Záhradníctvo

Raspberry Hussar: pristátie a starostlivosť

Maliny sú pestované dlho. Ľudia priťahujú nielen chuť, ale aj priaznivé vlastnosti plodov, listov a vetvičiek rastliny. Chovatelia mnohých krajín, vrátane Ruska, venujú tomuto krému veľkú pozornosť. Každý rok sa objavujú nové odrody malín so zlepšenými biologickými a chuťovými vlastnosťami.

Malina Gusar - vytvorenie domácich chovateľov z regiónu Bryansk. Napriek tomu, že odroda je pomerne mladá, má medzi záhradkárňami množstvo fanúšikov. Prečo sú to bobule tejto odrody, kultivácia a starostlivosť o rastliny, sú milované - to všetko bude uvedené v článku.

Trochu histórie

O chovateľa Kazakov Ivan Vasilyevich záhradníci sa dozvedeli takmer pred pol storočia. Bol to ten, kto bol prvý, kto vzal domáce remontant maliny. Vo svojej zbierke existuje množstvo odrôd, ktoré v mnohých ohľadoch prekonávajú iné rastliny pre veľkoplodé, odolné voči malinovým chorobám a škodcom.

Odrody z kolekcie sa často nazývajú "kozáci". Opravy malín tohto chovateľa sa pestuje nielen v ruských otvorených priestoroch. Záhradkári bývalých republík Sovietskeho zväzu tiež nevadili dostať stromčeky populárnej maliny.

Uprednostňujú sa mnohé odrody, ale najčastejšie venujú pozornosť odrezaným malinám:

  • Indické leto;
  • Penguin;
  • utečenec:
  • balzam;
  • Plachá dievča

Video o odrodách Kazakov:

Závažnosť odrody

Okrem zásluh existujú odrody a nevýhody:

  1. Vzhľadom na silu kríkov musí zariadenie nahradiť veľa priestoru na mieste, pretože medzi rastlinami by malo byť od 80 do 100 cm a medzi riadkami na jeden a pol metra.
  2. Pri výške nad 1,8 metra, budete musieť viazať maliny na mriežku, každý únik na troch miestach. Pomôže to rastlinám odolávať vetru a nestrácať plody.
  3. Zima-odolné maliny Hussar ľahko zvládne s mrazom, pretože to pokrýva. A na jar, keď je teplo nahradené mrazom, môžu rastliny zomrieť kvôli poleve koreňov. Najčastejšie, ako hovoria záhradkári vo svojich recenziách, jačmeňovité kukurice Husar vysadené na jeseň neprežijú na jar.

Ale napriek niektorým nedostatkom, záhradkári dávajú prednosť mladému odrôd remontantu červeného maliny Gusar.

Obsahuje agrotehnika

Vzhľadom na nepríjemnosť odrody maliny Gusar, úspešne ju pestujú novozaložení záhradníci, ak berú do úvahy poľnohospodárske techniky.

Výber miesta

Pri výbere miesta na pestovanie riadkov s odrodou maliny Gusar by sa mali uprednostňovať dobre osvetlené oblasti s úrodnou pôdou. To však neznamená, že nie je potrebné kŕmiť rastliny. Väčšina záhradníkov používa organické, minerálne hnojivá a drevený popol.

Revízia puzdier

Na jar, keď boli objavené karmínové kroviny odrody Hussar, sa púčiky začnú prebúdzať na nich. Potrebu kontrolovať každý únik. Ak dôjde k poškodeniu, alebo obličky nie sú napučiavané, musia byť rezané.

Varovanie! Prerezávanie dlhých konárov do polovice mája sa nezahŕňa.

Pravidlá orezania

Keď púčiky začnú kvitnúť, ovocné výhonky sa prerezávajú o 10-15 centimetrov. Koncom mája sa objavujú rovnaké postupy. Pri každom výstrele opustite najsilnejšie výhonky, zvyšok sa odreže. To je potrebné, aby plodné výhonky a malinové potomky mali dostatok výživy a vlhkosti na vývoj a kvitnutie.

Ďalšie prerezávanie sa uskutočňuje v júni, keď výhonky dosiahnu jeden a pol metra. Stupeň Gusar sa skrátil na meter. Naposledy rezali maliny na konci júla, skracujúc bočné výhonky.

Je to dôležité! Takéto operácie pomáhajú budúcim rastlinným odvetviam získať silu nielen pre návrat úrody v budúcom roku, ale aj pre zimovanie.

Zalievanie a kŕmenie

Karmínové kríky vyžadujú vlhkosť, pretože ich divokí príbuzní rastú blízko vody. Zalievanie by malo byť hojné, najmä ak dlho nepršalo. Ale nie na bahnitý stav pôdy, inak korene budú hniť.

Varovanie! Pri nedostatočnom napájaní rastliny spomaľujú rast, plody na malinách Husar sa zmenšujú, strácajú šťavnatosť.

