Kvety

Lezenie Rose Rosarium Utersen: výsadba a starostlivosť

Rosary Climber Rosarium Utersen je skvelým dôkazom toho, že všetko príde včas. Táto krása bola chovaná v roku 1977. Ale potom sa jej veľké kvety zdalo príliš staromódne pre záhradkárov po celom svete. Zistili, že sú podobné šaty dámy viktoriánskej éry zdobené od hlavy až po špičku s načechranými vlkami. Keďže Rosarium Hütersen nevydržala zaslúženú popularitu, zostala až 23 rokov. A až v roku 2000, keď sa v móde objavil vinoborný štýl, si pestovatelia kvetov spomenuli na ružu Rosarium Yutersen. Odvtedy toto lezenie vzrástlo len posilňovať svoju pozíciu pri zachovaní uznania a popularity.

Vlastnosti odrody

Utersen Rosarium je oprávnene jedným z najvýznamnejších predstaviteľov lezeckých ruží skupiny Clambert.

Je to dôležité! Horolezci sú lezenie ruží s opakovaným kvitnutím. Majú predĺžené výhonky a veľké kvety.

Tieto ruže sú skvelé pre pestovanie v strednom pruhu a predmestiach.

Táto rozmanitosť lezenia má pomerne veľké kríky. Vo výške môžu vyrastať až 4 metre a šírku - nie viac ako 1,5 metra. Výhonky tejto ruže sú silné, silné a mierne pichľavé. Majú tenké a dlhé trny, ktoré nie je vždy vidieť za lesklý hustý list zelenej farby. To je dôvod, prečo skúsení pestovatelia pracujú s touto ružou výlučne v silných rukaviciach.

Rozmanitosť Rosarium Utersen sa môže pestovať vo forme Bush a používa sa na vertikálne záhradníctvo. Na fotografii nižšie môžete oceniť krásu tejto odrody rôznymi formami kultivácie.

Okrem toho je Rosarium Hütersen jednou z mála odrôd ruží, ktoré krásne vyrastajú vo forme kufra. Dôkazom toho je fotografia nižšie.

Kvitnutie tohto druhu lezeckej ruže je úžasné. Na začiatku sú husto listnaté kroviny odrody Rosarium Hütersen pokryté rôznymi voňavými púčikmi s farbou od svetlého karmínového po bohatý tmavý ružový odtieň. Púčiky tejto odrody sú umiestnené na krovine v skupinách po 3 až 7 kusoch na každej kefke. Ako kvitnú, získavajú ľahký strieborný odtieň. Plne otvorené pupene budú mať priemer 10 - 12 cm. Každá ruža tejto odrody sa skladá z viac ako 100 okvetných lístkov. Preto, ako je vidieť na fotografii nižšie, plne otvorené kvety sa stávajú takmer ploché a mäkké vzhľad.

Táto lezecká ruža poteší pestovateľa s kvetmi počas leta. Súčasne bude najdlhšie prvý kvitnutie. Pri každom nasledujúcom zvlnenom kvitnutí sa počet púčikov na puzdrách zníži. Do polovice septembra môže zostať len niekoľko z nich na odrode Rosarium Hutersen. Napriek tomu dokonca niekoľko kvetov tejto odrody môže nahradiť záhradu ľahkou, podmanivou a mierne sladkou arómou s náznakmi divokej ruže a jablka.

Pokiaľ ide o odolnosť voči chorobám, potom tu je rozmanitosť ruží Rosarium Utersen predovšetkým chvála. Má nielen dobrú imunitu, ale má aj veľkú zimu v našej klíme, ktorá nie je úplne priaznivá pre ruže.

Je to dôležité! Táto odroda nielenže má dobrú rezistenciu voči chorobám, ale tiež znáša také nepriaznivé poveternostné podmienky ako silný vietor a dážď.

Odporúčania pre pestovanie

Úspešná kultivácia rastlinnej odrody Rosterium Hütersen závisí predovšetkým od sadeníc. Ak je sadenica slabá, potom bude dosť ťažké vytvoriť z neho dobrý a silný krík.

Je to dôležité! Dnes sa sadenice odrody Rosarium Utersen nielenže môžu zakúpiť v špecializovaných predajniach, ale aj objednať zo škôlok.

Cena za nich sa bude pohybovať od 300 do 1500 rubľov za sekundu.

Pri výbere výhonky tejto ruže je potrebné venovať pozornosť nasledujúcim parametrom:

  • koreňový golier - mal by mať bohatú tmavozelenú farbu;
  • koreňový systém - musí byť flexibilný, bez stopy hniloby;
  • pre počet živých výhonkov - zdravá ružová sadenica by mala mať aspoň 3 kusy.

Najlepší čas na vysadenie ružového stromu Rosarium Utersen bude na jeseň. Jarná výsadba je tiež povolená. Aby stromček lepšie prežil výsadbu, odporúča sa namočiť jeho koreňový systém vo vode pridaním akéhokoľvek rastového stimulanta, napríklad Kornevin.

