Záhradníctvo

Odrody uhoriek pre skleníky na Sibíri

Výber uhoriek pre Sibír v skleníku, najlepšie odrody nájdete v špecializovaných referenčných knihách. Je potrebné vziať do úvahy názor amatérskych záhradníkov, ktorí majú skúsenosti s pestovaním zeleniny v regióne s nepredvídateľným počasím a rannými mrazmi. Výber odrôd a hybridov je skvelý, každý rok na trhu sú nové sľubné možnosti, príjemné nenáročné, príjemné chuti a vynikajúci výnos.

Ako urobiť voľbu

Uhorka je termofilná a vlhkosťou milujúca kultúra. Je ťažké vytvoriť požadovanú mikroklímu v otvorenej záhrade, preto zelenina sa častejšie pestuje vo svetlých skleníkoch alebo vo vysokých skleníkoch. Posledná možnosť vám umožní získať zber aj v zime. Avšak na súkromných pozemkoch sú obyčajnejšie jednoduchšie štruktúry vyrobené z kovu potiahnutého filmom alebo potiahnutých vrstvami z bunkového polykarbonátu. V zime nefungujú, hlavnou úlohou takýchto prístreškov je predĺžiť obdobie plodu a dať príležitosť rozvinúť všetky výsledné vaječníky.

Voľba, ktoré odrody uhoriek sú najlepšie vysadené v skleníku, rozhodnite, ako plánujete použiť plodinu. Niektoré ovocie sú vhodné na konzervovanie, líšia sa malými rozmermi, hustotou, tvrdou pokožkou s tmavými trtmi. Ostatné odrody uhoriek na skleníky sa najlepšie používajú v čerstvom stave, používané na výrobu šalátov, príloh, studených polievok alebo štiav. Takéto plody sú väčšie, ich pleť je tenká a ľahká, bodkovaná vzácnymi ľahkými tuberkulami.

Najplodnejšie odrody majú neskoré dozrievanie, majú tiež obzvlášť bohatú chuť. Skoršie uhorky so zníženou dobou plodnosti nie sú veľmi chutné, ale šťavnaté a chrumkavé. Nie sú konzervované, používajú sa iba čerstvé.

Uhorky na Sibíri: aké sú ich výhody

Pri rozhodovaní o tom, ktorá uhorka je lepšia na pestovanie v skleníku, zvážte klimatické vlastnosti regiónu. Skleníkové uhorky musia spĺňať tieto požiadavky:

  • bohatá, bezvodá chuť;
  • dlhé obdobie plodnosti;
  • harmonické dozrievanie;
  • studená odolnosť;
  • nenáročné na podmienky zadržania;
  • odolnosť voči škodcom a chorobám.

Ideálne - odrody chovu sibírskych chovateľov. Sú vhodné pre všetky oblasti, ticho tolerujú malé zmeny teploty a krátkodobé sucho. Väčšina týchto odrôd je univerzálna, to znamená, že sa môžu pestovať v rôznych typoch prístreškov. Uhorky môžu priniesť ovocie niekoľko mesiacov za sebou alebo produkovať zber akordov. Druhá možnosť je zvlášť vhodná pre tých, ktorí chcú zachovať ovocie.

Uprednostňujte odrody s kompaktnými kríkmi a príliš dlhými viničmi, vhodné na umiestnenie do skleníka akejkoľvek veľkosti. Takéto rastliny sa môžu pestovať v zime, aj keď sú vysadené v hlavnom meste s krytými vyhrievanými miestnosťami. Avšak hojnosť plodov v tomto prípade nebude musieť počítať. Odrody uhoriek pre skleníky sú docela náročné na teplo, je lepšie dokončiť zber na konci jesene a vysadiť prvé sadenice začiatkom apríla. V zime by mal domáci skleník odpočívať.

Časovo odskúšané odrody

Najlepšie odrody uhoriek pre skleníky nájdete v špecializovaných katalógoch. Pre tých, ktorí nechcú riskovať, je rozumné prežiť osvedčené odrody testované niekoľkými generáciami záhradníkov. Všetky možnosti uvedené v štátnom registri sú rozdelené podľa regiónov. Napríklad ovocie odporúčané pre región Leningradu by sa nemalo pestovať v Krasnodaru a odrody vhodné pre Altai by pravdepodobne nemali koreň na severe Sibíri. Venujte pozornosť nasledujúcim druhom plodín uhoriek pre skleníky:

Altai

Veľmi populárny hybrid, ktorý je vysadený v skleníkoch, skleníkoch alebo vo filme. Plody nie sú horké, vhodné na nakladanie alebo šaláty. Výnos je vysoký, závisí od zavlažovania a úrodnosti pôdy. Dobrá odolnosť voči chorobám a parazitom.

záver

Výber vhodných odrôd pre regióny s ťažkou klímou je zodpovedným cvičením. Aby ste sa nemali mýliť, stojí za to, aby ste vytvorili niekoľko hybridov a potom vyberte tie, ktoré sa vám najviac páčia. Na Sibíri môžete dosiahnuť veľmi vysoký výnos uhoriek a s primeranými zručnosťami v chránenom teréne rastú aj tie najpríjemnejšie a horúcejšie zeleniny.

Väčšina hybridov je vhodná na pestovanie v chladných letných skleníkoch alebo v zasklených skleníkoch, ale niektoré exempláre môžu byť vysadené na otvorenom teréne pod hustým filmom.