Výstavba

Ako nainštalovať skleník Snowdrop + video

Nie každý pozemok krajiny môže zapadnúť do skleníka. Z tohto dôvodu sa skleníky stali veľmi obľúbenými. Vyrábajú sa nezávisle od šrotu alebo sa kúpia v obchode s továrenskými modelmi. Pokiaľ ide o funkčnosť, skleník je ten istý skleník, len v prípade zimnej rastlinnej zeleniny nie je prístrešok vhodný z dôvodu neschopnosti zabezpečiť vykurovanie. Spomedzi mnohých modelov získala hojdačka Snežienka továrenskej výroby širokú popularitu. Konštrukcia je taká jednoduchá, že každý pestovateľ zeleniny ju môže ľahko zostaviť.

Vlastnosti zariadenia skleníka a továrenské vybavenie

Spoločnosť Neftekamsk BashAgroPlast skleníky Snowdrop vyrába plastové oblúky prišité do krycieho plechu. Výrobok sa vyznačuje nízkou hmotnosťou, kompaktnou veľkosťou a jednoduchou montážou.

Oblúky sú vyrobené z plastového HDPE potrubia. Z toho vyplýva nízka hmotnosť hotového výrobku. Zvláštnosťou návrhu Snowdropu sú oblúky prišité do krycej tkaniny v závode. Zakúpený skleník je plne pripravený na použitie, stačí ho rozbaliť a roztiahnuť ho pozdĺž lôžka. Snežienka je doplnená plastickými závesmi dlhými 26 cm, ktoré sa zasunú do konca každej rúry, po ktorej sa oblúky prilepia do zeme. Ak chcete nainštalovať zariadenie Snowdrop, nemusíte vytvárať základňu a veľké množstvo krycích látok na koncoch vám umožní organizovať posilnenie skleníkových strihov.

Je to dôležité! Svetlý, ale objemný dizajn má veľkú plachtu. Kvôli tomu, aby sa snežienka neodvrátila od vetra, musí byť plátno starostlivo stlačené na zem. V oblastiach so silným vetrom bude potrebné navyše nainštalovať vertikálne stojany kovových rúrok na koncoch a pripevniť k nim rám.

Továrenský skleníkový sneh je k dispozícii na predaj v tejto konfigurácii:

  • Sada plastových oblúkov z HDPE potrubia s priemerom 20 mm. Oblúky sú dobrou podporou pre zakrytie materiálu a nekorodujú. Počet oblúkov závisí od dĺžky skleníka.
  • Pohodlná inštalácia oblúkov v zemi poskytuje plastové kolíky s dĺžkou 26 cm. V súprave je vždy jeden náhradný kolík. Predpokladajme, že snežienka s dĺžkou 6 m má 7 oblúkov a je doplnené o 15 stôp.
  • Netkaný materiál Spunbond sa používa ako krycia látka. Jeho vlastnosť je dlhšia životnosť, na rozdiel od polyetylénu. Pórovitá štruktúra spájanej priadze umožňuje prechádzať vlhkosťou, vzduchom a slnečným svetlom. Súčasne netkaný materiál chráni rastliny pred extrémnymi teplotami. Vrecká, mierne širšie ako priemer potrubia, sú šité cez fragment krycieho listu. Oblúky sú nastavené vo vreckách, ktoré vám umožnia pevne držať spriadanú rúrku na ráme skleníka.
  • Snowdrop je dodávaný s plastovými svorkami. Šikmé zámky sú určené na upevnenie krycej tkaniny na plastových oblúkoch.

Po odstránení snežienka z obalu dostane pestovateľ skleník, ktorého oblúky sa jednoducho musia uviazať v zemi.

Je to dôležité! Upevnenie tkaniny na oblúky pomocou vreciek umožňuje ľahké posunovanie spriadanej rúry cez rúry, čo zjednodušuje prístup pestovateľa k rastlinám.

