Kvety

Floribunda Roses Mená: Najlepšie známky

Spolu s hybridnými čajovými odrodami, floribunda ruže sú zďaleka najpopulárnejšie. Ľahko sa udržiavajú, majú vysokú odolnosť proti mrazu a odolnosť voči typickým chorobám ruží, okrem toho väčšina z nich kvitne bez prerušenia až do takmer mrazu. Dnes je náš článok venovaný popisu odrôd floribunda ruží. Fotografie vám pomôžu lepšie prechádzať rôznorodosť ich odrôd a možno si vybrať obľúbenú pre vašu záhradu.

Floribunda Roses Prehľad

Táto skupina ruží získala obrovskú popularitu kvôli bohatému, takmer nepretržitému kvitnutiu. Úplne zodpovedajú ich názvu, v skutočnosti, floribunda v doslovnom preklade z latinčiny znamená "kvitnutie".

Floribunda ruže a ich charakteristiky

Skupina floribunda zahŕňa veľa odrôd, jej kvety zaujímajú strednú pozíciu medzi hybridným čajom a polyantskými ružami.

Výška puzdier je rozdelená na tri podskupiny:

  • nízke (obrubníky) - kefy dosahujú výšku približne 40 cm;
  • priemerná výška - od 0,6 m do 0,8 m;
  • vysoká - od 100 cm a viac.

Možno žiadna iná skupina nemá také množstvo farieb a je jasne lepšia v jasnosti voči iným skupinám. Kvety floribunda ruže sú jednoduché, froté, semi-dvojité sklá s cupped, ploché, pohárik, zhromaždené v mnohých kvetov alebo málo kvetinové kvetenstvo. Ich obvyklá veľkosť sa pohybuje od 4 do 9 cm.

Väčšina druhov kvitne nepretržite alebo v troch vlnách. Jasné kvety otvorené v racemes súčasne v niekoľkých kusoch, s väčšinou odrody floribunda ruže kvitnú buď nepretržite, alebo majú tri vlny kvitnutia.

Stojí za to dodať, že tieto kvety majú vynikajúcu zimnú odolnosť, odolnosť voči dažďu a chorobám a väčšina z nich sa môže rozmnožovať odrezaním.

V rôznych krajinách nájdete v tejto skupine rôzne názvy kvetov, ktoré sa dokonca nazývajú "kytice ruží" alebo "postriekané ruže s kvetenstvami". Oni sú široko používané na výzdobu súkromných záhrad, parkov, v terénne úpravy v blízkosti veľkých kancelárskych budov. Sú vysadené vo veľkých hrncoch a najlepšie floribunda ruže sa používajú ako rezané kvety.

Floribunda Roses História

Rodina dánskych chovateľov Poulsen na začiatku minulého storočia prekročila polyantské ruže a hybridný čaj, takže v roku 1924 sa objavila prvá hybridná polyantská odroda "Else Poulsen". Z polyanthusu, táto kvetina získala racemes kvetenstvo a dobré zdravie, a od čaj-hybridy - elegantný tvar a veľká veľkosť skla.

Elsie Poulsen

Neskôr, s opakovanými viacnásobnými krížikmi hybridných polyanthusových ruží s hybridným čajom a inými druhmi záhrad, mnohí rastlinné odrody získali chovatelia v Dánsku, Nemecku, Veľkej Británii a Spojených štátoch, ktorí sa museli spojiť do samostatnej skupiny. V roku 1952 sa objavila skupina floribundových ruží, ktorá zahŕňala aj hybridné polyanthické odrody.

