Záhradníctvo

Odrody uhoriek na Sibíri na otvorenom teréne

Uhorka je veľmi teplomilná zelenina plodín, milujúci slnečné svetlo a mierne podnebie. Sibírska klíma nie je veľmi hýčkaná touto rastlinou, najmä ak sú uhorky vysadené na otvorenom teréne. Tento problém prinútil sekcionárov k vytvoreniu odrôd, ktoré znášajú zimné a iné katastrofy na Sibíri. Tento článok popisuje, ako sú tieto odrody a ako sa pestuje táto zelenina.

Čo je zvláštne o sibírskych uhorkách

Veľký záhradník nevidí veľké vonkajšie rozdiely v tejto zelenine. Ako sa hovorí, je to uhorka v Afrike a uhorka, to isté zelené ovocie s plynulým alebo hladkým povrchom a charakteristickou arómou. Zvláštnosť odrody pre Sibír spočíva v jej vytrvalosti. Vnútorné uhorky sú považované za subtropické zóny s teplým podnebím. Po mnoho rokov sa kultúra potulovala po celom svete a vyvinula imunitu voči nepriaznivejším poveternostným podmienkam. Veľký prínos k prežitiu uhoriek urobili chovatelia.

Odrody pre Sibír sú prevažne hybridy. Odolnosť voči chladu sú geneticky očkované. Chovatelia si vzali všetky najlepšie vlastnosti jednoduchých uhoriek, ako je plodnosť, prežitie, odolnosť voči chorobám, sebapolenie a zhromaždili ju v jedinej odrode. Tak sa ukázalo, že hybridy. Bez potreby účasti včiel, okrasné kvety sú samozložené, čo prináša dobré výnosy v drsnom podnebí Sibíri.

Rozmanitosť hybridov je skvelá, avšak početné recenzie na fórach naznačujú väčšiu potrebu skorých uhoriek. Takéto odrody sa najčastejšie požadujú v obchodoch so semenami. Je to spôsobené tým, že krátke leto je typické pre Sibír a zelenina vysadená na otvorenom teréne by mala mať čas na výrobu ovocia počas tejto doby.

Jedným z takýchto príkladov je hybrid sibírskeho dvora. Okrasné semená rýchlo klíčia, čo vám umožní zber skorého zberu. Plody sú v dopyte po konzervácii kvôli zvláštnym vlastnostiam šupky, ktoré absorbujú soľný roztok v častiach. Buničina je soľne rovnomerná, čo zeleninu prináša príjemnú chuť.

Ak bola otvorená krajina naposledy infikovaná chorými uhorkami alebo v susednej oblasti bola pozorovaná nákaza choroby, je lepšie pestovať hybrid "Herman". Jeho plody sú skvelé na ochranu.

Ideálne pre krátke leto sibírskych uhoriek "Murom". Rastlina sa môže vysádzať priamo do zeme alebo do skleníka. Najskôr o šesť týždňov sa objaví prvý skorý zber.

Je to dôležité! Rozlišovanie semien hybridov na balení môže byť na označení "F1". Musíte však vedieť, že sú vhodné na jednorazové pristátie. Samostatne zbierať semená zo zrelých uhoriek na chov nie je možné. Rastliny, ktoré sa z nich vyrábajú, sa nezískajú.

Sibírsky odrôd uhoriek

Ideálne pre Sibír sú odrody, ktoré prešli štátnou analýzou. Takéto rastliny sú v určitých regiónoch zoradené a môžete si byť istí ich dobrou plodnosťou.

Najlepšie možnosti sú odrody odchované priamo na Sibíri:

 • Vôňa opeľujúca odroda "Firefly" v regióne Severného Kaukazu prináša 133 až 302 centov na hektár. To ide dobre v ochrane. Mínus odrody je náchylnosť na bakteriózu a múčnatku.
 • Stredná sezónna zelenina "F1 Brigantine" v západnej časti Sibíru dosahuje 158-489 centov na hektár. Hybridný opeľujúci hybrid prináša ovocie univerzálneho účelu.
 • Ranná odroda "Smak" v Západnom Sibíri poskytuje výnosy 260-453 c / ha. Rastlina patrí k včelím opeľovanému. Účelová uhorka - univerzálna.
 • Hybridný šampión Sedok v stredných černozemských a západných sibírskych oblastiach produkuje 270 až 467 centov na hektár. Rastlina patrí k parthenokarpickému typu. Účelová uhorka - univerzálna.
 • Ranná odroda "Serpentine" v západnej Sibírskej oblasti produkuje 173-352 centov na hektár av strednej Čiernej Zemi - 129-222 centov / hektár. Zariadenie na opeľovanie včiel prináša ovocie univerzálneho účelu.
 • Hybridný "F1 Apogee" špeciálne šľachtený. V západnej Sibírskej oblasti uhorka poskytuje výnosy 336-405 q / ha. Ranná včelárska opeľujúca rastlina prináša ovocie univerzálneho účelu.

