Záhradníctvo

Aké odrody uhoriek sú vhodné na konzervovanie

Už dlho je rodinnou tradíciou pripravovať zeleninové zásoby na zimu, najmä tie najdrahšie a milované uhorky pre všetkých. Táto zelenina je najžiadanejší na stole, nielen ako predjedlo pre jedlá, ale aj ako zložka rôznych salátov. Zberané zelené úrody uhorky svojím krásnym jasne zeleným uhorky. Borovica konzervovaných uhoriek tiahne vôňu voňavej marinády. Všetci radi s potešením chrumkajú nakladané uhorky. Aby boli chutné, musíte starostlivo pochopiť odrody.

V množstve okrúhlych odrôd uhoriek ťažko navigovať. Potreba vybrať odrody, ktoré sú vhodnejšie na konzervovanie, bude dobre zachované, majú najlepšiu chuť, všetci milovníci uhoriek si prajú. Vzhľad uhorky vo výbere sa berie do úvahy v prvom rade, s dôkladnou prehliadkou na dotyk pohybovať každej zeleniny. Čerstvé ovocie bude mať vždy šťavnatosť a stále krik. Silné uhorky bez defektov a rôznych škôd majú veľkú výhodu pri výbere. Na prvý pohľad, v tomto procese nie je nič ťažké, táto otázka by sa mala riešiť špeciálnou batožinou vedomostí, ktorá sa dá ľahko získať z tohto článku.

Výber osiva

Najlepšie semená okúmania testované skúsenými záhradníkmi boli vybrané presne podľa určitých vysokých požiadaviek na konzervovanie. Ich výber by mal byť dôkladne oslovený, je žiaduce kúpiť v špecializovaných predajniach. Za predpokladu, že je k dispozícii osvedčenie obsahujúce informácie o roku, pomôžu správne zvoliť údaje o klíčivosti, čistote a ďalších dôležitých ukazovateľoch. Riziko získavania produktov nízkej kvality je zároveň značne znížené.

Tip! Na pestovanie v otvorenom teréne musia byť semená určené pre určitú oblasť.

Pri výbere osiva by sa mala považovať za udržateľnosť:

 • pokles teploty;
 • na vietor;
 • na studený vzduch;
 • na nízku úroveň vlhkosti.

Je potrebné dbať na obal, musí byť suchý, nepoškodený. Výrobcovia balia výrobky v farebnom balení, ich inšpirujúci opis nie je vždy pravdivý. Najlepšie semená uhoriek majú dlhú trvanlivosť až osem rokov a prázdne môžu byť identifikované na povrchu soľnej vody.

Varovanie! Neodporúča sa nasiaknuť kultivované semená uhorky zakúpené v obchode manganistanom draselným, čo ich môže zničiť.

Najvyššie známky

Osvedčené najlepšie odrody na konzervovanie - stredné a neskoré dozrievanie. Pestujú nielen v skleníkoch, ale aj v otvorených posteliach. Vznik nových odrôd uhoriek tiež nezaručuje najlepšie vlastnosti zeleniny pri konzervovaní. Z mnohých odrôd uhoriek nie sú všetky vhodné kvôli mäkkosti alebo chuťovým parametrom. V podstate vyberajte krátke uhorky do 15 cm, majú tenkú kožu a veľkosť, ktorá dokonale zapadá do pohára.

Je to dôležité! Uhorky by mali mať ovocie s jemnou pokožkou, ktorá pri konzervácii opatrne pohltí morskú šťavu.

Uhorky sa líšia v ich morfologickej štruktúre. Hroty môžu byť čierne, biele a hnedé. Vykonávajú funkciu odparovania, regulujú návrat vlhkosti. To prispieva k veľmi rýchlemu soľnému roztoku v uhorku počas konzervovania. Vysoký výkon je vždy vzájomne prepojený s kritériami farby, veľkosti a prítomnosti tŕňov. Zvážte, ktoré odrody sú najlepšie pre konzervovanie.

Varovanie! Veľké kopcovité odrody uhoriek s čiernymi hrotmi sú najlepšie nechať nakladač nakladača.

Trieda Nezhinsky

Populárna vôňa opeľovania v strednej sezóne. Dlhokvetý, energický, zmiešaný typ kvitnutia. Získajte prvé uhorky v deň 55 od klíčenia. Má malé zelené listy, oválne veľké, s hmotnosťou až 100 gramov. Povrch uhorky je pokrytý čiernymi hrotmi. Krehká štruktúra silnej uhorky v konzervách má mäkkú buničinu s vôňou chuti. Je charakterizovaný vynikajúcim ovocím odolným voči chorobám. S vynikajúcimi, dlhodobými kvetinovými uhorkami získať najvyšší výnos.

img "alt =" Zoradiť Nezhinsky "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 59_5.jpg ">

Veľmi nenáročné na agrotechnické opatrenia, veľmi odolné voči suchu.

Rozmanitosť Vyaznikovského 37

Najstaršia z neskorých zrelých včelích opeľovaných odrôd uhoriek, ktorá sa k nám dostala od polovice minulého storočia, je veľmi žiadaná. Má svetlé sfarbenie ovocia a podlhovastý, kopcovitý tvar. Priemerná hmotnosť uhoriek dosahuje až 100 gramov. Čierne trny a malé tuberkulózy pokrývajú povrch uhorky. Vyaznikovskij 37 sa ukázal ako najlepší v konzervovaní uhoriek. Umožňuje zber v deň 50 po výsadbe. Do jedného štvorcového metra možno získať až tri kilogramy ovocia.

img "alt =" Variety Vyaznikovsky 37 "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 56_6.jpg "style =" šírka: 432px; výška: 650px; "/>

Pozoruhodne odoláva chorobám: bakterióza a múčnatka.

Rozmanitosť Voronež

Neskorší zrelý typ. Má stredne hustú, listovú rastlinu. Dobré klíčenky, harmonické dozrievanie plodín prichádza na 55. deň. Zelentsy, mierne rebrovaný, s hmotnosťou až 130 gramov. Má prijemnú príjemnú chuť uhoriek pri konzervovaní. Povrch bahniakovej buničiny je hustý, odlišné chrumkavé vlastnosti. Trieda je stabilná a nenáročná voči chorobám. Toleruje krátkodobé chladenie a sucho.

Pravidlá výberu uhorky

Po výbere najlepších odrôd je tiež potrebné rozumne vybrať najlepšie ovocie pre konzervovanie, dodržiavajúce nasledujúce požiadavky:

 • pevný, elastický na dotyk;
 • žiadne poškodené povrchy;
 • prítomnosť trní, tuberkulózy na povrchu uhorky;
 • elastický chvost plodu;
 • absencia vo vnútri okraje prázdna pri rezaní;
 • minimálne množstvo semien uhorky vnútri;
 • nedostatok horkosti.

záver

Na základe dôležitých odporúčaní a odporúčaní je možné zvoliť najlepšie možnosti odrôd. Správnou voľbou je 100% záruka lahodných slaných uhoriek. Až po dôkladnej kontrole nemôžete pochybovať o vynikajúcom výbere. Úžasné uhorky potešia záhradkárov, milovníkov okurek s vynikajúcou kvalitou a množstvom.