Kvety

Propagácia odrezkov na lezenie ruží

Horolezecké ruže môžu zdobiť akýkoľvek park, letnú chalupu, záhradu. Najčastejšie sú tieto kvety pestované v tých regiónoch, kde je mierne a teplé podnebie. V posledných rokoch sa však v moskovskom regióne pestujú rastúce kríky a ani kvetinárstvo na Sibíri nie je ďaleko za sebou.

Varovanie! Horolezecké ruže sú určené pre otvorené terény, hlavná vec - správny a spoľahlivý prístrešok pre zimu.

Hodnota ruží s pružnými výhonkami, ktoré rastú až tri metre, sa vo vertikálnej záhradke používa vo veľkej miere. Krajinní dizajnéri zdobia oblúky, altány, steny domov s nimi. Existuje veľa druhov ruží. Pred kvetinármi vzniká otázka, ako šíriť lezeckú ružu. Budeme sa snažiť hovoriť o možných spôsoboch.

Niekoľko slov o lezenie ruží

typy

Medzi veľkým počtom odrôd ružových lezeckých kríkov rozlišujeme dva typy:

 • Multi-kvetinové ruže sú pridelené kvitnú súčasne až 20 púčikov. Sú malé, asi 2,5 cm, vôňa takmer chýba.
 • Veľkokveté ruže sú podobné hybridným čajovým odrôdam. Rozkvitajte na dlhý čas, odhaľujte nové púčiky jeden po druhom. Kvetenstvo s desiatimi púčikmi. Tieto kvety majú opojnú voňavú vôňu.

Najobľúbenejšie odrody

 • Horolezecká odroda "Dortmund" sa dá vysádzať všade. Kvitnú všetky teplé sezóny;
 • "Horolezca" priťahuje vysokú odolnosť voči chorobám, jej odolnosť. Zábery môžu dosiahnuť štyri metre, čo je vhodné na vytvorenie akejkoľvek úpravy kvetov.
 • "Rambler" má dlhé obdobie kvitnutia, má veľké dvojité kvety. Vysoké výhonky, silné. Táto lezecká trieda je vhodná na vytvorenie jasných plôch.
 • Výška "New Down" na dva metre. Zachytáva sa mierne zakrivený, takže je pohodlné zavesiť na podpery. Bohaté kvitnutie.
 • Variety "Cordes" - nováčik medzi horolezeckými príbuznými. Kvitnúce búrlivé, dlhé.

Metódy chovu

Mnohí začínajúci pestovatelia majú záujem o chov ruží s rukami. Profesionáli sú schopní šíriť ružové kríky, ktoré zahŕňajú odlievanie odrôd, rôznymi spôsobmi:

 • rezne;
 • vrstvenie;
 • pučiace;
 • semená.

Každá chovateľská metóda má svoje vlastné charakteristiky a ťažkosti, ktoré nie vždy podliehajú tým, ktorí práve začínajú chovať tieto úžasné rastliny. Najjednoduchšie, dáva väčšie percento prežitia - reprodukcia lezenie ruží s odrezky, koreňové výhonky a vrstvenie.

graftage

Lezenie horolezectva je pomerne bežná metóda a môže sa šíriť nasledujúcimi spôsobmi:

 • Zakorenenie v pôde, vode;
 • Zakorenenie balíčka, zemiaky.

Príprava rezu

Na rozmnožovanie lezeckej ruže rezaním sa sadiaci materiál rozreže pred rozkvitnutím výhonkov. To sa zvyčajne vykonáva na jar. V tejto dobe sa stonka zakorenila rýchlejšie. Zo záberu je stredná časť oddelená, na ktorej musia byť tri živé pupeny. Zo spodku je vytvorený 45-stupňový rez, na vrchole - 90 stupňov. Horný list sa skráti o viac ako polovicu. Všetko je jasne zobrazené na fotografii.

Zakorenenie vo vode

Pre zdravú horolezeckú ružu musí byť stonka vložená do vriacej vody. Rukoväť vyžaduje pritennaya miesto, takže slnko môže spáliť sadby. Voda sa vymieňa každý druhý deň.

Spravidla sa koreňový systém vytvorí približne za mesiac. Stonku je možné vysadiť na trvalom mieste.

Varovanie! Jediným problémom vyplývajúcim z tejto metódy reprodukcie je nedostatok kyslíka, ktorý často vedie k rozpadu rezania.

Zakorenenie v zemi

Reprodukciu lezúcej ruže je možné ihneď zakoreňovať odrezky v pôde. Aby ste predišli hnilobe, položte hrubý piesok pod výsadbový materiál. Jeho potreba spáliť s vriacou vodou zabiť škodlivé mikroorganizmy. Po hojnom zalievaní zhora je výsadba pokrytá sklenenou nádobou. Nádoba môže byť natretá bielou emulziou na báze vody alebo môže byť pridaná biela tkanina.

