Výstavba

Greenhouse Butterfly do-it-yourself + kresby

Keď stacionárny skleník nezapadá do malej dachy, majiteľ sa pokúša postaviť malý skleník. Bežnou možnosťou je natiahnutý obkladový materiál na oblúku, ktorý je v zemi. Ak k tejto téme pristupujeme kreatívne, potom taká jednoduchá konštrukcia, ako motýľový skleník, výrazne uľahčí starostlivosť o rastliny. Produkt je možné zakúpiť v obchode alebo sa môže vyrábať samostatne. Ak chcete pomôcť ľuďom v letnom období, pripravili sme skleníkové výkresy a spätná väzba od používateľov vám pomôže zistiť, či je motýľ vhodný pre vaše stránky.

Čo je dizajn motýľa

Vzhľad skleníkového motýľa so zatvorenými dverami pripomína hrudník s klenutým vrcholom. Bočné dvere sa otvárajú nahor. V závislosti od dĺžky skleníka je na jednej strane inštalovaný jeden alebo dva listy. Plne otvorené dvere sa podobajú na krídla. Z tohto dôvodu skleník získal jeho meno - motýľ.

Schéma továrenských výrobkov od rôznych výrobcov je takmer rovnaká, ale veľkosť motýľa sa môže líšiť. Najpopulárnejšie sú horáky s výškou 1,1 m, šírkou 1,5 m a dĺžkou 4 m. Hmotnosť motýľovej zostavy je približne 26 kg.

Rámček motýľa je vyrobený z profilu. Najspoľahlivejší rám sa považuje za kovoplastové prvky. Polymérny povlak zabraňuje rýchlej korózii kovu. Dobrá možnosť - rám z pozinkovaného profilu. Zinkový povlak je však menej odolný ako polymér. Plne odolný proti korózii rám z plastového profilu. Konštrukcia je ľahká, ale má nižšiu pevnosť ako kovové náprotivky.

Pokiaľ ide o krycí materiál, skleníkový motýľ je zvyčajne vyrobený z polykarbonátu, aj keď v zriedkavých prípadoch je film alebo netkaná textília. Najlepšie je pripojiť polykarbonátové listy k rámu. Tento materiál je odolný, pevne fixovaný hardvérom na profil, umožňuje optimálnu mikroklímu vo vnútri skleníka. Okrem toho poskytuje polykarbonát dodatočnú tuhosť.

Motýlik z polykarbonátu je ten istý skleník, len menšie rozmery. Samozrejme, rast rastlín vo vysokých skleníkoch nebude fungovať kvôli obmedzeniu ich výšky. Motýľ obsahuje veľké množstvo pôdy, takže je ideálny na pestovanie sadeníc. Pod polykarbonátom sa pôda rýchlo zohreje, čo je dôvod, prečo sa rast rastlín zrýchľuje.

Takýto dizajnový skleník je vhodný na pestovanie vodných melónov, melónov, koreňových plodín a všetku zakrpatenú zeleninu. Niekedy domácnosti prispôsobujú motýľ rastúcim kvetom.

V lete v horúcom počasí sú skleníkové dvere otvorené. Začnite neskoro jeseň s príchodom mrazu. To vám umožní predĺžiť plodnosť zeleninových plodín. Na začiatku jari krídla zakrývajú v noci, aby zabezpečili pohodlné podmienky sadeníc a chránili ich pred nočným mrazom.

Pokiaľ je to potrebné, motýľový skleník pokrytý polykarbonátom môže byť vybavený vykurovacím káblom. Tento skleník je ideálny aj na pestovanie čerešňovej kapusty a nízkokvalitných paradajok.

Tip! Pri pestovaní v skleníku s rôznymi plodinami, ktoré majú zlý kontakt, je vnútorný priestor rozdelený na polykarbonát alebo filmový oddiel.

