Kvety

Ružový lezenie Polka

Ruža, ktorá sa zaslúžene nazýva "kráľovná kvetov", pravdepodobne nikdy neztratí svoj titul. Tieto kvety sú tak bežné, sú pestované takmer všetci záhradníci v krajine. Každý rok sa zavádzajú nové odrody. Je pravdepodobné, že ich nemôžeme spočítať. Niektorí však získali osobitnú popularitu. Jeden taký favorit mnohých odrôd je Polka lezenie ruže. Fotografie a videá s týmito krásnymi kvetmi sú uvedené nižšie.


Táto odroda je univerzálna, môže byť pestovaná v kvetinových záhonoch, ako živé ploty a používa sa vo vertikálnom záhradníctve. Mnohí ich rastú priamo na balkóne alebo na postavených oblúkoch. Tieto ruže sú dobre kombinované s ostatnými horolezcami a veľmi účinne vystupujú proti ich pozadiu. Pozrime sa teda na všetky vlastnosti tohto luxusného kvetu a tiež na to, ako ho správne pestovať.

Popis odrody

Táto odroda je zvláštna v tom, že nie je obmedzená na jednu farbu. Ruže môžu byť maľované v koralovej, marhule alebo broskyňovej farbe. Polka rastie na dva metre alebo viac na výšku.

Varovanie! Na slnku môžu okvetné lístky vyblednúť a mierne meniť farbu, aby sa kvet stal ešte krásnejším.

Plne kvitnutá kvetina má zvlnené plátky, ako je znázornené na fotografii.

Lezenie Rose Polka môže kvitnúť na sezónu 2, alebo dokonca 3 krát. V teplom podnebí je kvet dlhší. Kvety sú veľké, môžu dosahovať až 10 centimetrov v priemere. Vlnité okvetné lístky robia ruže ešte bujnejšie a froté. Vôňa Polky je mierna, ale to nie je prekvapujúce pre moderné odrody ruží. Starostlivosť o tieto kvety je rýchly. Ona je dobre zvyknutá a zakorenená po transplantácii. Kvitnúce pomerne dlho, môže trvať až do pádu.

Je to dôležité! Odroda má vysokú odolnosť proti plesňovým ochoreniam.

Rose toleruje zimné mrazy. Kvitnutie je bohaté, na každej kvete sa nachádza približne 40-50 okvetných lístkov. Je to veľmi dobrý ukazovateľ pre lezenie ruží. Listy tejto odrody sú tmavozelené, veľké a lesklé. Vo videu nižšie môžete jasne vidieť silné Bush tejto rastliny.

Bush rastie veľmi rýchlo, tvorí tvrdé, vzpriamené stonky a tenké bočné výhonky. Vetvy sú pomerne veľké trny. Kvety môžu tvoriť kvetenstvo 3-5 kusov, ale najčastejšie sú jednotlivé kvety. Vlhkosť plátkov je priamo závislá od klimatických podmienok regiónu. Ak je terén teplejší, tým viac má vlny.

Zasadenie ruže

Ak chcete sadiť tieto ruže, budete musieť vykopať jamy až do hĺbky 50 cm. Pri vysádzaní niekoľkých kríkov naraz majte na pamäti, že rastú silne, preto medzi nimi ponechajú aj 0,5 - 1 m. Organické hnojivá, ako napríklad hnoj alebo humus, sú umiestnené v otvore. , Potom sa do jamy vleje veľké množstvo vody. Rastlinné sadenice sú jemne umiestnené v otvore, ktoré rozširujú korene pozdĺž dna.

Varovanie! Takže korene nie sú rozbité a neublížte pri výsadbe, mali by ste ich zvládnuť veľmi opatrne.

V opačnom prípade zariadenie prežije všetky svoje sily na obnovu koreňového systému a nie na rast bush.

Ďalej je otvor plný pôdy a vyplní všetky dutiny medzi koreňmi. Bury by mal byť 10 cm nad koreňom krku. Z tohto dôvodu bude rastlina schopná získať mladé korene a korene budú chránené pred mrazom. Po zakopnutí je zem okolo bushu utláčaná nadol a potom sa ker sa polieva hojne. Teraz by ste mali odrezať vetvy kríkov vo výške asi 20-25 cm

Tip! Ak sa v budúcnosti plánuje rastlina postaviť na stenu ako podklad, mala by byť vysadená vo vzdialenosti 0,5 m až 1 m. To umožní, aby vzduch voľne prenikol hlboko do kroviny.

Polka sa dá rozmnožiť rezanými rezmi v zime alebo v lete. Sú umiestnené vo vode alebo v pôde na nejaký čas na vytvorenie koreňov. Výsadba klíčenej stopky je najlepšia v hrnci alebo v špeciálnej krabici. Prvýkrát sa klíček musí udržiavať pod krytom a potom môže byť transplantovaný do otvoreného priestoru. Ako pestovať ružu z odrezkov môže byť podrobnejšie vo videu.