Ak chcete udržať vlhkosť dlhšie, pôda v záhrade je mulčovaná humusom alebo kompostom. Bolo by skvelé pridávať popol z dreva. Takto rastliny dostávajú dodatočnú výživu, čo prispieva k lepšiemu vývoju kríkov a dozrievaniu plodiny.

rozmnožovanie

Mnoho začiatočníkov záhradníkov zaujíma otázka, ako pestovať malinovú odrodu Gusar.

výstrižky

Rovnako ako väčšina odrôd, husári môžu byť množené rezaním. Najlepšie je využiť mladých potomkov, ktorí nemajú svoje vlastné korene.

Rezy z malinových kultivarov Gusar sa zberajú, keď sú potomky vysoké 3 cm a majú tri listy na nich. Po rezaní musia byť zviazané, spracované s akýmkoľvek stimulátorom rastu a umiestnené do živného média. Za týmto účelom premiešajte rašelinu, pôdu a humus. Na to, aby odrezky neumierali, musí byť podklad vždy mokrý.

Koreňový systém sa zvyčajne vytvára za 2-3 týždne. Po ďalších dvoch týždňoch sú odrezky odrody Gusar pripravené na pestovanie na trvalom mieste. Vysadené lepšie v oblačnom počasí. Na niekoľko dní rastliny pritenuyut. Do konca leta maliny rastie na jeden a pol metra.

sadenice

Raspberry cultivar Hussar a sadenice sú vysadené. Stačí ich získať od spoľahlivých dodávateľov, aby sa nedostali do nekvalitného sadiva. Najčastejšie kvôli tomu sú negatívne recenzie záhradníkov.

Varovanie! Jesenné výsadby malinových husárov sadenice je lepšie nevyrábať. Často neprežúvajú.

Sadenice odrôd Gusar zaoberajú od konca mája do júna. Otvory sú pripravené veľké - 40x50 cm, pridať úrodnú pôdu, drevený popol. Ak nie je pochovávaný materiál zakopaný, bazálna oblička by mala byť nad povrchom. Prvýkrát sa sadenice musia byť bohaté a často napojené.

Pre lepšie zakorenenie odrody malinového husára sa povrch okolo rastliny mulčuje rašelinou, humusom. Niektorí záhradníci používajú piliny, ale len z tvrdého dreva.

Tip! Postele s rôznymi odrodami malín, to platí aj pre odrodové maliny Hussar, by mali byť na dostatočnej vzdialenosti, aby nevznikli opeľovanie.

Hodnotenie záhradníkov

Ľudmila, 49 rokov, Serpukhov Už dlhší čas som sa venoval kultivácii malín. Vyskúšal som rôzne odrody. Ale ja ešte nemám malinovú odrodu Gusar. Už nazývaný obchod - tam sú stromčeky. Pokúsim sa tento rok založiť. Potom píšem o výsledkoch Nina Vasilievna, 56 rokov, Moskva Rastlinné maliny sú obľúbenou činnosťou. Pred dvoma rokmi som priviedol troch husárov. To je malina, malina, super odroda. Prekonal produktivitu všetkých ostatných. Zastrešenie rástlo viac ako dva metre, musel som sa k nemu pripojiť. V lete vyliala popol a používala mulčovanú trávu ako mulčovanie. Vnuky zmizli počas sezóny od rána do večera. Jedzte bobule a pochválte. Odporúčam vám tiež pestovať odroda Gusar v malinách Tatiana, 29 rokov, Irkutsk, sme získali malín Gusar rok predtým. Už ste vyskúšali bobule, všetkým sa to páčilo. Vytvorila kompoty, džemy, džemy a zamrzla v taškách v chladničke. Neskúšal som najchutnejšie a chutné bobule. Dúfame, že ťažké mrazy nepoškodili moje maliny Nikolai, 33, Novozybkov Aké nadšenie pre odrodu Gusar? V bobule som nenašla nič zvláštneho. Tam je vkusneye.Aleksandra, 41, Tomsk Sadenice vysadené pred troma rokmi. Od tej doby, pre jam vziať odrodu Gusar. Nevary to nevyliečam, ale len si ju pretrepajte cukrom. V zime sa otvoríte - dom je naplnený nepredstaviteľnou arómou. Mrazené bobule sú tiež jedna ku jednej. Nedávno si prečítali, že tento odrodový malín môže byť vysušený. Pokúsim sa, potom splní svoj cieľ, ako sa ukázalo .. Andrew, 45 rokov, Novosibirsk, ja som rastie maliny na dlhú dobu, možno dvadsať rokov. Mám veľké maliny na posteliach rôznych odrôd. V podstate sa predávajú bobule. Odroda Hussar rastie už viac ako 10 rokov. Mám všetky odrody od najlepších chovateľov, ale spravidla, bobule z odrôd maliny Gusar odísť prvý.