Záhradníctvo

Zemiaky modrá

Ak sa pýtate, ktorá zelenina je najobľúbenejšia a najpopulárnejšia, potom bude brambora oprávnene na prvom mieste. Zriedkavé jedlo ide bez chutných a drobných zemiakov, takže zoznam odrôd je pôsobivý. Chovatelia neustále vytvárajú nové užitočné druhy, medzi ktorými je potrebné poznamenať, že zemiaky modrá.


Názov je nezvyčajný, ale nezastavuje pestovateľov zemiakov. Vždy si vyberajú odrody, ktorých hlavnou charakteristikou je produktivita a druhá je nenáročná. Ako sú tieto kritériá zahrnuté do platovej triedy? Na túto otázku odpovie podrobný opis odrody zemiakov modrej.

Popis neobvyklých zemiakov

Musíme začať s tým, že odroda zemiakov je bujnosť strednej sezóny. Po 85-100 dňoch po výsadbe môžete zberať. Viac populárne medzi letnými obyvateľmi ako poľnohospodári. Základné parametre:

 1. Bush. Rovnako ako záhradníci s priemernou výškou a slabým šírením. Na hrebeňoch zemiakov, modrastá vyzerá veľmi úhľadne a krásne.
 2. Opustí. Volumetrické, šťavnaté zelené sfarbenie, dlho držané nasýtené farby.
 3. Kvety.

  Neobvyklé, jasné chrliče, ktoré zdobia miesto s jeho kvitnutím. Vzhľadom na ich farbu získala odroda mimoriadne meno.
 4. Hľuzy. Stredná veľkosť, hmotnosť jedného zemiaka je asi 150 g. Tvar hľúz umožňuje rozlíšiť bujnú zemiaky od iných odrôd. Majú nudné vershinku, hoci samotná hľuzovka je zaoblená. Kôra je sieťovaná, mäso je bielo. Nespracováva počas spracovania tmavé, drobivé, s vysokým obsahom škrobu.

Rozmanitosť ako veľa záhradníkov presne pre tieto vlastnosti. Medzi užitočné vlastnosti patrí jeho odolnosť voči obvyklým chorobám zemiakov:

 • rakovina;
 • mokré a kruhové hniloby;
 • chrastavitosť;
 • plášť pleseň;
 • Alternaria;
 • vírusy mozaiky.

Neskoré odrodové zemiakové odrody Modrá niekedy choré, ale v menšej miere ako iné odrody. Ale odolnosť proti suchu a schopnosť tolerovať teplo je veľmi vysoká. Preto títo záhradníci milujú tých záhradníkov, ktorí majú problémy so zalievaním. Varovanie! Odolnosť voči dlhodobému ochladzovaniu a schopnosť rásť s blízkym umiestnením podzemných vôd - výhody nezvyčajnej odrody.

Vysoké výnosy, najmä pri pestovaní na hlinených a piesčitých pôdach. S jednou väzbou môžete zhromaždiť až 1500 kg kvalitných hľúz.

Ako pestovať rôzne modré

Podľa odporúčaní chovateľov sa odroda vysadzuje v prvej dekáde mája. Je potrebné regulovať teplotu pôdy a nepokúšajte sa spěchať, ak sa udržiava pod 7 ° C. Hľuzy majú dobré adaptačné vlastnosti, netolerujú dostatočne vykurovanú pôdu. Oneskorenie pri výsadbe by nemalo byť, pretože v takomto prípade sa bude udržiavať kvalita zemiakov významne znížená alebo nebude mať čas dozrieť. Pri oneskorenej výsadbe bude obsah škrobu nižší, čo ovplyvní nutričnú hodnotu hľúz.

Na hrebeňoch a hrebeňoch pestujte nezvyčajnú škálu zemiakov. Závisí od regiónu. Ak ho pestujete v suchom prostredí, je lepšie použiť hrebene s vysokou vlhkosťou - hrebeňmi. Najčastejšie používaná výsadba so vzdialenosťou medzi radmi 70 cm, s vysokou vlhkosťou, je zvýšená na 90 cm.

