozbierať až 6 kg kapusty. Pri priemyselnej kultivácii môže byť výnos 40-65 ton na hektár.

POZOR! Je možné použiť mechanizované čistenie hláv. Okrem toho sú vhodné na dlhodobú prepravu.

Tieto vlastnosti odrody Amager budú pre poľnohospodárov mimoriadne atraktívne.

Rozmanitosť kapusty Amager patrí k neskorému dozrievaniu. Od výsevu sadeníc po technické dozrievanie hláv v priemere trvá asi 130-140 dní.

Chuť kapusty listuje pri zberu s ľahkou horkosťou, ale počas zimného skladovania sa zlepšia chuťové charakteristiky, horkosť zmizne a kapusta je veľmi šťavnatá.

Nevýhody odrody Amager zahŕňajú jeho slabú odolnosť proti fusarium wilt a vaskulárnej bakterióze. Počas obdobia skladovania môže byť kapusta tiež ovplyvnená šedou hnilobou a bodovou nekrózou.

Ale výhody tejto odrody sú oveľa viac:

  • Vysoký a stabilný výnos;
  • Zvýšená odolnosť voči chladu a dokonca aj mrazuvzdornosť;
  • Odolnosť proti praskaniu hláv;
  • Zvýšená kvalita uchovania a dobrá prepraviteľnosť.

Pestovanie kapusty

Vzhľadom k tomu, že kapusta Amager patrí do neskorých zrelých odrôd, môže sa pestovať buď výsevom sadeníc alebo priamo na trvalé miesto na záhrade. V severných regiónoch je z dôvodu krátkeho leta preferovaná prvá metóda kultivácie. Vzhľadom na citlivosť tejto odrody na rôzne choroby, semená vyžadujú dezinfekciu pred výsadbou. Najlepším riešením pre tento účel je roztok fytosporínu, v ktorom sa semená namočia počas 8-12 hodín. Po trochu sušení je možné ich zasiať. Pôda na siatie sa dezinfikuje roztokom fytosporínu jeden deň pred očkovaním.

Keď premýšľate o tom, kedy budete pestovať kapustu Amager na sadeniciach, je potrebné postupovať z klimatických vlastností vášho regiónu. Je potrebné zvážiť načasovanie prípadného zberu a odhadované dátumy výsadby sadeníc v zemi na strane druhej. Zvyčajne sa neskoré odrody kapusty vysedia počas apríla. Na trvalé miesto môže byť odroda Amager v strednom pruhu vysiate na začiatku mája, pričom sa použijú ďalšie obaly na oblúky.

Pri teplote okolo + 20 ° C sa vyskytujú semená kapusty po 2-5 dňoch.

Je to dôležité! Keď sa objavia sadenice, sadenice sa musia umiestniť na chladnom mieste po dobu 11-15 dní pri teplote najviac + 10 ° C.

Ak sa tak nestane, sadenice sa roztiahnu a následne zomrie. Najlepším miestom pre pestovanie sadenice z kapusty je skleník alebo skleník, kde je možné bez problémov udržiavať potrebné podmienky. Dva týždne po vzniku sadeníc sa sadenice vysadia v oddelených kontajneroch, ktoré sa prehĺbia listnatými listami. Po zberu kapusty Amager je žiaduce znova vylúčiť roztok fytosporínu.

Vysádzanie sadbových kapustov na trvalom mieste rastu v otvorenom teréne je možné v druhej polovici mája. Počas výsadby zostane medzi rastlinami najmenej 50-60 cm, zatiaľ čo vzdialenosť riadku by mala byť približne 60-70 cm. Ihneď po vylodení sa celá krajina okolo krídiel posype zmesou tabakového prachu a dreveného popola. To pomôže odstraňovať škodcov a poskytnúť dodatočné kŕmenie.

Ďalšia starostlivosť o kapustu pozostáva z pletenia, uvoľňovania pôdy, hnojenia a zalievania. Veľké zalievanie je potrebné Amager kapusta v júli až auguste počas tvorby hláv. Jeden mesiac pred zberom by malo byť zalievanie znížené na minimum. Vzhľadom na citlivosť tejto odrody na choroby je žiaduce uskutočniť niekoľko ďalších ošetrení fytosporínom počas leta.

Recenzie záhradníkov

S recenziami a fotografiami tých, ktorí vysadili kapustu Amager, nájdete nižšie.

Valentína, 48 rokov, prišiel Tambovský prameň a začíname pestovať zeleninovú záhradu. Kapusta je vždy pestovaná a odroda Amager je na prvom mieste. Bez nej je ťažké si predstaviť zimné zásoby. Nejako sa to nepodarilo vysiať, takže sme zostali bez zŕn na zimu. Všetci v našej rodine milujú kapustu v akejkoľvek forme, takže teraz neriskujem, že túto odrodu nevyhnutne zasiať. Hlavy sú pozoruhodne skladované až do jari, nehnijte. Siatie Ja okamžite vyrábam do otvoru na trvalé miesto a naleje piliny, aby bolo jasné, kde som zasial. A ja som lietal popol z blchy a nemusím sa rozhadzovať s transplantáciou. "Mikhail, 52, Tula Tradične vysádzam jeden sáčok Amagerovej odrody a výťažok získaný z tohto množstva semien je dosť na zimu. Semená sú všetky neporušené. Dobre strieľať. Sme semenáči niekde v polovici apríla v skleníku. Tam sú rastliny squat, silné, dobré. V máji rastím na lôžkach a niekoľko týždňov pokryím spanbondom, aby som ich chránil pred slnkom a bleskom. Odroda je známa svojim výnosom a to je pravda - moje hlavy rastú 3-4 kg. Napriek tomu, že sú odolné proti praskaniu, stále ich neumierám zhora, ale v koreňoch, takže nadbytočná vlhkosť v hlavách sa nezachytáva. Dobrá odroda, dostatok zásob a jeme a králiky žijeme, aby sme videli mladú trávu Svetlana, 37 rokov, Samara Milujem túto kapustu, neustále rastila moja matka. Teraz sa samozrejme objavilo mnoho nových odrôd a hybridov, ale táto odroda je stará a osvedčená a preto spoľahlivá. Raz som kúpil sadenice Agressor na trhu, ale ona to nebrala, a Amager vždy zakoreje. Najmä ak je výsadba vykonaná okamžite v otvorenom teréne pod oblúkom s lutrasil, a potom transplantované na lôžka. Sú tam a blcha sa nedotkne a slnko sa nebude piecť. V tejto triede sa mi páči všetko: chuť a udržanie kvality a výnosu.

Recenzie záhradkárov o kapuste Amager len dobre. To však nie je prekvapujúce, ak vezmeme do úvahy, koľko rokov táto odroda už existuje, bez toho, aby stratila popularitu.

Pozrite si video: Капуста белокочанная Амагер 611 amager 611 обзор: как сажать, семена капусты Амагер 611 (Február 2020).

Загрузка...