Kvety

Lezenie Rose Hendel: popis, výsadba a starostlivosť

Každý chce, aby jeho stránka bola najkrajšia. Mnohí používajú na ozdobenie dvora rôzne dekoračné odrody ruží. Horolezecké ruže, ktoré sa dajú pestovať rôznymi spôsobmi, im môžu poskytnúť špeciálne upresnenie. Niektorí si vytvárajú podporu pre ich vlastnú chuť, iní kreslia oblúky s ich pomocou. Taktiež tieto rozvetvené kríky môžu byť zaujímavé na vyzdobenie akejkoľvek neopísateľnej steny alebo predĺženia, ktoré sa nezapadá do celkového interiéru. Oni sú často vysadené v blízkosti plotov a len v kvetinových záhonov.

Rôzne odrody ruží dnes je jednoducho úžasné, a to veľmi komplikuje výber. Každá odroda je krásna svojou vlastnou cestou, ale stále môžete nájsť niečo zvláštne. Napríklad rôzne lezenie ruže Hendel. Jej farba bude súťažiť aj s najluxusnejšími ružami. Stojí za to zvážiť opis tejto odrody, ako aj jej správne rastu.

Vlastnosti odrody

Vzhľad tejto odrody bol skutočným pocitom. Podobná farba je zriedkavá medzi horolezeckými ružami. Túto rozmanitosť ruží je taktiež pozoruhodná, pretože je schopná znovu kvitnúť, vďaka čomu je možné obdivovať krásne kvety počas takmer celej sezóny. Kvety v Hendeli tvoria kvetenstvo, 4-9 kusov v jednom dlhom výhonku. Na začiatku majú kvetiny krémovo-bielej farby, ale postupom času sa stávajú krémovou farbou s karmínovým okrajom. Okvetné lístky sú mierne zakrivené, čo dáva kvetu malú krásu. Púčiky odrody Hendel sú dlhé poháriky. Najlepšie zo všetkých je, že kvety vyzerajú v napoly rozloženom stave, ako na obrázku vyššie.

Farba môže závisieť od poveternostných podmienok. V horúčave sa stávajú viac nasýtené, karmínové lemovanie sa začína šíriť nižšie a vytvára gradientový efekt. V chladných oblastiach je farba obvykle bledšia. Veľkosť kvetov je asi 9-10 cm, majú príjemnú, nie veľmi výraznú vôňu.

Odroda má vysokú odolnosť proti mrazu, toleruje zimu. V teplých oblastiach je ruža schopná spánku aj bez prístrešku. Rastlina môže byť vystavená čiernemu škvrnu. Rast bush nie je veľmi rýchly, ale je schopný neustále tvoriť mladé výhonky. V horiace slnko kvety kvitnú veľmi rýchlo. Najlepšie zo všetkých, odroda rastie v suchom, chladnom podnebí.

Je to dôležité! Kvety začínajú kvitnúť jeden po druhom, a tak aj uzavreté puky a plné kvitne môžu byť umiestnené na krovine súčasne. Tým je Bush atraktívnejší.

Bush je veľmi rozvetvený, môže dosiahnuť výšku až 4 m. Výhonky sú tvrdé a silné, takže rastlina má vysokú odolnosť voči vetru. Prvý kvet je najrozšírenejší, potom sa kvety na kríve objavujú postupne.

Príprava na sadenie ruží

Aby ruža uspokojila hostiteľov svojim krásnym kvitnutím, je potrebné prevziať zodpovednosť za výber miesta na pestovanie so zodpovednosťou. Aby sa Bush cítil pohodlne, mali by ste zvážiť niektoré faktory. Táto odroda nemá rád príliš horúce počasie. Preto pri výbere stránky by ste mali venovať pozornosť mierne zatieneným miestam. Miesto na vysádzanie ruží môže byť vystavené priamemu slnečnému žiareniu iba pred obedom, potom by mal byť krytý tenkým odtieňom. Vo voľných priestoroch slnko môže spáliť okvetné lístky a poškodiť samotnú rastlinu. A ako viete, oslabené kríky sú najviac náchylné na škodcov.