Výhody a nevýhody motýľového skleníka

Štúdium mnohých používateľských recenzií sme sa pokúsili zhromaždiť hlavné nevýhody a výhody skleníka. V posledných rokoch sa malý skleníkový motýľ usadil na mnohých dachových pozemkoch a najprv sa dotkneme jeho zásluh:

 • Výrobcovia a pestovatelia zeleniny, ktorí majú na farme motýľ po dlhú dobu, zabezpečujú, že výrobok bude trvať najmenej 10 rokov. Táto hodnota je samozrejme dosiahnuteľná za predpokladu, že rám je opláštený polykarbonátom.
 • Otvorené škrtiace klapky po oboch stranách umožňujú údržbu záhradného lôžka. Tento prístup vám umožňuje rozšíriť domáce skleník pre väčšiu kapacitu zariadenia.
 • Skleník je ľahký a kompaktný. Môže byť umiestnený kdekoľvek vo dvore, v prípade potreby rozobratý na prepravu a rýchlo zmontovaný.
 • V ideálnom prípade je takýto malý skleník nainštalovaný natrvalo na základ. Odolný polykarbonát na klenbej streche nezabráni silnému snehu a poveternostným vplyvom. V lete, s plne otvoreným krídlom zo skleníka, môžete uvoľniť dlhú pohromu uhoriek. To znamená, že motýľ môže byť použitý celoročne, bez demontáže a presunutia z miesta na miesto.

Pokiaľ ide o nedostatky motýľa, užívateľské recenzie sú často zamerané konkrétne na továrenské návrhy. Skleníky rôznych výrobcov sa líšia svojou veľkosťou, kvalitou a materiálom. Tu je to, čo nie je v týchto produktoch pestovatelia zeleniny:

 • V predaji je skleník, ktorého rám je vyrobený z bežného kovového profilu, ktorý je potiahnutý farbou. Postupne sa odlupuje a na miestach upevnenia skrutiek sa ihneď odlupuje. Používatelia hovoria, že kvalita maľby je vždy zlá. Rámec začne hrdzaviť, ak nie je pravidelne tónovaný.
 • Otvory pre skrutky často obsahujú veľké hroty. Musia sa odstrániť nezávisle od súboru.
 • Niektorí výrobcovia odporúčajú v prípade, že polykarbonát neobsahuje motýľový film. To je veľmi zlý tip, pretože tuhosť konštrukcie klesá. Navyše, tvrdé okraje polykarbonátu sú schopné poskytnúť dodatočnú podporu pre zatvorené dvere v spodnom obložení.
 • Obchodne vyrábané motýle často majú veľké medzery medzi uzavretými chlopňami a telom. Niekedy sú slabé závesy, ktoré sa odblokujú pri otvorení chlopní.
 • Nedostatok skladacích motýľov pri konštantnom utesnení kĺbov. Každá sezóna pri budovaní skleníka potrebujete minúť peniaze na nákup silikónu.

Môžete sa vyhnúť nevýhodám konštrukcie továrne, keď urobíte skleník sám.

Zbierajte továreň motýľa

V domácom prostredí sa uskutočňuje výroba výroby mlieka skleníka podľa pokynov výrobcu. Priložený diagram znázorňuje postupnosť pripojenia všetkých prvkov rámu.

Pokyny k montáži vyzerajú takto:

 • Podľa pripojeného výkresu pomocou hardvéru, zostavte rám skleníka. Každý prvok musí byť pripojený k tvaru T alebo k uhlovému držiaku.
 • Priečne upevnite oporné prvky dlhšie ako 2 m.
 • Zakryť skleníkový rám okolo polykarbonátu alebo polyetylénu.

Pokyny každého výrobcu sa môžu líšiť, ale vo všeobecnosti sú všetky montážne body rámu rovnaké.

Samoobslužný motýľový skleník

Vytvárať motýľový skleník s vlastnými rukami nie je tak ťažké. Na overenie tejto skutočnosti teraz zvažujeme hlavné etapy tohto procesu.

Prípravné práce

Ak chcete vytvoriť elegantný skleník s estetickým vzhľadom, je potrebné vykresliť jeho schému. Je dôležité uviesť všetky prvky rámu, ich veľkosť a body skrutiek. Okamžite treba určiť tvar ventilov. Môžu byť vytvorené polkruhové alebo rovnomerné.

