Záhradníctvo

Uhorky pre stredné Rusko pre otvorené terény

Mnohí záhradníci majú názor, že rastúce uhorky nie je veľmi ťažké, najmä ak je plodina určená pre otvorené terény. V niektorých ohľadoch, samozrejme, majú pravdu, ak je za nimi nahromadená skúsenosť. Noví záhradníci potrebujú vedieť, kedy a na akom základe je lepšie pestovať uhorky, ako aj vedú pri výbere semien. Dnes budeme hovoriť o odrodách uhoriek, ktoré sú optimálne vhodné pre strednú skupinu.

Základné pravidlá pre výsadbu uhoriek v otvorenom teréne

Optimálne zasadené uhorky do stredného jazdného pruhu na konci mája. Odrody určené na otvorenú pôdu môžu byť vysadené semenami alebo sadenicami, pokiaľ je pôda v čase výsadby teplá.

Ak chcete získať dobrú úrody uhoriek v strednom pruhu, je dôležité dodržiavať niekoľko základných pravidiel výsadby:

  • Ak chcete získať zdravé výhonky uhoriek, pomôže správna príprava semien. Okamžite pred sejbou sa semená zahrejú a navlhčia. Tento postup poskytne budúcu imunitu rastliny a zníži jej výskyt.
  • Pokiaľ ide o uhorku, jeho príprava vyžaduje kopanie malého výkopu s rozmermi približne 30x30 cm. Dno výkopu je pokryté humusom o hrúbke asi 15 cm a nad ním sa zmieša s hnojom. Výsledkom je, že uhorka by mala mať posteľ s malou kupou. Pre dobrú drenáž je potrebná nadmorská výška.
  • Semená sú osiate na kopci v jednej línii. Každé osivo je zakopané do zeme do hĺbky 2 cm. Je dôležité pozorovať krok medzi semenami 15 cm a vzdialenosť medzi radmi by mala byť aspoň 70 cm. Z klamných výhonkov vyberte silnejšie a zvyšok sa odstráni.
  • Stredná zóna sa vyznačuje chladným podnebím sprevádzaným rannými mrazmi. Na ochranu uhoriek pred chladením sú postele pokryté fóliou.

Mnoho záhradníkov na otvorenom pozemku často používajú uhorky sadenice, snažia sa získať skoré úrody. Pri takýchto transplantáciách musíte mať určitú zručnosť, aby ste nepoškodili koreňový systém rastliny.

Tip! Začiatočníci záhradnícke sadenice sadenice najlepšie pestuje v rašelinové poháre. Dokonale hnijú v pôde a slúžia ako dodatočné hnojivo pre uhorky.

Najdôležitejšia je však to, že sadením rastlín pomocou pohára zostáva koreňový systém nedotknutý. Taká rastlina sa nezhorší a okamžite začne rýchlo rásť.

Najlepšie odrody pre začínajúcich záhradníkov

Ak chcete získať dobrú prvú úrody uhoriek na vašom pozemku, musíte vyzdvihnúť materiál osiva vhodný pre podnebie strednej zóny. Najprv je žiaduce uprednostňovať odrody, ktoré sú menej náročné na starostlivosť. Po získaní skúseností bude možné v budúcom roku experimentovať s viacerými náročnými rastlinami. Najlepšie odrody na otvorenom teréne možno nazvať veľa uhoriek, ale pre začínajúcich záhradníkov je vhodné skúsiť osvedčenú zeleninu.

"Apríl"

záver

To je samozrejme neúplný zoznam odrôd vhodných na pestovanie v strednom pruhu na otvorenom teréne, ale medzi veľkou rozmanitosťou uhoriek - tieto môžu byť považované za najvhodnejšie pre začínajúcich záhradníkov.