Hĺbka je však vypočítaná v závislosti od podnebia, zvoleného spôsobu výsadby a kvality prípravy hľúz.

Pri vysadení sú hľuzy zakopané o 7-8 cm. Rovnaký parameter sa udržiava na hrnci. Piesočnatá a piesčitá pôda umožňuje výsadbu odrôd modrostie na plochých radoch s hĺbkou 6 cm.

Je to dôležité! Veľké hľuzy je možné počas výsadby krájať bez obáv z nižších výnosov. Táto technika neovplyvní dôležitý ukazovateľ.

V určených studniach prispievajú:

 • kompost alebo hnilý hnoj (1 šálka);
 • popol z dreva (0,5 šálky);
 • prášok z vtáčieho trusu (1 polievková lyžica).

Zmes sa zmieša so zemou a vrchol je pokrytý 2 cm vrstvou zeminy. Potom rastliny hľuzy nahor s výhonkami a vrcholom, zakryte zemou a čakajte na výhonky.

Príslušná starostlivosť o zemiaky

Zvláštnosťou modrej odrody je potreba hnojív a obväzov. To ovplyvňuje jeho rast, takže získať veľkú plodinu bez jedla bude ťažšie. Pri prvom použití hnojiva pri výsadbe. Toto je opísané vyššie. Potom je počas vegetačného obdobia kŕmené organickými a minerálnymi zložkami. Medzi organickými látkami modravý zemiak preferuje:

 • výkrm vtákov;
 • Divozel;
 • infúzie bylín alebo žihľavy.

Organické hnojivá sa používajú vo forme koreňových dresingov.

A minerálne zložky robia zložité hnojivá. Ak si dobre viete, že rastliny potrebujú minerálne zložky, potom môžete v určitej fáze vývoja zemiakov použiť dusík, fosfát a potaš.

Druhým bodom starostlivosti je napájanie. Rozmanitosť nenáročná na pravidelné zavlažovanie. Jeho výhoda spočíva v dobrom vývoji aj pri nedostatku vlhkosti.

Aby sa zabezpečila dobrá úroda, je potrebné chrániť výsadbu modrých plodov pred chorobami a škodcami.

Na tento účel strávte najmenej tri ošetrenia zo zemiakového chrobáka Colorado a phytophtoras.

Ak sa chorobe nedá vyhnúť, okamžite ošetrujte zemiaky zmesou Bordeaux (1%). Nahradenie kompozície môže byť liekom "Hom". Posledná úprava by nemala byť najneskôr tri týždne pred zberom. Pre ostatné ochorenia odrody zemiakov má modrý dobrý odpor.

Hlavnými škodcami sú zemiakový chrobák, medveď, drôt. Zemiakový chrobák Colorado netoleruje prípravky Commodore, Dilor a Iskra DE. Používajte podľa pokynov. Medvetoks pôsobí na Medvedku a drôt je zničený pri kopaní spolu s pšenicou trávou (jeho obľúbeným biotopom).

Zber sa začína v druhej polovici augusta.

Dva týždne pred stanoveným časom prerušili vrcholy. Táto technika vám umožňuje zvýšiť výnos odrody. Hľuzy sa skladujú pri teplote 2 - 4 ° C. Majú vynikajúcu skladovateľnosť, nezhoršujú sa počas skladovania a zachovávajú svoje chuťové vlastnosti až do novej úrody.

recenzia

Dúfame, že vám pomôžu opýtať sa na zemiaky. Popis modrej farby, fotografie, recenzie obyvateľov leta.

Irina Petrovna Vinogradová, str. Nashchekovo Milujem rôznorodosť zemiakov Modrá pre svoju jednoduchosť a dobrý výnos. V mojom veku je ťažké sledovať stav všetkých rastlín a táto odroda je takmer nikdy chorá Tatyana Zaitseva, Abakan Trvalé zamestnanie neumožňuje trávenie veľa času na chate. Zemiaková modrá sa rozhodla pre svoje nízke napájanie a možnosť uloženia. Rozmanitosť toleruje výsadbu častí hľúz, ktoré pre iný druh okamžite ovplyvňuje výnos.