Napriek tomu, že skupina floribunda neexistuje tak dávno, z nej už bola vybraná skupina terasovitých ruží, ktorá zahŕňa veľa, ale nie všetky zakrpatené odrody s výškou asi 50 cm. Odrody s plíživými alebo klesajúcimi výhonkami sú zahrnuté v skupine zemných kvetov. Rastliny s malými kvetmi a dlhé, až 2,5 m výhonky sa presunuli do skupiny lezeckých ruží. V poslednej dobe sme čoraz viac počuli meno "Grandiflora" - to je to, čo sa dnes nazývajú floribunda ruže, obzvlášť veľké kvety. Táto skupina ešte nebola oficiálne uznaná, ale príbeh o ružiach pokračuje, kto vie, aké zmeny nás čakajú zajtra.

POZOR! Pravdepodobne tu dochádza k koreňom zmätku, ktorý dnes existuje v klasifikácii ruží, keď sa rovnaká odroda pripisuje dvom alebo dokonca trom skupinám.

Ktoré ruže sú lepšie ako hybridný čaj alebo floribunda

Všetci odpovedia na túto otázku vlastným spôsobom. Floribunda ruže sú nepochybne nižšie ako hybridné odrody čaju s eleganciou a veľkosťou pukov, väčšina z nich nemá svoju magickú arómu. Ale nie kvitnú vo vlnách, ale takmer nepretržite až do mrazu, krása skla je kompenzovaná množstvom púčikov, niekedy úplne pokrývajúc Bush a nechávajú floribund nie je tak rafinovaný, ale sú zbierané obrovskými střapci, niekedy pozostávajú z desiatok púčikov.

Väčšina hybridných čajových odrôd ruží je vzrušujúca, vyžaduje starostlivú starostlivosť, ktorá určuje kvalitu kvetu a niekedy aj intenzitu vône. Takmer všetky odrody nepresahujú šiestu klimatickú zónu, pre severné regióny je ich výber veľmi obmedzený. Ponecháva veľa na želanú odolnosť voči typickým chorobám ruží, nehovoriac o zraniteľnosti púčikov.

Floribunda je ľahšie postarať sa, zriedka sa chorí, púči vydržia daždivé počasie. A čo je najdôležitejšie, tieto ruže sú mrazuvzdorné, čo znamená, že pri správnom úkryte dobre zimujú.

Ak žijete v južných oblastiach a všetka práca pre majiteľov vykonáva kvalifikovaný záhradník, potom je to hybridný čaj, ktorý je najlepším riešením pre vaše stránky. Ale pre ľudí, ktorí žijú v studenej chladnej klíme a nechcú sa ohnúť chrbtom na kvetinové záhony a užívajú si krásy kvetov vo vzácnych voľných minútach, budú floribunda ruže spoľahlivými spoločníkmi.

Verte mi, obidve skupiny ruží sú krásne, každý má svoje vlastné zvláštne šarm. Voľba odrôd pre lokalitu si vyžaduje prístup k otázke nielen z estetického, ale aj z čisto praktického hľadiska.

Popis Floribunda Roses

Pozývame vás, aby ste sa oboznámili s populárnymi odrodami floribunda ruží. Fotografie vám pomôžu vytvoriť dojem o ich vzhľade.

Biele odrody

Biela farba bude vhodná pre každú záhradu a nie je toľko krásnych ruží s takýmto sfarbením.

alabaster

Štetce pozostávajúce z 3 - 5 veľkých, 10 cm priemer krémovo-biele púčiky hojne pokrývajú Bush po celej sezóne. Kontrastujú s brilantným tmavým lístie dosahujúcim 0,9 m vetvy. Ruža je určená pre šiestu zónu, vyznačujúcu sa miernym odporom voči typickým chorobám ruží, nízkym dažďom.

priestor

Krémovo biele pohárikovité pupenky sú dažďovo odolné, majú jemnú vôňu. Kvety sa neustále objavujú na veľkom, zdravom keine, ktorý vyrastie až do výšky 1,2 m, čo je v šiestej zimnej sezóne krásne.

Žlté odrody

Možno žiadna iná skupina ruží nemá toľko krásnych žltých odrôd.