Rozmery a náklady na výrobu skleníkov

Snežienka sa dodáva v štandardných dĺžkach 3,4,6 a 8 m. Šírka, vždy pevná - 1,2 m. Pokiaľ ide o výšku, tradičné výrobky sú obmedzené na 0,8 m. Je však model snežienky s výškou oblúkov dosahuje 1,3 m

Hmotnosť každého modelu závisí od veľkosti, ale rozdiel je malý. Vďaka použitiu ľahkých materiálov sa hmotnosť hotového výrobku pohybuje od 2,5 do 3,5 kg. V skleníku sa určuje optimálna hustota spájaného spájania - 42 g / m2, Skleníky Snowdrop môžu produkovať aj iných výrobcov, čo ovplyvňuje náklady na hotový výrobok. Najčastejšie sa cena pohybuje od 1000 do 1800 p.

Charakteristika modelu Snowdrop plus

Ako zdokonalenú úpravu hlavného výrobku ponúka výrobca skleník Snowdrop plus, ktorý sa vyznačuje svojimi rozmermi. Model je charakterizovaný zvýšenou výškou oblúka až 1,3 m. To neovplyvňuje pohodlie starostlivosti o rastliny. Koniec koncov, je stále nemožné vstúpiť do skleníka s takou výškou. Plus model je možnosť pestovania vysokých rastlín. Snowdrop plus môže byť použitý pre niektoré odrody semi-determinantných paradajok a pretrvávajúcich uhoriek.

Dokončenie výrobku zostáva nezmenené. Rozdiel je väčšia výška oblúka a podlhovastých kolíkov. S nárastom veľkosti skleníka sa zvyšuje podiel vetra. Pre silnú fixáciu na zem a potrebu podlhovastých kolíkov. Hmotnosť a kompaktnosť prístrešku v zostavenom stave zostávajú takmer na rovnakej úrovni ako štandardná snežienka.

Video zobrazuje Snowdrop plus:

Nezávislá výroba snežienka

Nič nie je jednoduchšie, ako vytvoriť skleník so snežienkou s vlastnými rukami z materiálov dostupných na farme. Každé plastové potrubie odobrané zo starého vodovodného systému a netkanej textílie bude vhodné na použitie.

Výrobný proces je jednoduchý:

  • Na udržanie postele v teple je na ňom vykopaná stonka asi 50 cm. Do jamy sa naleje kompost, listy, jemná tráva a pôda je pokrytá úrodnou pôdou.
  • Plastové rúrky na kusy a ohýbanie oblúka. Namiesto vkladov použite kusy výstuže. Oblúky sa prilepia do zeme v krokoch po 60-70 cm.
  • Krycí materiál môže byť jednoducho položený na ráme skleníka, ktorý je upevnený na potrubiach pomocou zakúpeného klipu. Ak je v dome šijací stroj, môžete na pásovom plátne šiť vrecká na oblúky. Taký skleník sa ukáže ako továrenský model.

Plátno je stlačené k zemi s akoukoľvek hmotnosťou alebo viazané na hnané póly. Na tomto domácom snehom pripravenom.

recenzia

Používatelia ohľadne skleníkových snehových vtákov opúšťajú najviac odlišné. Pozrime sa na niektoré z nich.

Svetlana Egorovna, 49 rokov, Tomsk. V druhej sezóne slúži snežienka. Jednoduchý dizajn, v prípade potreby nie je nič absurdné, zhromažďujem sa a rozoberám sa sám. Dĺžka môjho skleníka je 6 m. Počas používania je materiál stále dokončený Nikolai Petrovich, 64 rokov, Ivanovo, mám obytný dom, nie sú k dispozícii žiadne prístrešky, takže v automobile prinášam skleníkový park, ak je to potrebné. Veľmi pohodlný a ľahký dizajn, ale netoleruje silný vietor. Musíme dať ďalší výstužný stojan.