Kapacita je umiestnená na dobre osvetlenom okne, ale nie na slnku. Rezy korenia dobre pri teplote + 23 až + 25 stupňov. "Skleník" z času na čas zdvihol na vysielanie.

Je to dôležité! Borievka sa môže odstrániť, keď rastlina dáva dobré korene.

Ruže v zemiakoch?

Niet divu, keď chovám lezenie ruží v mladých zemiakoch, nie. Toto je dlhoročná a spoľahlivá cesta, ktorú môže každý nový používateľ zvládnuť.

Čo dáva odrezky zemiakov na reprodukciu:

 • udržiavanie konštantného vlhkého prostredia;
 • Budúca ruža sa živí uhľohydrátmi a škrobom v koreňoch.

Pred reprodukciou odrezkov ruží zasadených v zemiakoch vykopajte výkop aspoň 15 cm hlboký. Dno je pokryté pieskom s hrúbkou 5 cm. Stopka by mala byť až 20 cm, z nej sa odstráni trhlín a listy. Oči sú odrezané z zemiakov, aby sa zbavili vegetačného obdobia a odrezky sú vložené s ostrým koncom. Živá "kapacita" je umiestnená vo vzdialenosti 15 cm.

Pestovanie musí byť najprv chránené pred vetrom a slnkom, takže pri chove lezeckej ruže je potrebná reprodukcia. Môžu slúžiť ako bežná sklenená nádoba alebo kus cínu.

Zahradu môžete otvoriť ružami za 14 dní, aby ste rastliny zvykli na podnebie. Po ďalších 14 dňoch sa ruža otvára úplne.

V celofánovej taške

Rezy dostať nový rosebush najskôr navlhčený aloe šťava, zasadil do hrnca, vrhnúť s teplou vodou. Potom položte veľký balík, zaviazaný a zavesený pred oknom. Balíček vytvára vysokú vlhkosť, hmla. Zakorenenie sa zvyčajne vyskytuje po 30 dňoch. Pestuje len sadivo v zemi. Najlepšie zo všetkých zakorenené odrezky na jar.

Varovanie! Reprodukcia lezeckej ruže pomocou odrezkov je najspoľahlivejšou cestou.

O chovných lezenie ruže výhonky:

Ostatné metódy chovu

vrstvenie

Na jar, keď biče už ožili, môžete si vziať jedného z nich na stranu, dať do pripravenej drážky a prikopat úrodnú pôdu. Aby sa bič držal pevne a aby sa nevyskočil smerom hore, je výstrižok pripnutý. Horná časť snímku je odstránená a zviazaná s kolíkom.

Tip! Z jednej rastliny bush lezenie horolezecké odrody možno získať viac ako jednu vrstvu, aby sa oslabenie maternice rastlín.

Mnoho nových rastlín sa dá získať z jediného ružového výbežku, ak sa pri rozmnožovaní natáča niekoľkokrát výhonka lezeckej ruže, pričom na povrchu zostáva jedna oblička. Ako správne pracovať je zobrazené na fotografii.

Ošetrovanie sa vykonáva bežným spôsobom, hlavnou vecou nie je preháňanie pôdy pod rastlinou. Počas teplého obdobia sa vytvorí životaschopný koreňový systém. Vrstvy sú oddelené od materského kríža a vysadené na trvalom mieste.

POZOR! Ak sú korene slabé, je lepšie nechať vrstvy na zimu na mieste, v opačnom prípade rastlina zomrie.

Už v prvom roku do konca leta sa púčiky môžu objaviť na rosebush. Musia sa odtrhnúť, takže lezenie, ktoré sa získalo z vrstvenia, nevyčerpalo silu kvitnutia.

Kmeňové potomstvo

Koreňové odrody poskytujú zdravé ružové kríky. Hlavná vec nie je zamieňať sa. Ruže sú spravidla vysadené na bokoch divokých ruží. Potomstvo musí odísť od materského koreňového systému.

pučiace

Tento spôsob chovu lezenie ruží je možný pre profesionálov alebo záhradníkov s rozsiahlymi skúsenosťami. Na kmeň, na mieste bližšie k zemi, sa urobí rez, pripomínajúci písmeno T. Do nej je vložená oblička požadovanej odrody. Vďaka tomuto chovu nová lezecká ruža využíva koreňový systém materského kríža.

Ak osoba nemá špecifické zručnosti, môžete urobiť chybu, ktorá povedie nielen k smrti potomka, ale aj k šípku, na ktorom bolo transplantované oko (oblička).

Pozrime sa na to

Chov rastúcich kríkov rôznymi spôsobmi je vzrušujúcim zážitkom. Keď raz dostali novú rastlinu vlastnými rukami, pestovatelia sa už nemôžu zastaviť. Vďaka tomuto svetu sú nové odrody úžasných ruží s rôznymi farbami a jedinečnou arómou.