Záhradníctvo

Raspberry Hercules: pristátie a starostlivosť

Doba bobu je veľmi prechodná, dva alebo tri týždne - a vy musíte počkať ďalší rok na novú plodinu. Na predĺženie sezóny si chovatelia vynorili remontované odrody malín, ktoré niekoľkokrát prinášajú ovocie, po prvýkrát v minulom roku klíčky, druhýkrát na výhonky, ktoré sa v tejto sezóne rozrástli. Jeden z týchto odrôd - Hercules malina.


popis

Malinová odroda "Hercules" je chovaná domácimi chovateľmi. Odporúčané na pestovanie v strednom regióne, ale úspešne pestované v južnejších a severných oblastiach. Používa sa na pestovanie v súkromných domácnostiach a pre priemyselnú výrobu.

Hlavné výhody tejto odrody:

  • Vysoký výnos;
  • Skvelá chuť;
  • Odolnosť voči mrazu;
  • Odolnosť voči nepriaznivým poveternostným podmienkam;
  • Odolnosť voči padajúcim plodom;
  • Plody na nových výhonkoch.

Malinové bobule odrody "Hercules" sú veľmi veľké, vážia až 12 gramov, majú hustú kožu a malé kosti. Vzhľadom na hustotu pokožky ľahko tolerujú dlhodobú prepravu bez straty prezentácie.

Hercules malinové kefy sú priemerné až do výšky 2 metre. Vetvy sú husté, silné, neohýbajte sa pod hmotnosťou bobúľ. Zelené vetvy sú pomerne odolné proti nárazom vetra, ztuhnuté výhonky v minulom roku sa môžu prerušiť. Nepotrebujete podväzok. Vetvy sú husto pokryté malými trnkami. Každoročne sa vytvárajú až 6 snímok. Plocha plodov zaberá jednu tretinu záberu.

Je to dôležité! Malé kríky rastúce v čiastočnom tieni sa môžu roztiahnuť, vetvy sú v tomto prípade tenšie a slabšie. Také kríky nevyhnutne potrebujú podporu.

Ovocné, hojné. Prvá vlna plodov padá na konci júna, bobule sa tvoria na minuloročných výhonkoch. Druhá vlna plodov nastane na konci augusta alebo začiatkom septembra, môže pokračovať až do prvého mrazu. Celkový počet bobúľ dosahuje 1,5 kg. S vysokou úrovňou poľnohospodárskej technológie môže malina "Hercules" produkovať až 2 kg bobúľ z kešu.

pristávacia

Pri pestovaní malinových kríkov "Hercules" je žiaduce vybrať si dobre osvetlené miesto chránené pred severnými vetrom. Tento malin môže celkom úspešne priniesť ovocie v tieňovaných oblastiach, osvetlené priamym slnečným žiarením až ráno.

Malinové kríky sú vysadené na jar, pred vznikom zelených pukov alebo na jeseň, keď už sú malinové kríky v pokoji.

Pre pestovanie maliny "Hercules" je dôležité brať do úvahy vlastnosti pôdy. Malinové kefy sa môžu úspešne rozvíjať na všetkých pôdach s výnimkou vyčerpaných a s vysokou kyslosťou. Pred vysadením malinových kríkov musia byť oplodnené pôdy oplodnené a kyslé pôdy sa musia pridávať do kyslých pôd na zníženie kyslosti.

Pred vysadením malinových kríkov je pôda oslobodená od trvácich burín, vykopaná a oplodnená. Keďže maliny bez transplantácie rastú na jednom mieste dlhú dobu, môžete pridávať dlhotrvajúce hnojivá. Dávka sa stanoví podľa pokynov.

Je to dôležité! Raspberry "Hercules" je agresor, s časovým pristátie výrazne šíriť v šírke.

Na ovládanie postelí pomocou malinových kríkov môžete kopať plot okolo obvodu záhrady do hĺbky 40 - 50 cm. Plotový materiál musí byť dostatočne hustý, aby držal korene maliny. Môžete použiť listy starého bridlice.

Vzdialenosť medzi výsadbami by mala byť aspoň 65 cm. Môžete pestovať malinové kefy jednoradovou alebo dvojlinkovou metódou. Medzi riadkami musíte zanechať vzdialenosť, aby ste sa mohli ľahko starať o kefy. Zvyčajne stačí 80 až 90 cm.

Koreňový systém maliny je plytký, takže hĺbka výsadby nesmie byť väčšia ako 50 cm. Organické hnojivá, pohár dreveného popola a 2 až 3 litre humusu sa dostanú na dno výsadby.

Zasadené malinové kríky sú pokryté pôdou a hojne naplnené vodou. Po 2 - 3 dňoch je potrebné zalievanie opakovať.