Rovnako ako ostatné ruže, Hendel musí byť vysadený na južnej strane tak, aby severné vetry nemôžu vyhodiť kefu. Rozmanitosť je samozrejme odolná voči chladu, ale nadmerný a stály pobyt ruže v chlade môže tiež ovplyvniť celkový stav kríkov.

Najlepšie je pestovať sadenice v polovici mája, ale nie skôr ako v apríli. Doba pristátia závisí od klimatických podmienok regiónu. Najdôležitejšie je, že pôda má čas zahriať sa na +10 ° C.

Je to dôležité! Ak rastlíte kešu pestovanú v skleníku, nemusíte sa s transplantáciou ponáhľať. Mali by ste počkať, kým listy úplne kvitnú na to. Potom sa nemôžete obávať, že kefa nebude odolávať teplotným výkyvom alebo zmrazeniu.

Výsadba a starostlivosť o ruže

Najlepšie na lezenie ruží je drobná hlinitá pôda. Musí byť úrodná a musí prechádzať vzduchom a vlhkosťou. Ak pôda nie je dostatočne voľná, môžete do nej pridať trochu vápna. Ako hnojivo je možné použiť:

  1. humus
  2. Hnojivá obsahujúce fosfor.
  3. Humus.
  4. Pôdne baktérie.

Hĺbka otvoru na vysádzanie ruží by nemala presahovať 65 cm. Ak narazíte niekoľko kríkov naraz, potom by mala medzi nimi zostať vzdialenosť asi 1 meter. Toto je nevyhnutné pre normálny vývoj koreňového systému kríkov. Pri výsadbe je potrebné prehĺbiť koreňový krk o 10 cm do zeme, aby bol chránený v mrazivom počasí.

Tip! Nepestujte ruže do piesčitých alebo ťažkých hlinených pôd. Ak sa na vašom webe len hlinené pôdy, potom sa musí miešať s pieskom, a naopak.

Korene by mali byť voľne umiestnené vo fosíne. Keď pochováte Bush, je dôležité starostlivo vyplniť všetok prázdny priestor medzi nimi. V dolnej časti jamy robia minerálne hnojivá. Pri plnom vyplnení otvoru je potrebné mierne utiahnuť pôdu okolo puzdra.

Starostlivosť o ruže po výsadbe zahŕňa pravidelné zavlažovanie, kŕmenie a odstraňovanie buriny. Rovnako je možné mulčovať pôdu okolo kríkov. To pomôže pôde udržať vlhkosť lepšie, a nedovolí to vyschnúť.

Ak chcete chrániť kefku pred mrazom, je lepšie zakrývať ruže na zimu. Prístrešok by nemal byť príliš tesný, aby sa vzduch mohol ľahko dostať dovnútra. Krík nemôže zostať na zimu na podpore. Na jeseň, je starostlivo odstránené, rezané suché a poškodené vetvy, a potom zabalené reťazec a usadil sa na zemi, dobre pripojený k povrchu. Zhora je krík pokrytý listami, drevenými doskami alebo iným materiálom.

záver

Horolezecká vzpierka Hendel už dlho drží bar, ktorý je jedným z najkrajších postrekovaných ruží. Dokonca aj keď nie ste profesor botanických vied, nebude mať žiadne ťažkosti s jeho kultiváciou. Najzkušenější záhradník sa s touto úlohou ľahko dokáže vyrovnať. Základné pravidlá pre výsadbu a starostlivosť sú uvedené v tomto článku. Použitím ich v praxi môžete pestovať krásne, bohaté kvitnúce kríky.

recenzia

Svetlana, Voronež, sa mi zjavil, že sa mi asi pred 4 rokmi objavil Handel. Začala sa kvitnúť v prvom roku, čo je veľmi potešené. Kvitnutie je neuveriteľné, jemné a otvorené. Teraz sa kríky už rozrástli na úroveň môjho okna. Každé ráno mi vzrušuje vzrušujúca vzhľad. Olga, Belgorod Po prvýkrát som zasadil kešu na slnečnom mieste, ktoré som čoskoro ľutoval. Rastlina rástla, ale kvitla veľmi zle. Už 2 roky ako transplantované do kvetinového záhonu pri dome. Všetko je v poriadku, hojne kvitne, zima trvá dobre.