Výstavba

Dugi za skleník s vlastnými rukami

Oblúková skleníka je veľmi žiadaná, pretože je vhodná pre skleníky a voľné plochy. Konštrukcia v továrni je vyrobená z dĺžky 4 až 10 m, čo vám umožňuje vybrať správny model veľkosti daného miesta. Pre domáce záhradníctvo, skleníky oblúkov s krycími materiálmi je možné zakúpiť hotové alebo vyrobené nezávisle.

Návrh oblúkového skleníka a jeho účel

Skleník oblúkov je klenutý rám pokrytý špeciálnym materiálom. Ako kryt je použitá netkaná textília alebo fólia. Vzdialenosť od zeme až po vrchol oblúka sa považuje za výšku skleníka. Táto hodnota sa pohybuje od 0,5 do 1,3 m, čo závisí od typu kultivovaných rastlín. Optimálna šírka oblúkového skleníka je od 0,6 do 1,2 m. Dĺžka konštrukcie závisí od vzdialenosti medzi oblúkmi, ako aj od ich počtu. Modely továrenskej výroby, ktorých dĺžka je 4,6 a 8 m, sú veľmi žiadané. Keď sa uložíte na oblúkové lôžko s vlastnými rukami, môžete urobiť akúkoľvek dĺžku. Príliš rozmerový dizajn je však vo vetre menej stabilný, najmä ak je vyrobený z PVC oblúkov.

Tieto fotografie ukazujú, na aké účely sa používajú oblúkové skleníky:

  • V chladných oblastiach pod prístreškom sa plodiny, ktoré milujú teplo, pestujú počas celej sezóny. Rozmery skleníkov sa vyberajú so zreteľom na skutočnosť, že rastliny rastú a mali by mať dostatok voľného priestoru. Krycí materiál na oblúkoch je upevnený špeciálnymi svorkami, takže plátno je ľahko zdvihnuté pre pohodlný prístup k posteli.
  • Dočasný prístrešok sa používa na prispôsobenie transplantovaných sadeníc na vonkajšiu teplotu. Látka chráni rastliny pred nočnými mrazmi a denným horiacim slnkom. Pre tieto účely je vhodný prefabrikovaný skleník, ktorý sa dá ľahko inštalovať na ulici alebo v skleníku. Po úprave sadenice prístrešok demontovaný.
  • Na ulici a vo vnútri skleníka sa skleníky používajú na pestovanie reďkovky, sadenice za studena odolné plodiny, rovnako ako skoré zelené šaláty.
  • Kombinácia prístreškov je vhodná na dočasnú inštaláciu na lôžkach s osiami. Napríklad, mrkvové alebo pasienkové zrná dlho vyklíčia a za dočasného prístrešku sa proces zrýchľuje dvakrát.
  • Použitie prefabrikovaných skleníkov pomáha zachrániť plantáže pred masovým plakom škodcov. Načasovanie ich vzhľadu pre každú kultúru je odlišné, preto sa pravidelne používajú skladacie prístrešky, ale celá sezóna.
  • Zrelé jahody sú milované nielen deťmi, ale aj vtákmi. Zachráňte pomoc pri zberu prefabrikovaných skleníkov inštalovaných nad záhradným lôžkom. S cieľom zabezpečiť prístup vzduchu a umožniť včelám opeľovať jahodové kvety sú konce rámu len polovične uzavreté.

Záhradné skleníky z oblúkov s krycím materiálom sa rýchlo a ľahko zmontujú. Dodáva sa s kolíkmi. Sú jednoducho hnané do zeme a pripevnené k nim. Krycia látka je upevnená plastovými sponami. Niektoré modely sú vyrobené s vloženými oblúkmi v netkanej textílii. Budovanie takéhoto skleníka vo všeobecnosti nie je ťažké. Stačí roztiahnuť konštrukciu pozdĺž lôžka a posúvať oblúky s kolíčkami do zeme.

Dougie a ďalšie položky pre výrobu skleníkov

Skleník oblúkov je vybavený oblúkmi určitej veľkosti a požadovaným počtom, ktorý závisí od rozmerov konštrukcie. Každá položka sa však môže zakúpiť samostatne, nie ako sada. To vám umožní vytvoriť úkryt vhodnej veľkosti pre vaše stránky.

