Kvety

Festival Dahlia Holland

Chystáte sa do obchodu s novými kvetmi, niekedy oči bežia: dnes je toľko zaujímavých odrôd. Ako vyzdobiť záhradu a zabezpečiť aspoň tri mesiace kvitnutia? Festival Dahlia je pozoruhodný vo svojej kráse a fanúšikovia tejto továrne sa každý rok stávajú čoraz viac.

Popisné odrody "Holland Festival"

Dahlia odrôd "Festival" sa vzťahuje na dekoratívnu triedu a vyznačuje sa veľkou veľkosťou:

 • výška púzdra je 1-1,3 metra;
 • priemer kvetu dosahuje 25 centimetrov.

Tieto veľkosti budú ohromiť fantáziu priateľov a susedov a v kyticu dahlia kvety budú vyzerať veľmi organicky kvôli krásnym farbám.

Kvety majú sférický tvar s lístkovými listami. Otočia sa a vytvárajú objem. Farebná schéma je oranžová a biela. Odroda je chovaná v Holandsku, ale nevyžaduje špecializované podmienky na pestovanie.

Pre mnohých sa môže zdať, že dahlia holandský festival sa chová nedávno. Nie, to nie je novinka, odroda je známa už viac ako 50 rokov a je rozšírená v záhradách Európy. Dnes sa nachádza na regáloch našich predajní. Široko používaný dahlia "Festival" pre:

 • rezanie;
 • dekorácie domácej záhrady;
 • vytvoriť mixborders (berte do úvahy výšku rastliny).

Pestovanie a starostlivosť o dahlia nie je ťažké, môže to urobiť aj začínajúci záhradníci.

Rastúca dahlia

Najprv musíte určiť miesto pristátia. Na jeseň je najlepšie kopírovať túto stránku. Miesto musí spĺňať tieto požiadavky:

 • otvoriť;
 • solar;
 • chránené pred chladným vetrom.

Pokiaľ ide o pôdu, je najlepšie, aby dahlia boli mastné a dostatočne oplodnené. Tieto kvety rastú na močaristých pôdach a piesočnaté sú dobre znášané.

Odporúča sa na konci mája - začiatkom júna, keď sa už vie, že mrazy prešli. Táto rastlina netoleruje chlad a rýchlo zomrie.

Je to dôležité! Pretože každá dahlia je na jeseň teplomilná, pred začiatkom chladného počasia sa jej stonky strihajú, rastlina je pokrytá fóliou na zabránenie infekcie hľúz a po pár dňoch je vykopaná a ponechaná na skladovanie na chladnom tmavom mieste po celú zimu.

Dokonca aj pred nákupom hľúz dahlia, musíte sa rozhodnúť o skladovom priestore, aby sa nestal novinkou v čase chladenia.

Vzhľadom k tomu, odroda je reprezentovaná vysokým Bush, pri výsadbe, kopať jamy s hĺbkou bajonet lopatiek, vložte podväzok pin a potom hľuzy je vysadený. Venujte pozornosť pri nákupe potrieb pre nedostatok hniloby a prítomnosť obličiek. Pre podväzky rastlín je potrebný kolík.

Starostlivosť o dahlia je celkom štandardná:

 • pravidelné zavlažovanie (najmä v horúcich dňoch);
 • pleťou;
 • uvoľnenie pôdy;
 • vrchný obväzový superfosfát.

Pri výsadbe do otvoru môžete vložiť preplnené trus. Nielen že obohacuje pôdu, ale vytvára teplo aj na korene kvetu. Kvitnutie sa odohráva v júli až auguste a trvá do konca septembra. Množstvo stopiek a ich obrovská veľkosť je ďalším dôvodom na to, aby sme venovali pozornosť tejto odrode.

Záhradníci festivalu dahlia holland festival

Recenzie dahlia "Holland Festival" sú zobrazené nižšie.

Irina, Kirov Krásne a veľké dahlia odrody "Holland Festival", musí byť zviazané. Objednal som si vlastný internetový obchod. Pokiaľ ide o farbu, povedal by som, že je mäkké karmínové s bielym, nie oranžovým, ako v opise. Zadné okvetné lístky sa postupne na slnku stávajú broskyňou. Ale to nemá vplyv na jej krásu Svetlana, Yeisk Dahlias tejto odrody a nielen miluje vošky veľa. Možno je to jediný problém s pestovaním, s výnimkou skutočnosti, že na jeseň je potrebné "zachovať" hľuzy na zimu, čo tiež vyžaduje čas a úsilie. Čo nemožno urobiť pre rozkvet tejto krásnej ženy!

záver

Dahlia Holland Festival - je vysoká rastlina so sviežou kvitnutím. Bude zdobiť každú oblasť a osloví tých záhradníkov, ktorí nemajú radi dlhú prácu v záhrade.

Загрузка...

Pozrite si video: Holland Dahlia Event 2017 (Septembra 2019).