Záhradníctvo

Ako nakrájame uhorky v skleníku

Aký význam má prerezávanie uhoriek v skleníku? V zóne miernych a miernych medzikontinentálnych pásových uhoriek je pestovanie v skleníkoch veľmi bežné. V tejto súvislosti je jednou z najdôležitejších fáz ovplyvňujúcich rast a tvorbu kvalitného reťazca správne prerezávanie uhoriek v skleníku.


Podstata problému

Ak za normálnych podmienok, záhradníci, záhradníci pravidelne prerezávať, pre uhorky pestované v skleníkoch, je potrebné neustále. Keďže systematické prerezávanie uhoriek v skleníku je povinným kritériom úspechu a zárukou vynikajúcej sezónnej úrody pre letného obyvateľstva.

Výber spôsobu, ako nakrájať uhorky v závislosti od odrody a charakteristiky ich pestovania, rovnako ako veľkosť skleníka a túžba pestovať plody požadovanej veľkosti, musíte najprv zamerať na konkrétny cieľ z plánovaného výnosu. Ak máte pochybnosti alebo neviete, ako správne rezať uhorky v skleníku, odporúča sa využiť služby skúsených záhradníkov alebo špecialistov, inak by Bush mohol jednoducho zomrieť, ak je rezanie negramotné.

Technológia na rezanie uhoriek pestovaných v skleníkoch

Prerezávanie uhoriek v skleníku pomáha minimalizovať vegetatívnu hmotnosť rastliny, t.j. smer prúdenia živín do optimálnej tvorby plodov a zlepšenie kvality zárodkov ako celku. V závislosti od rozmanitosti rastliny, doby kultivácie a zberu, podrobnej schémy a presnejšie metódy prerezávania, ktorá dáva rast a bohatú úrodu uhoriek, je nasledujúca:

  • všeobecné prerezávanie;
  • jasné prerezávanie.

Všeobecné prerezávanie uhoriek je potrebné najmä pre sebaopínateľné odrody (z ktorých prevládajúci počet), ktoré je žiaduce kultivovať s jednou stopkou. V tomto ohľade pred prerezaním rastliny je podmienene potrebné rozdeliť ju na 4 časti:

  1. Spodná opierka na zemi.
  2. Dĺžka metrov približne 4 uzlov rastu.
  3. Polovica dĺžky.
  4. Na vrchole.

Preto sa proces prerezávania uskutočňuje nasledovne: pri procese tvorby klíčku sa dno biča očistí od listov súvisiacich s pôdou (vrátane žltatia). V 2 častiach rastliny nezabudnite odstrániť rastový bod a stále musíte starostlivo odstrániť všetky dostupné kvety, pričom nechajte niekoľko listov a asi 3 - 4 normálne zakrpatené kvety. Ďalej v troch častiach kroviny bude potrebné poskytnúť maximálne 3 uzly výhonku s maximálnym vývinom plodov až na 4 kusy (ostatné uzly môžu zostať osamote). V štvrtej zóne je krúžok zosilnený rybárskym vedením alebo drôtom, s následným nastavením antény, ktoré musia byť nevyhnutne pripevnené k drôtu a hádzať potom "šachovnicu" pozdĺž mriežky. Takýto postup všeobecného prerezávania (tvorby) uhoriek v skleníku umožní dosiahnuť rovnomerný tok svetla na všetky časti stonky.

Svetelné prerezávanie uhoriek v skleníku sa vykonáva hlavne pre choré a oslabené rastliny, keď sú listy príliš veľa, alebo sa jednoducho sfarbili, a tiež keď sa objaví na vajíčka ďalší vaječník. To znamená, že musíte znížiť počet listov a nechať asi 5-6 uzlov vaječníkov.

Medzitým je nežiaduce často meniť a pestovať nové odrody a hydridy uhoriek v skleníkoch, pretože každá odroda má svoje vlastné špecifické vlastnosti a aspekty.

Mnohí skúsení a novicoví záhradníci radi rastú uhorky v skleníkoch alebo na otvorenom poli na mrežoch, ale nie každý môže dosiahnuť pozitívne výsledky a získať bohatú úrodu. rastlina vyžaduje znalosti v tejto záležitosti a niektoré tajomstvá, ktoré sú pre ňu kompetentné. Včasné podväzok a formovanie (orezávanie) uhoriek - jeden z najefektívnejších spôsobov pestovania bush, ktorý umožňuje nielen šetriť priestor, ale aj zlepšiť osvetlenie stoniek. V tomto ohľade musia byť riadne rezané uhorky v skleníku alebo na voľnom poli a tvorba kríkov musia byť obzvlášť opatrní, pri rešpektovaní všetkých pravidiel a iných odtieňov takéhoto rozmarného závodu.