Záhradníctvo

Nízko rastúce paradajky: najlepšie odrody

Nie každý záhradník si môže dovoliť pestovať na svojom pozemku vysoké odrody paradajok. Okrem toho, že potrebujú povinný podväzok, záhradník bude musieť stále stráviť svoj čas na stavbe. Ďalšou vecou sú nízko rastiace paradajky. Kvôli svojej veľkosti a štandardnej štruktúre kríkov budú od záhradníka vyžadovať iba minimálnu starostlivosť. V tomto článku sa budeme zaoberať najpopulárnejšími pestovanými odrodami rajčiakov.

Charakteristické odrody

Nízko rastúce paradajky by mali byť vybrané v závislosti od miesta pristátia - môže to byť skleník alebo otvorená plocha. V opačnom prípade môžete nielen získať zber, ale aj úplne zničiť rastliny. Práve v závislosti od miesta pristátia považujeme populárne odrody rajčiakov s nižšou veľkosťou.

Univerzálne odrody

Nízko rastúce paradajky týchto odrôd sú ideálne pre obidve skleníky a pre otvorené postele a filmové prístrešky. Je potrebné mať na pamäti, že výnos v skleníku vo väčšine prípadov bude väčší výnos na otvorenom poli.

ručiteľ

recenzia

Victoria, 36 rokov, Georgievsk Tento rok, po prečítaní fotografie a popisu, som si vybral Lakomka paradajky. Semená pre sadenice nikdy namočené, tento rok nebol žiadnou výnimkou. Nie všetci vyšli, ale väčšina. Sadenice sa ukázali celkom silné a koncom mája som ich zasadil do skleníka. Odroda je veľmi skorá, prvý zber bol odobratý začiatkom júla. Paradajky sú celkom chutné, kyslé. Na obale so semenami bolo napísané, že výnos jedného krbu 6-7 kg - to je asi tak. Zhromaždili sme ich pred koncom leta. Odroda je dobrá, odporúčam Anastasia, 26 rokov, Gorokhovets Podľa fotografie som si vybral semená rajčiakov Dachnik. Pestuje sa na normálnej posteli a je pokrytá fóliou počas studeného uchopenia. Rastliny sú veľmi kompaktné, môžu sa vysádzať bližšie, než je uvedené na obale. Myslel som, že paradajky budú mať veľkosť čerešne, ale vyšli trochu väčší. Majú dobrý vkus a majú radi domácky. Produktivita u letného rezidenta je dobrá: Oleg, 57 rokov, Gukovo, dlhé roky som sa rozrastala s Lady Fingers. Zozbieram svoje semená sám, nepoužívam ich. Zber je vždy vynikajúci. Samotné paradajky sú lahodné, čerstvé a solené. Zo všetkých odrôd sme túto zimu uzavreli iba na zimu - zdalo sa nám to najvhodnejšie. Navyše sa vôbec neurobí choroba. Pestujeme v skleníku, aj keď vieme, že ho niektorí ľudia vysádzajú na otvorenom priestranstve. Pokiaľ ide o mňa, tak v skleníku jeho výnos, a chuť bude lepšia. Pre tých, ktorí pochybujú, môžem bezpečne odporučiť lady prsty na výsadbu. Dúfam, 51, Dzhankoy V tomto roku Malyshok, Lakomka a kapitán zakúpili semená rajčiakov. Všetky semená sa ošetria manganistanom draselným a namočia, hoci niektoré už boli spracované výrobcom. Klícenina bola dobrá a sadenice sa ukázali silné. Dieťa a kapitán boli vysadené v skleníku, ale Lakomka bola na ulici. Zo všetkých odrôd sa nám najviac páčilo Lakomka: bolo to trochu sladšie ako ostatné. Kapitán a dieťa sú tiež veľmi chutné, ale majú mierne kyselú chuť. Výnos všetkých troch je dobrý, odporúčam.