Všetky tieto a iné odrody vhodné pre Sibír sú uvedené v štátnom registri. Semená týchto uhoriek sú pripravené na chladné podnebie a majú imunity na resuspendáciu a bakteriózu.

Dobré odrody uhoriek, podľa záhradníkov

Pre otvorené územie Sibíri boli vyvinuté mnohé odrody uhoriek. Každý si vyberie najlepšiu možnosť pre seba, ale existujú odrody, ktoré sa zamilujú do všetkých záhradníkov.

"Altaj"

Sibírske leto je veľmi krátke a často je sprevádzané nočným chladom, ktorý nepriaznivo ovplyvňuje termofilnú uhorku. Nie každý si môže dovoliť skleník, aby si dlho užil čerstvé uhorky, takže sa musíte prispôsobiť na otvorenom teréne.

Ak chcete vytvoriť priaznivé rastové podmienky pre uhorku, musíte poznať vlastnosti tejto rastliny:

 • Až priemerná denná teplota klesne pod 15oC sa rastlina intenzívne rozvíja. So studeným chňapom sa rast uhorky spomalí.
 • Korene sú najcitlivejšie voči chladu, dokonca aj do určitej miery väčšie ako stonky. Samotný koreň je slabý a rastie na povrchovej vrstve pôdy. Má však tendenciu zvyšovať nové pobočky.
 • Rastlina tvorí uzly. Súčasne môže tvoriť: kvety samčieho a samčieho typu, úpon, bočná biča a list. So zvýšenou vlhkosťou sa môže vytvoriť mladá rastlina z každého vytvoreného orgánu.
 • Suroviny a dospelé rastliny je potrebné kŕmiť. Koncentrácia živín zrelej rastliny je 1% a pre mladé populácie 0,2%.
 • Pokiaľ ide o pôdu, kyslosť pod pH 5,6 je škodlivá pre uhorku. Loamy pôdy zabraňujú rozvoju koreňového systému dobre, čo vedie k slabej absorpcii vlhkosti. Prirodzene, výnos uhorky bude neskoro.

Po rozhodovaní o pestovaní uhoriek na otvorenom poli by sa rozhodne mali postarať o filmový úkryt. Príprava pôdneho vankúša je tiež dôležitá. Je vyrobená zo zmesi hnoja so slanom alebo slamou. Zhora je vankúš krytý pôdou, na ktorej budú sadenice zasadené v budúcnosti.

Viac o sibírskych rodinách

Ak chcete predstaviť všeobecný obraz o sibírskych odrodách uhoriek, poďme sa pozrieť na populárne rodiny:

 • Odrody z ovocia majú zvyčajne ovocie s dĺžkou od 15 do 20 cm s hladkou pokožkou. Používa sa na šaláty, ale niektoré odrody môžu byť ľahko solené. Živí predstavitelia tejto rodiny: "Ovocie", "Apríl", "Darček", "Jarná caprice" atď.
 • Rodina "alligator" sa podobá výnosom cukety. Pristátie 5 kríkov je dosť pre priemernú rodinu. Uhorky sa nazývajú aj čínske a najčastejšie sa používajú na šaláty, ale dokonca aj solené je možné. Jasní predstavitelia rodiny: "Elizabeth", "Alligator", "Catherine", "Beijing Delicious" atď.
 • Odrody čeľade "albino" rastú dobre na otvorenom území Sibíri. Rastlinná nezvyčajne bledá farba má vynikajúcu chuť. Niekedy sa uhorka nazýva japončina.
 • Uhorky - ideálne na konzerváciu. Dĺžka plodu nepresahuje 12 cm. Zástupcovia rodiny: "Gerda", "Quartet", "Boris", "priateľská rodina" atď.
 • Nemecké odrody sú vhodné na ochranu. Ich plody sú pokryté pupienkami, medzi ktorými sú umiestnené tŕne. Pri solení cez poškodené hroty preniká soľ do buničiny. Zástupcovia rodiny: "Raisin", "Bidretta", "Primadonna", "Libell".
 • Mini okurky sú vytvorené pre skutočných gurmánov, ktorí milujú malé nakladané uhorky. Pikuli konzervované jeden deň, až 4 cm Jasné zástupcovia pre Sibír: "Syn pluku", "Boy Scout", "Jar", "Filippok".

záver

Práca chovateľov neustále pokračuje, zakaždým existujú nové odrody uhoriek, aj pre sibírsku.