Záhradníctvo

Uhorky semená - najlepšie odrody na otvorenom teréne

Uhorka - najznámejšia zelenina, ktorá sa pravdepodobne pestuje v každej záhrade. Napriek tomu, že tropické oblasti sú považované za jeho vlasť, prispôsobil sa dobre podnebiu domácich zemepisných šírkov a je schopný uspokojiť hostí každoročne bohatou a chutnou žatvou. Nie je nutné, aby v lokalite mal skleník alebo skleník, zelenina dobre rastie na nechránených miestach iba za podmienky, že dobré jahňacie semená sa vyberú na otvorenú plochu.

Skvelá chuť

Zelenina pestovaná vlastnými rukami, predovšetkým by mala byť chutná. Výrazná vôňa, jemnosť mäsa a chrumkavosť sú v tomto prípade hlavnými charakteristikami. Ak chcete navigovať v širokej škále odrôd a pochopiť, ktoré uhorky na otvorenom povrchu majú najlepšiu chuť, musíte sa oboznámiť s preferenciami gurmánov:

Zozulya

Tieto odrody pestované na otvorenom teréne sú vynikajúce pre konzervovanie, pretože majú tenkú kožu, hustú dužinu a zvýšené množstvo pektických látok. To robí uhorky obzvlášť chrumkavé, aj keď sú pripravené.

Pravidlá pre pestovanie uhoriek v otvorených priestoroch

Ak chcete pestovať najkvalitnejšie odrody uhoriek na otvorených plochách a získať požadovanú zeleninu s vynikajúcou chuťou a najvyšším výnosom, musíte dodržiavať niektoré pravidlá:

  • Uhorky radšej rastú na pôde živín, avšak čerstvý hnoj prináša horkú chuť v zelenine, preto by sa mal zavádzať do pôdy na jeseň kvôli čiastočnému hnilobe, alebo na jar vo forme kompostu.
  • Zelenina miluje podmienky s vysokou vlhkosťou, avšak pri pestovaní v bažinatých oblastiach je potrebné poskytnúť odvodnenie - vysoké hrebene.
  • Na otvorenom pozemku sa uhorky osijú nie skôr ako máj, pretože kultúra sa bojí mrazom. V prípade skorých zberov by sa mala zabezpečiť výsev osiva na sadenice.
  • Sadenice s tromi vyvinutými listami sa pestujú na otvorenom záhrade. Po úprave rastliny robia medzeru (ak je to potrebné pre odrodu). To umožní získať 3-4 bočné výhonky, ktoré budú tvoriť uhorky.
  • Odporúča sa pritlačiť prvé kvety a vaječníky, aby mladá rastlina získala vitalitu.
  • Zavlažovanie uhoriek by sa malo vykonávať s teplou vodou v koreňoch počas dňa pri absencii priameho slnečného žiarenia alebo pred východom slnka, po západe slnka. Tým sa zabráni akumulácii horkosti v zelenine a hnilobe ovocia.

Aby sa stal úspešným záhradníkom, nestačí len mať pozemok. Je nevyhnutné zásobiť si batožinu vedomostí o tom, ktoré odrody semien sú považované za najlepšie pre pestovanie v rôznych podmienkach, ako si ich správne vybrať a ako sa starať o rastlinu.

Recenzie záhradníkov

Ekaterina Dmitrievna, 48-ročná, Obninsk.V praxi svojho záhradníka pestovala veľa dobrých odrôd, ale teraz sa zastavila u uhoriek Picasa. Uhorky sú veľmi chutné, sladké a majú charakteristickú krízu. Nemám skleník na mieste, ale nie je to potrebné, táto odroda je nenáročná a rastie dobre v otvorených posteliach. Všeobecne platí, že skvelá možnosť "jesť". Budúci rok ho budem opäť pripravený Kochan Tatiana, 45 rokov, Orel Pred dvoma rokmi som navštívil svojho priateľa a skúsil prekvapivo dlhú a veľmi chutnú uhorku. Zvedavý "Kto je on?". Ukázalo sa to odroda nazývaná Krokodília Gena. Kamarát dal odporúčania na pestovanie a v nasledujúcom roku som ho zasadil do mojich otvorených postelí. Armáda fanúšikov tejto nádhernej zeleniny sa pravidelne zvyšuje. Všetci moji príbuzní, priatelia a známi oceňujú chutné uhorky Evgeny Višnevskij, 56 rokov, Saratov Pred ďalšou letnou sezónou som si vybral semená uhorky a narazil na Stremu. Veľmi prekvapený výnosom, ktorý bol uvedený na obale a rozhodol sa skontrolovať. Požehnanie zasadené uhorky na otvorenej ploche zeleninovej záhrady, pretože rastlina sa ukázala byť silne rastie a naplnil veľkú plochu. Zároveň sa mi podarilo prekvapiť, že úrodu bola naozaj veľmi bohatá: stačilo to jesť a svaliť sa a zaobchádzať so susedmi a priateľmi. Chuť uhoriek je slušná, takže všetci boli vďační! Určite túto odrodu určite zase raz.