Tip! Kríky sa zakladajú oveľa lepšie, ak okamžite začnú mulčovať po výsadbe.

Na tieto účely je veľmi výhodné používať staré kartónové škatule. Kartón je pokrytý pôdou okolo zasadených malinových kríkov, posypaných na vrch vrstvy zeme.

starostlivosť

Popis malinovej odrody "Hercules" tvrdí, že je nenáročné, ale aby sa dostalo veľké, ako v foto bobule, musíte urobiť trochu úsilia. Starostlivosť o odrody malín "Hercules" je v zalievaní, hnojenie, odstraňovanie buriny, ochrana kríkov pred škodcami, včasné zber.

Zavlažovanie sa vykonáva podľa potreby, hojne sa naleje krúpy. Ak je pôda okolo kríkov pokrytá mulčovacím materiálom, počet zalievaní sa môže znížiť.

Je to dôležité! Hustá vrstva mulčovacieho materiálu musí byť odstránená z puzdier na pružine.

Môže zabrániť tomu, aby sa mladé výhonky dostali zo zeme.

Hnojenie je nevyhnutné pre pôdy chudobné na živiny, vývoj malín je ťažký. Bobule sa zmenšujú, kríky sa vyvíjajú zle, často trpia chorobami a mrazom v zime.

Prvé hnojenie sa vykonáva na jar pred prvými listami na kríkoch. V tomto období malina "Hercules" predovšetkým potrebuje dusík a fosfor na vytvorenie zelenej hmoty a výhonky. Živiny sú v súlade s pokynmi uvedené do kruhu, vykopávajú sa a kríky sú bohato napojené.

Je to dôležité! Záhradkári v recenziách maliny "Hercules" neodporúča robiť veľké dávky hnojív, ktoré obsahujú dusík.

Prehnané malinové kríky nesú zle, plodnosť začína oveľa neskôr.

Remonturnost odrôd maliny "Hercules" možno použiť na získanie väčšej plodiny naraz. K tomu, na jeseň, klíčky výhonky sú rezané na koreň. Na nových výhonkoch bude vytvorená úroda budúceho roka, plody budú väčšie, ich celková hmotnosť bude vyššia. Plody maliny v tomto prípade začnú skoro alebo neskoro v auguste, v závislosti od regiónu.

Táto metóda sa odporúča aj pre severné regióny, kde môžu malinové kríky "Hercules" v zime zmrznúť a odtrhnúť sa. Navyše, bobule druhej vlny plodov nemusia mať čas dozrieť na mráz.

Výsadba maliny maliny "Herkules" a starať sa o nich nemajú veľa ťažkostí, zhromaždiť bohatú úrodu voňavých bobúľ, stačí dať jej malú pozornosť a lásku.

recenzia

Svetlana, 37 rokov, Voronež Odrôd maliny "Herkules" rastie už niekoľko rokov, mám rada. Prvá úroda nie je veľmi šťastná, bobule je často príliš malá, v zime sú mnohé vetvy rozbité vetrom, preto plodnosť je menej. Ale druhý - krásny pohľad, ako na fotografii v časopise. Bobule sú veľké, visia na vetvách kefami. Až 15 plodov dozrieva súčasne na jednej vetve, zhromažďujeme každý druhý deň. Deti jedia tento malinový len s cukrom, nemajú radi trochu kysnutia. A naopak, toto je presne to, čo sa mi na ňom páči. Malina by mala byť kyslá Viktoriya, 49 rokov Maikop, minulý rok vysadila malinovú odrodu "Hercules", v tomto roku zhromaždila prvú zber. Chuť je samozrejme priemerná. Ale plodné, šťavnaté, malé kosti. Nechcem vyčistiť kríky, ponechať na džem a kompoty. Pre jedlo budem pestovať niečo viac sladké a voňavé. Vladimir, 56, Saratov Rastlina Hercules pestujeme niekoľko rokov. Prvá úroda malín sa vyviezla na trh v júni, druhá v septembri. Rýchlo sa rozoberajú, takže nemôžem povedať, ako dlho to stojí. Ale prepravujeme normálne, veľmi málo pokrčených bobúľ. Ak okamžite zozbierate v malých kontajneroch na predaj, bez presunu, všetky bobule zostanú neporušené. Starostlivosť o kríky je jednoduchá, nerozrezávame ich a neviažeme ich. Voda, ak je to potrebné, hnojiť trikrát - na jar, pred kvetmi kvetov, počas prvého a druhého kvitnutia. Hmyz ošetrujeme niekoľkokrát za sezónu. Plesňové choroby neboli nikdy. Výnos z kríkov sa nezmeral, ale jasne viac ako zvyčajne. Páči sa mi táto odroda, nebudem sa meniť.