Potom môžete prejsť priamo na pristátie. Ak chcete urobiť, vyberte slnečné a dobre vetrané miesto. Za týchto podmienok bude kvitnutie tejto ruže obzvlášť bujné a dlhé. Na vybranom mieste musíte vykopať dieru s hĺbkou a šírkou 50 cm. Pred tým, ako do nej vložte sadenice, musíte pridať hnusný hnoj alebo iné organické hnojivo a dobre ju rozliať vodou.

Je to dôležité! Najmenej polovica hnojiva by mala byť v jednom otvore.

Potom sa do otvoru umiestni ružička a jej koreňový systém a krk sú pokryté zeminou. Je veľmi dôležité, aby krk bol pokrytý zemou o 5-6 cm. Na obrázku nižšie je znázornené správne umiestnenie semienka v otvore.

Ak sa vysadenie uskutoční na jeseň, sadenica bude musieť byť pokrytá netkaným materiálom. Pri jarnej výsadbe to nie je nutné.

Rozmanitosť Rosarium Utersen nemá vysoké požiadavky na starostlivosť. Ale prvých pár rokov po výsadbe, stále potrebuje o niečo viac pozornosti ako dospelé kríky. Rozmarínová odrodová starostlivosť Rosarium Utersen pozostáva z nasledujúcich postupov:

  1. Zalievanie. V bežnom lete, zalievanie tejto ruže by nemalo byť viac ako raz týždenne. Zároveň musí byť pod každým puzdrom vyrobená aspoň jedna nádoba s vodou. V období sucha v lete sa má zavlažovanie vykonávať častejšie, ale iba ako suchá suchá ornica.
  2. Najlepšie obväz. Hnojenie je obzvlášť dôležité pre mladé sadenice, ktorých vek neprekročil 3 roky. Na tieto účely sú vhodné ako minerálne a organické hnojivá. Počet obväzov bude priamo závisieť od veku Bush. Čím je mladší, tým častejšie je kŕmenie a naopak. Po prvých troch rokoch po vylodení sa odporúča, aby sa kŕmili 4 až 5 krát za sezónu. Od 4. roku sa počet obväzov znižuje na 2 krát za sezónu.
  3. Orezanie. Tento postup je nevyhnutný nielen na zabránenie silnému zahusteniu kríkov, ale tiež k zabezpečeniu dlhého a hojného kvitnutia. Najlepší čas na prerezanie tejto odrody je jar alebo jeseň. Po prvé, je potrebné odstrániť všetky mŕtve a choré výhonky. Len potom môžete začať prerezávanie zdravých výhonkov. Neodporúča sa však znížiť viac ako polovicu. Rez by mal byť vyrobený s ostrým ostrím v uhle 45 stupňov nad obličkami. Nasledujúca fotografia ukazuje, ako by mal vyzerať správny rez.
  4. Útulok na zimu. V našej klíme, bez tohto postupu, žiadna rozmanitosť ruží nebude schopná stráviť zimu. Ak to chcete urobiť, pred nástupom mrazu môžete začať pomaly odstraňovať listy z kríkov tejto rozmanitosti ruží. Je veľmi dôležité začať odstraňovať listy zo spodnej časti, postupne sa pohybovať smerom hore pozdĺž streľby. Potom sa výhonky musia jemne zatlačiť na zem. Ak ich chcete v tejto polohe opraviť, môžete použiť drôt alebo kovový hák, ako je znázornené na obrázku nižšie.

    Potom, pod výhonky a na nich je potrebné dať korenie stromu alebo suché vetvy s listami. Iba potom sú puzdrá pokryté netkaným materiálom. V tomto tvare by mali krúžky zostať až do začiatku jari. S jej príchodom by mali byť starostlivo a postupne zverejnené. Vizuálne zoznámte sa s postupom chrániť ruže na zimu pomôže video:

Rosené odrody Rosarium Hutersen je vynikajúcou voľbou pre veľké aj malé záhrady. Bude dokonale zapadnúť do akejkoľvek krajiny a poteší každého s dlhým a bujným kvitnutím.

recenzia

Olga, 51, Solnechnogorsk Veľmi húževnatá rozmanitosť ruží. Raz zle zatvorené na zimu. Prišiel som na jar, ale nebol žiadny prístrešok - bolo to odvzdušnené. Celú zimu stála nahá. Samozrejme, počas zimy všetky výhonky zmrznuté. V nádeji, že všetko nie je stratené, odstránil som všetky mŕtve výhonky a ponechal som len korene. Po nejakom čase vyliezli nové stonky a v tom istom roku kvitne. Nie tak bohatá ako predtým, ale aj dobrá. Odvtedy rástla slušne, ale ešte nedosiahla svoj pôvodný rozmer. Neváhajte odporučiť túto neponibilnú ružu Svetlana, 36 rokov, Tver. Hlavná vec je, že rastie veľmi rýchlo. Pre prvé leto sa rozrástol zdravý Bush. Kvete nádherne a dlho. Vôňa kvetov je veľmi príjemná a ľahká, Oksana, 27 rokov, mesto Usman, odroda Rosarium Utersen. Z malých sadeníc rýchlo rástli zdravé kefy. Kvitne veľmi krásne, ale výhonky sú trochu pichľavé. Preto je potrebné starostlivo zvládnuť túto rozmanitosť ruží.