Záhradníctvo

Mäkké uhorky v skleníku: príčiny a spôsoby, ako odstrániť problém

Jednou z najobľúbenejších a najvyhľadávanejších zeleninových plodín je uhorka. Otázky, ako napríklad: prečo sú mäkké uhorky v skleníku, alebo prečo sa stávajú žlté a nerastia, často sa začínajú záhradkári spýtať. Ale to nie sú všetky problémy, s ktorými sa možno stretnúť pri pestovaní tejto plodiny.


Aby sme zbierali dobrú a bohatú úrody, je potrebné poznať všetky jemnosti a zvláštnosti pestovania uhoriek v skleníkoch. Stojí za to povedať, že táto zelenina určite miluje teplo a vlhkosť, pretože pochádza z juhu. Mrazivé alebo horiace slnko túto rastlinu toleruje, je vhodné zaujať určité opatrenia na jej pestovanie za špeciálnych klimatických podmienok. Vo skleníkoch táto pôda rástla pozoruhodne a ak budete dodržiavať všetky potrebné pravidlá, môžete zberať po celý rok. Takže spočiatku stojí za to vedieť, že zloženie pôdy, metóda výsadby, zalievanie, hnojenie, ako aj boj proti parazitom sú pre každú rastlinu predovšetkým dôležité.

Pravidlá pre pestovanie uhoriek v interiéri

Prvým krokom je pripraviť pôdu. Niekoľko týždňov pred výsadbou sa pôda dezinfikuje síranom medi, potom sa pripraví zmes rašeliny, humusu a pôdy.

Bude dobré ho najskôr oplodniť superfosfátmi, soľanmi a síranom draselným.

Mnohí odborníci odporúčajú túto kompozíciu, aj keď sa pôda s ihličnatými pilinami ukázala ako vynikajúca. Správne pripravená pôda je sľubom bohatej úrody.

Výsadba sa vykonáva iba sadenice, dáva skoré ovocie a umožní najskôr kontrolovať prijaté kríky. V prípade výsevu semien je skôr ťažké a časovo náročné pestovať zdravú kultúru v skleníku.

Akonáhle sa kríky zintenzívnia, musia byť na začiatku vybavené podporou. Na tento účel sú nainštalované tapisérie, ku ktorým je následne pripevnený povraz, ktorý naň spája a upevňuje stonky. V budúcnosti je potrebné dodržiavať pravidlá zavlažovania a včasného kŕmenia.

Príčiny ochorenia uhorky

Mäkké uhorky môžu byť spôsobené vplyvom nasledujúcich faktorov:

  • nesprávne zavlažovanie;
  • blízke pristátie;
  • nedostatok vlhkosti;
  • nesprávne teplotné podmienky;
  • poraziť huby rastlín;
  • vysádzanie v tesnej blízkosti paradajok;
  • nedostatok horného obväzu;
  • nedostatočné osvetlenie.

Aby uhorky neboli malé, mäkké a prázdne, musia byť v nich správne napojené. Konkrétne je potrebné prísne dodržiavať požiadavku - vodu mladých a dospelých rastlín len s oddelenou a teplej vody.

Zavlažovanie studenou vodou môže viesť k ochoreniu a zastaviť rast púšte. Väčšina odborníkov odporúča zavlažovanie večer. Vykonajte zalievanie 2-3 krát týždenne.

Varovanie! Jeden z hlavných dôvodov pre mäkkosť ovocia je stratené, je úzko zasadené rastliny neumožňujú koreňový systém sa vyvíjať normálne, a tam je slabý rozvoj kultúry.

Uhorky sa stávajú mäkkými a začínajú sa časom zhoršovať, to znamená hnilobou a pri kontakte medzi sebou rýchlo vytvoria prostredie pre prenos baktérií, čo povedie k šíreniu patogénnych mikróbov na všetkých posteliach. Aby sa tomu zabránilo, je vhodné spočiatku sadenice vo vzdialenosti najmenej 15-20 cm od seba.

Nedostatok vlhkosti v pôde a vo vzduchu spôsobí, že ovocie bude mäkké a prázdne vo vnútri. Teplo a suchý vzduch sú hlavnou príčinou vedúcou k mäkkosti uhoriek. Môžete ovládať vlhkosť vzduchu pomocou kvapkajúceho zavlažovania, ako aj pravidelné vetranie skleníka. Aby pôda dýchala a bola obohatená kyslíkom, musí sa jej horná vrstva neustále uvoľňovať.

Nekonzistencia teplotného režimu počas kultivácie môže viesť k ochoreniu rastliny a v niektorých prípadoch k jej smrti.

Pre túto rastlinnú kultúru je optimálna teplota 18 až 19 ° C.

Zistené hubové ochorenie včas pomôže zastaviť ďalší vývoj a infekciu iných kríkov. Je potrebné vykonať preventívne vyšetrenia na prítomnosť hniloby, zmenu farby, výskyt škodcov.

Jednou z bežných chýb mnohých pestovateľov zeleniny je pestovanie uhoriek v tom istom skleníku s paradajkami. Problém je v tom, že niektoré druhy zeleniny potrebujú jednu teplotu a vlhkosť a iné ju potrebujú.

Paradajky milujú suchý vzduch, ale uhorky môžu byť žlté, mäkké a prestať rásť. Od susedov doporučujeme uhorky, čínsku kapustu, hlávkový šalát a cibuľu.

Ak krmíte rastliny správne a včas, zber bude dobrý a veľkorysý. Vykonajte kŕmenie kríkov najmenej päťkrát za sezónu. Hlavne na tento účel používajú organický substrát alebo minerálne hnojivá, špeciálne navrhnuté pre túto kultúru.

Varovanie! Choroba vo forme hniloby alebo zmeny hustoty ovocia môže spôsobiť nedostatok slnečného žiarenia.

Často sa rastliny, ktoré dosahujú veľký rast, vytvárajú kupolu svojich listov a stoniek, čo sa vyskytuje v dôsledku nesprávne nainštalovanej podpory. V tomto ohľade začnú badať nižšie plody.

záver

Ako môžete vidieť, existuje niekoľko dôvodov, prečo ovocie stráca svoju hustotu. Je dôležité dodržiavať základné požiadavky na pestovanie tejto rastliny a potom bude všetko úsilie a úsilie veľkoryso odmenené bohatou úrodou.