Záhradníctvo

Kuracie hnojivo na hnojenie uhoriek v skleníku

Dôležitým bodom rastlinných hnojív je používanie kuracieho hnoja na uhorky v skleníku ako vrchný obväz. Je to skvelý spôsob, ako aktivovať biologické procesy v pôde a poskytnúť rastlinám cenné látky.


Prirodzená vysokorýchlostná náprava

Ak chcete kŕmiť uhorky rastúce v skleníku, potrebujete niekoľkokrát počas vegetačného obdobia. Je potrebné byť mimoriadne pozorný a opatrný, aby sa rastliny prehnali a nerušili ich rast. Uhorky nemajú radi veľký počet chemických a organických obväzov. Musíte ich robiť v malých dávkach a v prísne definovaných termínoch.

Medzi rozmanitosťou vtáčích výkalov používaných v skleníkoch je to prvá kura. Dokonca aj napriek tomu, že vrh má niekoľko nevýhod (vysoká toxicita, nepríjemný zápach, neschopnosť používať čerstvé), môže sa nazvať skutočným zdrojom užitočných látok, ktoré sú potrebné pre normálny rast rastlín. Obsahuje veľké množstvo draslíka, horčíka a dusíka. A množstvo fosforu je trikrát väčšie ako akýkoľvek iný druh hnoja.

Vďaka svojmu použitiu sa pestovatelia zeleniny podarilo získať veľké výnosy zo všetkých pestovaných plodín.

Veľmi dôležitá je skutočnosť, že živiny z vrhu sú uvoľňované postupne, pomaly absorbované do pôdy a udržiavajúc ich "vplyv" na to po dobu 2-3 rokov. Tento účinok sa nedá dosiahnuť žiadnym typom hnojív.

Pri pestovaní uhoriek sa prvá aplikácia hnojenia uskutočňuje pred kvitnutím rastlín v štádiu 2-3 listov. Ďalšie podávanie sa môže uskutočniť najskôr 14 dní. Je to v jeho zložení by mali byť kurací trus, ktoré podporia rast rastlín, aktivuje tvorbu vaječníkov. Správne pripravená zmes zníži počet neplodných kvetov na minimum.

Je to dôležité! Použitie čerstvého odpadu sa neodporúča, inak môže dôjsť k vážnemu poškodeniu koreňového systému rastlín. Je to spôsobené veľkým množstvom kyseliny močovej v zložení hnoja.

Keď je čerstvý, používa sa na výrobu kvapalnej zmesi v množstve 1 kus hnoja (1 kg) na 20 litrov vody. Výsledný roztok sa nechá stáť 10 dní a používa sa na rozliatie. Nalejte toto riešenie pod korene nemôže. Najvyššie obliekanie sa prináša až po bohatom napájaní. Počas práce je potrebné dbať na to, aby zmes neklesla na listy uhoriek. Ak sa to ešte stalo, musí sa vyprať.

Jednou z možností dobrého kŕmenia je príprava kompostu. Okrem vrhu budete potrebovať rašelinu, slamu alebo piliny. Zloženie sa skladá vo vrstvách. Každá vrstva by nemala byť väčšia ako 20-30 cm. Na urýchlenie procesu prípravy kompostu môže byť výsledný posúvač pokrytý plastovým obalom. Tým sa zabezpečí zvýšenie teploty a odstránenie nepríjemného zápachu.

Táto metóda umožňuje pripraviť vysokokvalitný materiál na hnojenie uhoriek a iných rastlín v skleníkoch.

Infúzia hnilého kuracieho hnoja je veľmi obľúbená u pestovateľov zeleniny, pretože prináša rýchle výsledky. Pripravte to jednoducho. Prehnaný hnoj sa naplní vodou, zmieša sa a nechá sa 2-3 dni. Zmes, ktorá sa používa na zalievanie uhoriek, by mala mať farbu slabého čaju. Ak sa ukáže, že roztok je viac nasýtený, je potrebné ho riediť vodou.

Priemyselný výrobok

Ak nie je žiadna možnosť získať čerstvý produkt vitálnej aktivity kurčiat, potom pre kŕmenie uhoriek môžete použiť hotovú frakciu, ktorú je možné ľahko nájsť v špecializovaných predajniach. Jedná sa o prírodný kurací hnoj, sušený teplým spôsobom so zachovaním všetkých jeho prospešných vlastností. Najčastejšie sa prezentuje v granulovanej podobe, ktorá uľahčuje prepravu a používanie.

Na rozdiel od čerstvého zloženia tohto produktu nie sú prítomné škodlivé mikroorganizmy, semená burín a larvy parazitov. Má stále zloženie. Komerčne spracovaný kurací hnoj sa môže použiť nielen na kŕmenie dospelých rastlín, ale aj na namočenie ich semien.

Granuly sa umiestnia do nádoby a naplnia sa hornou vodou. Zmes sa nechá fermentovať 14 dní. Pred použitím sa výsledný koncentrovaný roztok zriedi v pomere 1:20.

Treba mať na pamäti, že kurací hnoj v jeho čistej forme nie je schopný plne zabezpečiť uhorky živinami. Aby sa dosiahli dobré výsledky, je potrebné správne skombinovať minerálne a prírodné zložky v zmesi používanej na hnojenie rastlín v skleníku.