Výstavba

Základ pre polykarbonátový skleník s vlastnými rukami

Budovanie skleníka s polykarbonátovým opláštením nie je vecou niekoľkých hodín, ale je celkom možné. Stavba je vážna, takže budete musieť stráviť trochu času na výkresoch. Rozmery všetkých prvkov uvedených na diagrame pomôžu urýchliť proces výroby konštrukcie. Takže teraz sa pozrieme na to, ako vybudovať polykarbonátový skleník a aké nuansy by sme mali vziať do úvahy.

Určte veľkosť rámčeka

Pred začatím vývoja skleníkových alebo skleníkových výkresov je potrebné určiť veľkosť budovy. Na druhej strane výpočet ovplyvňuje niekoľko dôležitých odtieňov:

  • Okamžite je dôležité určiť miesto, kde bude vykonaná inštalácia polykarbonátovej konštrukcie. Spočiatku je dôležité merať veľkosť voľného miesta na mieste. Závisí to od skleníka alebo skleníka požadovaných rozmerov.
  • Na líniu pozemku sú kontúry budúceho nadácie. Jeho tvar a veľkosť presne vymedzujú parametre vztyčenej konštrukcie.
  • Počet a veľkosť stavebného materiálu zohráva významnú úlohu pri určovaní rozmerov skleníka alebo skleníka. Pri prítomnosti materiálu je všetko jasné, pretože nie je možné vybudovať napríklad skleníky 3 až 6, ak je profil alebo polykarbonát dostatočný len pre skleníkový odpad 3x4. Pokiaľ ide o veľkosť materiálu, zvážte príklad na polykarbonát. Dosky sa vyrábajú v štandardných rozmeroch 2,05 x 3,05 m. Je vhodné ich používať šetrne, aby sa znížil objem odpadu. Ideálne pre polykarbonáty sú vhodné skleníkové rámy veľkosti 3x6, 3x4 alebo 3x8.

Keď ste sa zaoberali všetkými nuansami, choďte priamo na určenie veľkosti skleníka alebo skleníka.

Väčšina záhradníkov má všeobecný názor, že inštalácia skládateľných skleníkov malých rozmerov je lepšia ako bežné filmy. Polykarbonát sa optimálne používa na stacionárnych veľkých skleníkoch, samozrejme v rozumných medziach. Dobrý majiteľ pravdepodobne nemá v takom skleníku prázdne miesto. Najbežnejšia veľkosť polykarbonátovej konštrukcie sa považuje za 3 až 6. Ak je to žiaduce, dĺžka sa zvýši na 8 m alebo sa zníži na 4 m. V dôsledku toho sú optimálne rozmery skleníka 3x4, 3x6 a 3x8 m. do troch metrov.

Pri výpočte veľkosti skleníka alebo skleníka sa riadia tieto úvahy:

  • Šírka konštrukcie je najdôležitejším ukazovateľom. Z toho bude závisieť od pohodlia starostlivosti o rastliny. Čím viac priestoru, tým menej je pravdepodobné, že počas vykonávania práce poškodíte posteľ alebo hákové nosiče. Určte šírku skleníku alebo stacionárneho skleníka vyrobeného z polykarbonátu na základe toho, že: minimálna šírka dverí je 60 cm, optimálna šírka regálov alebo lôžok je 1 m a šírka priechodu je 60 cm. pri minimálnej šírke 2,4 m.
    Ak vezmeme do úvahy, že človek s tukom budovať, alebo v skleníku bude jazdiť na invalidnom vozíku, potom musí byť priechod rozšírený na 1,2 m. Preto sa prijíma štandardná šírka 3 m skleníka alebo polykarbonátového skleníka.
  • Dĺžka polykarbonátového skleníka nemá žiadne obmedzenia. To všetko závisí od počtu inštalovaných vnútorných paliet na pestovanie sadeníc alebo veľkostí postelí. Napríklad sú k dispozícii štandardné palety s rozmermi 28 x 53 cm, ktoré sa musia rozhodnúť, ako sa budú inštalovať vo vnútri skleníka: pozdĺž alebo naprieč. Odtiaľ odčítajte hodnotu násobku 28 alebo 53, vynásobte počtom paliet stojacich v jednom rade a určte maximálnu dĺžku skleníka. Je však dôležité mať na pamäti štandardné rozmery polykarbonátových fólií. V skleníkoch s dĺžkou 4,6 až 8 metrov sa získa čo najviac s využitím materiálu s minimálnym odpadom. Príliš dlhé skleníky a skleníky sú z hľadiska zachovania optimálneho mikroklímu nerentabilné. S nástupom chladného počasia sa zvýšia náklady na vykurovanie vnútorného priestoru.
  • Výška budovy závisí od zvoleného typu prístrešku. Ak je to malý skleník na jednej úzkej posteli, potom sa výška môže dosiahnuť asi 1 m. Potom budete musieť poskytnúť otvárací vrch pre prístup k rastlinám. Vo veľkých skleníkoch s rozmermi 3x4, 3x6 a 3x8m bude chôdza nepríjemná s nízkym stropom. Podľa existujúcich štandardov výška stacionárnej konštrukcie dosahuje 1,8 m. Ak si vyrobíte polykarbonátovú štruktúru s vlastnými rukami, je lepšie zastaviť vo výške 2 m. To môže mať za následok 10-20 cm nábeh, v závislosti od tvaru zvolenej strechy.

Po rozhodovaní o veľkosti budúcej polykarbonátovej štruktúry začnú kresliť kresby.

Video zobrazuje súlad s minimálnym rozmerom skleníka:

Na tomto polykarbonátovom skleníku je pripravený na inštaláciu dverí, odvzdušňovacieho otvoru a na vnútorné usporiadanie lôžok.