Amber Queen

Táto ruža bola uznaná ako najlepšia v roku 1984. Kefy obsahujú 3-7 alebo viac púčikov s veľkosťou 7-8 cm bohatej jantárovej farby. Odroda kvitne takmer nepretržite, prvý otvorený kvet je najväčší s vôňou strednej intenzity. Kroviny sú krásne, nie viac ako 1,0 m na výšku, s tmavými lesklými, veľmi veľkými listami. Je vysoko odolná voči chorobám, rastie v šiestej zóne.

Zlatá svadba

Priama kefa, približne 0,9 m vysoká, je určená na kultiváciu v zóne šiestej, má dobrú odolnosť voči dažďom a chorobám. Kvitnutie - trvalé, bohaté. Veľké kvety zlatožltej farby zhromaždené v 3-5, majú ľahkú arómu.

Oranžové a marhuľové odrody

Oranžová farba zvyšuje našu náladu a inšpiruje optimizmus dokonca aj v najtmavších a temnejších dňoch. Pozrite, možno budúci váš maznáčik je medzi týmito kvetmi.

Ann Harknes

Charakteristickou črtou odrody je neskoré kvitnutie púčikov. Po zostávajúcich odrodách bola dokončená prvá vlna kvitnutia, táto rastina nadobudne účinnosť. Jeho jasné marhule kvety, ktoré majú slabú vôňu, sa zhromažďujú v pupkách 6-20, nemajú strach z dažďa alebo chorôb a sú vynikajúce na rezanie. Kruhy prežívajú v šiestej zóne a môžu dosahovať od 1 do 1,5 m.

priateľstvo

Nádherné lesklé oranžovo-marhuľové kvety so slabým vôňou sú pomerne veľké pre floribundov, až do 10 cm v priemere, zoskupené do 5-7 kusov. Neustále kvitnúce kríky až do 1 metra majú vzpriamené výhonky a vynikajúce zdravie. Pestuje sa v šiestej zóne a bude perfektné, ale púčiky sú náchylné na namáčanie sa z dažďa.

Ružové odrody

Táto farba je spojená so skutočnou ružou. Jemné ružové pupene, zbierané veľkými strapcami, vyzerajú nádherne a vždy priťahujú oko.

Mesto Londýn

Floribunda ker je schopný dosiahnuť výšku 0,9 - 2,0 m a jeho šírka je šesť v šírke 0,7-1,5 m a má priemerný zdravotný stav. Stredne froté, kvitnúce kvety do veľkosti 8 cm sú lakované svetlo ružové. Táto robustná ruža je ideálna pre živé ploty.

Sexy rexy

Veľmi obľúbená ružová odroda s plochým sklom a mierne vlnitými okvetnými lístkami má priemer asi 7 cm. Kvety sa zhromažďujú v 5-15 kusoch. Srednerosly bush kvitne opäť, rastie na 0,7 m, stredný odpor, určený na zimovanie v šiestej zóne.

Červené odrody

Pravá červená je vzácnosťou vo svete kvetov, ale nie pre floribundovú skupinu ruží.

Evelyn fison

Spoľahlivé, odolné voči chorobám a dažďu neustále kvitnúce odrody. Roztieracia rastlina s výškou až 0,85 cm je pokrytá jasne červenými kvetmi s priemerom nepresahujúcim 8 cm, zhromaždenými v zhlukoch obsahujúcich 5 až 10 púčikov.

Lily marlene

Krvavé červené vône, zhromaždené na 3-15 kusoch od začiatku leta až po najviac mrazu, pokrývajú malý úhľadný krov. Zvyčajne rastie až na 50 cm, ale s dobrou starostlivosťou stúpa na 0,8 m. Zariadenie s uspokojivým zdravím je vhodné pre zónu päť. Odroda má lezeckú formu.

Pruhované odrody

Exotické dnes, nikto nie je prekvapený, že nám známe pruhované kvety.

