Kvety

Rose Olivia Rose Austin

Anglické ruže sú relatívne novej odrody týchto záhradných kvetov. Prvá "anglicanka" len nedávno oslávila polstoročné výročie.

Autorom a zakladateľom tejto krásy je D. Austin, bežný farmár z Anglicka. Bol inšpirovaný ukážkou starých francúzskych odrôd ruží, ktoré priniesli novú sériu kvetov. Plánoval priniesť novú odrodu, ktorá by vyzerala ako staré rastliny, ale bola rozlišovaná silným zápachom a krásnou formou Bush. Hrdinky dnešného článku sú Olivia Rose Austin ruže.

Výsledok prechodu starého galského odroda s moderným floribunda dal absolútne úžasný úspech. Ďalšie hybridizácie sa ukázali ako len nepatrné leštenie pôvodne získaného výsledku. Ďalšia práca bola zameraná na získanie kvitnúcich rastlín a posilnenie imunitného systému.

Varovanie! V súčasnej dobe sú vizitky anglických odrôd odolnosť voči chorobám a silná "ovocná" aróma, pred ktorou sa aj niektoré parfémy bledú.

Na ruskom trhu sa v poslednom čase začali objavovať "anglické dievčatá". Dôvodom je skutočnosť, že spoločnosť Austin je veľmi pozorná, ako sa budú cítiť ich domáce zvieratá v chladnom, prudkom kontinentálnom podnebí. Koniec koncov, tieto kvety nie sú mrazuvzdorné. Skúsení záhradníci úspešne aklimatizovali nezvyčajné odrody: sú veľmi pekné!

popis

Táto veľkolepá odroda je považovaná mnohými odborníkmi za najlepšie v konštelácii v Austine.

POZOR! Rose dostala svoje meno na počesť vnučky zakladateľa spoločnosti.

V roku 2014 bola odroda pochválená na show Chelsea (2014, máj). Chované v roku 2005 odrody. Róby patria do kategórie "srab" (krajina, park). Ideálne pre pristávanie na trávnikoch a kvetinových záhonoch. Orezané puzdro môže mať rôzne formy. Priemer kvetov je od 7 do 8 cm. Ako veľká väčšina anglických odrôd majú kvety tvar pohárov. Rose má vysokú dvojitosť. Farba je veľmi krásna, svetlo ružová. Keď sa zásuvka úplne otvorí, je viditeľný stredný žlto-zlatý odtieň. Kvety majú silnú arómu s ovocným dotekom.

Je to dôležité! Na rozdiel od väčšiny Austinových kvitnúcich ruží, kvitnutie odrody sa nevyskytuje v dvoch, ale v troch fázach, doslova pred prvým mrazom.

Lístie jasný, tmavý odtieň, lesklý. Vytvára krásne pozadie pre tie najkvitnejšie kvety. Mladé listy majú hnedo-burgundový odtieň. Bush je takmer sférický, krásne tvarovaný. Jeho výška je 1 m, šírka 0,75 m. Puzdro je tvorené silnými ramenami, z ktorých každý končí v jednej kvete. Odroda má dobrú imunitu a je odolná voči chorobám. Mnohí pestovatelia hovoria, že na rozdiel od väčšiny "anglických žien" táto odroda toleruje tvrdé zimy.

Funkcie starostlivosti

Olivia Rose Austin uprednostňuje úrodnú pôdu s neutrálnou reakciou nasýtenou užitočnými minerálnymi a organickými látkami. Predpokladom je odvodňovanie.

  1. Pôda pre ruže je lepšie vybrať dobre osvetlené, nie príliš fúkané vietor. Pristávacia jamka je pripravená tak, aby jej rozmery zodpovedali koreňovému systému rastliny. Po výsadbe by sa ružový kefus mal dobre napojiť. Kontajnerová ruža nepotrebuje okamžité hnojenie, pretože má dostatok hnojív. Nasledujúci horný obväz sa vyžaduje v lete.
  2. Frekvencia zavlažovania: 1-2 krát týždenne v malých častiach, aby bola pôda dobre nasiaknutá vodou. V tomto prípade nie je samotný Bush napojený, ale pôda. V suchom leto bude ruža reagovať na starostlivého záhradníka s elegantnými kvetmi.
  3. Hnojivá sú zložité. Frekvencia hnojenia pre ruže - raz za dva týždne. Miluje túto odrodu a hnilé organické hnojivo ako mulčovanie. Prispieva k dlhšiemu zadržovaniu vlhkosti v pôde a je zdrojom prospešných látok pre rastlinu.

Prerezávanie je najdôležitejším momentom starostlivosti o všetky "beaty", pretože rastú silne. V zime je ruža vyrezaná vo výške približne o 60%, starostlivo pokrytá a pokrytá. V tomto prípade je potrebné dbať na to, aby rastliny mali prístup k vzduchu. Ak sa toto pravidlo zanedbá, existuje riziko plesňových infekcií a kožných ochorení. Než zakryjete ruže, musíte starostlivo zbierať všetky listy. Je žiaduce ošetriť pôdne fungicídne činidlo. Všetky tieto práce je potrebné vykonať pred nástupom trvalého mrazu.

Varovanie! Nemôžete použiť na hradenie ružové kríky, padlé lístie, pretože to môže byť zdroj hubových mikrospór.

Rúsu je možné šíriť rozdelením kríkov, semien a odrezkov.

prihláška

Variant Olivia Rose je všestranný pri používaní. Ruže môžu byť vysadené v otvorenej aj uzavretej ploche. Vyzerá skvelo v kvetinovej záhrade a ako živý plot. Táto pozoruhodná rastlina sa tiež pestuje v kontajneroch. V rovnakej dobe sa ruža perfektne dostáva s akýmkoľvek architektonickým štýlom a rôznymi riešeniami dizajnu krajiny.

recenzia

Lydia, Soči Získali rôzne anglické ruže Olivia Rose na doplnenie zbierky anglických žien. Teraz si nemôžem predstaviť môj ruženec bez tejto krásy. Rastlina je originálna, krásna. V rovnakej dobe neuveriteľne zimné. Pokiaľ ide o starostlivosť, nie sú tu žiadne špeciálne problémy. Vôbec nie sú žiadne rozmary ako iné odrody. Farba je luxusná ružová, srdce je žltkasté, ako ghee. Vôňa je nádherná. Avšak, rovnako ako celé série Austin. Zásuvka je veľmi pekná. Táto froté pompom som videl len dálie. Súčasne je zásuvka dokonale tvarovaná, čistá a drží aj v starých kvetoch. Všeobecne platí, že skutočná "stredoveká" ríše pre krásnu dámu. Vyzerá skvele na mieste a na rezu.

Pozrite si video: Rose Olivia Rose Austin Ausmixture David Austin (Júl 2020).

Загрузка...