Záhradníctvo

Okrasné semená pre skleníky neďaleko Moskvy

Dnešný skleník na letnej chate v moskovskom regióne sa stal bežným miestom od exotiky a častejšie záhradníci pestujú rastliny v skleníkoch, aby získali skoré úrody záhradných plodín. Jednou z týchto veľmi populárnych skleníkových plodín sú uhorky.

Milovníci čerstvých a nakladaných uhoriek, ktorí chcú pestovať v skleníku, je lepšie vyberať parthenokarpické hybridy, ktoré nesú ovocie bez opeľujúceho hmyzu.

Dôležitými vlastnosťami pre skleníkové uhorky je odolnosť voči chorobám a tolerancia voči odtieňom.

Odrody pre skleníky sú rozdelené do troch veľkých skupín. Prvé ovocie v zime a na jar, druhé na jar av lete, tretí v lete a na jeseň. Po prvé, je potrebné rozhodnúť, či uhorky rastú v skleníku celoročne alebo len v určitých ročných obdobiach.

Potom by ste mali odpovedať na otázku: aká je potreba dozrievania?

Všetky odrody uhoriek sú pomerne ľubovoľne rozdelené do troch skupín:

  • skoré zrenie: plodnosť za menej ako štyridsať päť dní po klíčení;
  • stredná sezóna: štyridsať až päťdesiat dní;
  • neskoré dozrievanie; za päťdesiat dní.

Ak je skleník veľký, môžete sa pokúsiť vybrať odrody tak, aby ste vždy mali čerstvé uhorky.

Druhá otázka, ktorou je odpovedať na seba, ísť do obchodu na nákup semien: čo sa bude používať na uhorky? Existujú tu aj tri skupiny: pre marinády a solenie, pre šaláty a univerzálne.

Šalátové uhorky majú silnú kôru. Nie sú vhodné na nakladanie. Nakladač nebude môcť preniknúť do hrubšej kože a ako soľť zeleninu.

Najlepšou voľbou pre malého záhradníka budú univerzálne odrody.

Je to dôležité! Pokúste sa vybrať odrody, v ktorých je vývoj laterálnych výhonkov geneticky obmedzený. Nemusíte tvoriť stonku.

Choďte do obchodu na nákup semien, rozhodnite sa o podmienkach plodenia a rozsahu vašej plodiny, aby sa nestratili v mori navrhovaných odrôd. Avšak aj pri veľmi úzkom výbere budú oči stále bežať a najlepšie odrody pre vás budú musieť byť vybrané experimentálne. Niektorá pomoc je možná.

Najlepšie odrody uhoriek pestovaných v Moskve skleníky

Koncept "najlepšieho" pre každého. Niekto sa stará o produktivitu, niekoho dozrieva, niekoho chutí, niekoho nenáročný. Každý sa rozhodne podľa svojich kritérií.

Rozmanitosť Zozulya

Áno, presne. Názov získaný pre tvar ovocia. Je už zaradený do štátneho registra, ako je odporúčané pre pestovanie v skleníkoch v LPH.

Priemer ovocia je štyri až päť centimetrov, hmotnosť je až osemdesiat gramov. Skorý zrelý, mrazuvzdorný. V uzle z troch ženských kvetov. Telo je sladké, šťavnaté. Odroda je univerzálna.

Semená sa odporúčajú v polovici mája okamžite zasiať v skleníku.