Tip! Vytváranie hladkých krídel je oveľa jednoduchšie, pretože nie vždy doma, že budete môcť ohýbať dokonale identické oblúky.

S nezávislým výkresom vznikne podobný problém. Na posúdenie ponúkame fotografie rôznych schém motýľov.

Výber miesta na inštaláciu skleníka na stránkach

Každý skleník alebo skleník sa nachádza zo severu na juh. Najlepšie je vybrať nezateplený alebo aspoň dobre osvetlený priestor pred večerou pri slnku. Motýľ sa hodí do každého rohu dvora, ale musíte zabezpečiť voľný prístup k dverám na oboch stranách. Je dôležité poznamenať, že tieň bude spadať z vysokých stromov a budov, ale hustý zelený plot chráni skleník pred chladným vetrom.

Ukladanie nadácie

Skladacie skleníky na základovej zostave zriedka. Ak sa motýlik plátovaný polykarbonátom použije ako stacionárny skleník, je optimálne ho umiestniť na základňu. V rámci ľahkej konštrukcie silný základ nie je potrebná. Dosť na to, aby ste ju zakopali v zemi na 500 mm. Drevená krabica môže byť vyrobená ako základňa, ale rýchlo sa bude hniť v zemi. Optimálne položte základňu červených tehál, dutých blokov alebo, v extrémnych prípadoch, zrazte debnenie okolo zákopu a nalejte betón.

Výroba drevených rámov

Doma, najjednoduchšia verzia motýľa sa ukáže ako drevené lamely a staré okná:

 • Z pripraveného výkresu prenášajú rozmery na drevené lamely s úsekom 30x40 alebo 40x50 mm. Pílová píla odrezala všetky označené prvky.
 • Sprievodcom schémy, zhromažďovať skleníkový rám. Strecha bude trojuholníková a plochá. Neohýbajte oblúky z dreva, preto je lepšie zostať na plochých dverách.
 • Zhora až po hotový rám so slučkami fixujú rám ventilov. Zhora sú pokryté filmom. Ak sú na farme staré okenné rámy, budú hrať úlohu hotových krídel. Koža zostane okenným sklom.
 • Strany rámu môžu byť oplášťované, ale nebudú matné. Nie je to zlé zloženie vystuženého polyetylénu, plexiskla alebo polykarbonátu.

Ak je to žiaduce, môže byť drevený rám motýľa pokrytý netkaným krycím materiálom.

Výroba rámu kovového profilu

Princíp montáže rámu kovového profilu je rovnaký ako pri drevenej konštrukcii. Jediným rozdielom sú polkruhové uzávery. Pre nich bude v špecializovanom podniku nevyhnutné ohýbať oblúky.

Skleník bude stacionárny, takže všetky prvky rámčeka je lepšie variť. Po prvé, podľa výkresu je vytvorený spoločný rám s centrálnym mostíkom na upevnenie chlopní. Je lepšie upevniť slučky na preklad a dvere pomocou skrutiek. Po inštalácii na podklad je hotový rám opláštený polykarbonátom. Vyrezané úlomky sú upevnené špeciálnym hardvérom s tesniacimi podložkami. Film a agrofibre pre kovový rám je zle vhodný.

Video zobrazuje zostavu motýľov:

recenzia

Recenzie mnohých záhradníkov hovoria, že skleníkový motýľ je najlepším riešením pre pestovanie sadeníc a skorých zeleniny. Prečítajte si, čo o tom pestovatelia myslia.

Elena Petrovna, 59 rokov, Irkutsk Manžel postavil motýľovitý skleník zo starých okien. Listy urobili tak, aby mohli byť vertikálne celé leto, keď sú otvorené. To vám umožní pestovať aj vysoké paradajky a uhorky Sergey Viktorovich, 60 rokov, Tomsk Motýle si kúpili skelet motýľa v obchode. Pri montáži bolo nutné prestaviť panty, pretože uzávery sa tesne nezapadli. Zvyšok sa zdá byť v poriadku. Obalený polykarbonát. Slúži tretieho roku.

Pozrite si video: How to Draw a Water Drop Step by Step - Fine Art-Tips (Február 2020).

Загрузка...