Oranžový a lamónový

Milovníci pruhovaných odrôd sa môžu ako jasný citrónový kvet s nepravidelnými oranžovými pruhmi. Štetec sa skladá z 3-7 kvetov až do 8 cm so slabým zápachom a vysoko odolným voči dažďu. V šiestej zóne môže dosiahnuť 1,0 - 1,5 m a horúce podnebie umožňuje rýchlo dosiahnuť 2,0 m. Bush znovu kvitne, takmer bez prerušenia, je stredne odolný voči chorobám.

Purpurový tiger

Kompaktný bush s rovnými výhonkami až do výšky 1,0 m takmer celú sezónu je pokrytý kvetmi, ktoré rastú v šiestej zóne. Jeho veľké až 9 cm kvety majú nielen pôvodnú farbu, ale aj tvar skla. Farbenie je zmes bielej, fialovej, ružovej s prevládajúcou fialovou farbou. Táto ruža osloví aj tých, ktorí nie sú fanúšikmi pruhovaných odrôd a bol by dokonalý, ak by to nebolo pre nízku odolnosť voči nepriaznivým faktorom.

Najvzdornejšie odrody

Myslíme si, že milovníci ruží zo severných regiónov venujú tejto podskupine osobitnú pozornosť. Variety Floribunda ich môžu potešiť.

Anisley Dixon

Na veľké kvetenstvo sa zhromažďujú lososovo-ružové kvety so slabým zápacom veľkosti 8 cm. Znovu kvitnú, sa vyznačujú priemernou odolnosťou voči chorobám a namočeniu. Rozptýlený kefek nepresahuje výšku 0,9 cm a je pozoruhodný vďaka tomu, že v štvrtej zóne rastie.

Arthur Bell

Táto odrodová kvitnúca odroda určená pre piatu zónu je veľmi populárna v severnej Európe a vo Veľkej Británii. Veľké až 10 cm v priemere voňavé kvety bledožltej farby majú jedinú nevýhodu - rýchlo sa rozpadnú na citrón alebo smotanu. Vysoký až 1,0 m priamy krúžok s tuhými stonkami je mierne odolný voči chorobám.

Angličtina Miss

Jednoduchý rovný krík s tmavou hustou lístiou je určený na rast v piatej zóne a je odolný voči typickým chorobám ruží. Bledo ružové kvitnúce kvety sú vysoko odolné voči dažďu, 8 cm v priemere a majú silný zápach čajovej ruže.

Radosť z tepla

Červené kvety strednej veľkosti sa zhromažďujú v kefách 3-11 kusov, nezmiznú, keď starnú, ale stmavnú. Srdce Sredneroslye až do výšky 0,75 m sú navrhnuté pre piatu zónu a majú vysokú odolnosť voči dažďu a chorobám. Kvety až do mrazu.

ľadovec

Táto odroda je jednou z najpopulárnejších a najkrajších, niekedy označovaná ako hybridný čaj. Rastú dobre a kvitnú v chladnom prostredí, v horúcich krajinách, púčiky na ňom sú držané po celý rok. Uzavreté môžu mať ružový alebo nazelenalý odtieň s úplným zverejnením - čisto biele voľné kefy obsahujú 3 až 15 púčikov. Ich priemer nepresahuje 7 cm, výška puzdra je až 1,5 m, priemerná odolnosť voči dažďu a chorobám.

Pink Perfeith

Táto semi-dvojitá ruža je navrhnutá pre štvrtú zónu, jej indikátory odporu sú považované za vynikajúce. Farba skla je definovaná ako "ružová zmes", voňavá kvetina v priemere dosahuje 9 cm, rovný kefka rastie až na 0,9 ma kvitne v dvoch vlnách.

záver

Ako môžete vidieť, skupina floribunda ruží je početná a jej rozmanitosť je jednoducho pôsobivá. Okrem toho existuje mnoho odrôd vhodných na pestovanie aj v nepriaznivom podnebí.