Samostatne predaný oblúk pod sklenenou továrenskou továrňou je z takého materiálu:

  • Kovové oblúky z elastického drôtu s prierezom 5-6 mm, pokryté PVC plášťom.
  • Ďalším typom kovového oblúka pre skleník je oblúk oceľových rúrok s prierezom 10-12 mm. Na ochranu proti korózii oblúka pokrytého PVC plášťom.
  • Najlacnejšie sú plastové oblúky pre skleníky, vyrobené z rúry s priemerom 20-25 mm.

Ak chcete zistiť, čo je lepšie zvoliť oblúk, musíte zvážiť vlastnosť každého materiálu. Kov je odolný a spoľahlivý materiál. PVC plášť chráni oblúk pred koróziou, čo výrazne zvyšuje jeho životnosť. Kovové oblúky sa ľahko zasunú do zeme a pre nich sa nemôžete obávať, že počas inštalácie sa hrana ohýba.

Plastové potrubie je pomerne flexibilné. To vám umožní dať oblúku potrebnú šírku a výšku, riadené rozmermi postele, rovnako ako rast rastlín. Je ťažké prilepiť plastovú rúrku do zeme, pretože hrozí riziko jej pretrhnutia. Takéto oblúky sú pripevnené k kusom výstuže vyvŕtaným do zeme alebo k výrobcom vyrábaným komerčne predávaným kolíkom.

Zakrytie látky na oblúky upevnené plastovými sponami. Môžu sa podobne zakúpiť samostatne podľa počtu zakúpených oblúkov. Špeciálne kolíky s upínacími krúžkami sa zakúpia na upevnenie krycieho listu k zemi.

Tip! Skleníkový oblúk sa môže použiť pri výstavbe malého skleníku a stacionárneho prístrešku. Pre tento dizajn vystužte drevený alebo kovový rám.

Prehľad populárnych modelov továrenských skleníkov

Realizácia výroby skleníkových oblúkov je určená pre určité rozmery lôžka. Zahrnuté sú prvky rámu a spojovacích prvkov. Mnohé súpravy sú doplnené plátnom podľa veľkosti skleníka. Nie je možné nezávisle meniť vzdialenosť medzi oblúkmi v hotovom skleníku, najmä ak sú šité do plátna. Teraz sa pozrieme na fotografie a stručný popis populárnych modelov továrenských skleníkov.

Dayas

Konštrukcia prístrešku pre postele "Dayas" sa skladá z plastových oblúkov prišitých do vnútra plátna. Oblúky s dĺžkou 2 m sú vyrobené z potrubia s prierezom 20 mm. Na inštaláciu oblúkov na konci každej rúry vložte kolík 200 mm dlhý. Stačia na to, aby sa prilepili do zeme a dobre narazili. Rám je vyrobený z profilov. Tento dizajn umožňuje nastaviť prístrešok s dĺžkou 4 alebo 6 m. V zmontovanom stave je šírka skleníka 1,2 m a jeho výška je 0,7 m.

Krycia vrstva o šírke 2,1 m je šitá na plastové oblúky a ľahko sa pohybuje pozdĺž nich. Voliteľné plastové svorky. Počas zalievania postele fixujú vyvýšenú tkaninu na oblúky, čím zabraňujú jej pádom.

Je to dôležité! Skleník sa predáva v kompaktnom originálnom obale. Hmotnosť výrobku je len 1,7 kg.

Video zobrazuje skleník Dayas:

Hodnotenie používateľov

Recenzie obyčajných ľudí často pomáhajú pri výbere vhodného skleníkového modelu. Poďme sa dozvedieť, o čom hovoria v záhradných fórach.

Nikolai Evgenievich, Perm Horúci kúpeľ Dayas kúpil pred 3 rokmi. Model je taký ľahký a kompaktný, že som odviezol do krajiny v elektrickom vlaku. Rám sám nainštalujem za menej ako hodinu. Valentina Ivanovna, Tomsk Vlani si kúpil skleník Hawk z HDPE potrubia. Model nie je zlý, ale na ulici je pomerne slabý. Oblúky sú silne ohnuté od vetra, musíte podoprieť ďalšie regály. Takéto skleníky, samozrejme, je lepšie dať do skleníka.