Výstavba

Antiseptikum na toaletu v krajine s vlastnými rukami

Pravdepodobne veľa ľudí vie, že odpadové vody v septických nádržiach recyklujú baktérie. Na tento účel sú špeciálne vyrobené bioaktivátory. Podobne existujú zariadenia pre toaletu v krajine, ktoré pracujú na rovnakom princípe. Prípravky uľahčujú obyvateľom letných pobytov zápach pochádzajúcich zo žumpy a tiež pomáhajú znížiť frekvenciu čerpania odpadových vôd.

Princíp činnosti prípravkov obsahujúcich živé baktérie

Prípravy s komplexom živých baktérií sa objavili vďaka tvrdej práci mikrobiológov. Znamená pomôcť procesu biologického rozkladu organického odpadu. Vo vnútri žumpy letnej toalety sa hnilobne baktérie rýchlo rozvíjajú a ničia prospešné mikroorganizmy. Výsledkom je kontaminácia pôdy a podzemných vôd. Na nápravu situácie vedci odvodili prospešné baktérie, ktoré pracujú komplexne v kanalizácii.

Je to dôležité! Životná aktivita hnilobných baktérií je nebezpečná nielen pre prírodu, ale tiež poškodzuje ľudské zdravie.

Živé baktérie, pôvodne obsiahnuté v zariadení pre žumpy, sa nachádzajú v prebiehajúcom stave. Keď droga vstúpi do teplej vody, mikroorganizmy sa prebúdzajú a potrebujú živné médium, čo je odpad vo vnútri žumpy. Po pridaní produktu na toaletu sa aktivujú prebudené baktérie a začnú recyklovať odpadové vody do dezinfikovanej kvapaliny a kalu. Mikrobiológovia neustále hľadajú nové mikroorganizmy, ktoré prispievajú k rýchlejšiemu spracovaniu odpadových vôd.

Osobitné požiadavky na prostriedky pre žumpy toaliet v krajine sú:

 • rýchlosť spracovania odpadových vôd;
 • čas bakteriálneho samočistenia;
 • odstránenie nečistôt dusíka a fosforu z odpadových vôd;
 • 100% likvidácia zápachu.

Čím vyššie sú tieto ukazovatele, tým je nástroj efektívnejší, a preto sa stáva pohodlnejšie používať toaletu dacha.

Konzistencia prípravkov pre žumpy

Všetky bakteriálne prostriedky pre toalety sú rozdelené do dvoch tried:

 • Kapalné toalety sú bežným riešením. Baktérie v takejto príprave sú takmer už prebudené. Prostriedky sa jednoducho dajú do živného média, kde sa mikroorganizmy ihneď aktivujú. Kvapalné lieky sú najpopulárnejšie medzi obyvateľmi leta kvôli ľahkému použitiu. Riešenie s prospešnými baktériami sa jednoducho naleje do žumpy.
 • Suché zariadenia pre toalety sú tablety, granule, prášky. Živé baktérie sú v prebiehajúcom stave až do dátumu vypršania platnosti lieku. Na prebudenie mikroorganizmov sa suchý produkt zriedi teplou vodou. Po úplnom rozpustení liečiva sa roztok naleje do jamky toalety. Prichádzajú do živného média a prebudené baktérie obnovia svoju životnú aktivitu. Použitie suchých bioaktivátorov je výhodné vzhľadom na ich kompaktnosť. Malý vak s práškom je dostatočný na čistenie veľkej jímky. Jedinou nevýhodou je, že suché činidlo musí byť predriedené vodou.

Toaletné zariadenia majú rôzne možnosti. Závisí od typu prospešných baktérií, ktoré sa nachádzajú v prípravku. Každý typ mikroorganizmu je schopný recyklovať určité odpady, napríklad toaletný papier, tukové usadeniny atď.

Je to dôležité! Na zvýšenie účinnosti je bioaktivátor vyrobený z rôznych typov mikroorganizmov. Výsledné kolónie prospešných baktérií komplexne zvládli akékoľvek zloženie organického odpadu.

Čo obsahuje toaletný čistiaci prostriedok?

Keď si človek kúpi baktérie pre toaletu v krajine, zaujíma sa, z čoho je droga vyrobená a ak neškodí životnému prostrediu.

Zloženie bioaktivátorov zvyčajne zahŕňa nasledujúce živé baktérie a látky:

 • Aeróbne mikroorganizmy žijú len s prístupom kyslíka. Baktérie nemôžu pracovať v toalete, kde nie je kvapalina vo vnútri jímky.
 • Anaeróbne mikroorganizmy nevyžadujú kyslík. Pre svoje živobytie získavajú uhlík zo štiepneho organického odpadu.
 • Enzýmy sú zodpovedné za proces chemických a biologických reakcií. V podstate slúžia ako organické katalyzátory.
 • Enzýmy sú zodpovedné za urýchlenie biologického nakladania s odpadmi.

V žalúziách toaliet v krajine môže byť veľa kvapalných odpadových vôd. Pri zriedkavom používaní sa čiastočne absorbuje vlhkosť do zeme a odparuje sa, čo spôsobuje, že sa zvyšuje hustota. Ako môže rezident v letnom období vybrať vhodný prostriedok na to, aby baktérie mohli žiť v akomkoľvek prostredí? Na tento účel boli vyvinuté lieky obsahujúce aeróbne a anaeróbne mikroorganizmy. Takýto nástroj bude vždy efektívne čistiť žumpu toalety dacha.

Varovanie! Bioaktivátor sa podieľa na toalete na základe výpočtu objemu odpadových vôd. Kolóniu prospešných baktérií musí presahovať počet hnilobných mikroorganizmov, inak účinnosť lieku nebude.

Prehľad populárnych biopreparácií

Špecializované predajne ponúkajú spotrebiteľom rôzne výrobky na čistenie záchodových toaliet. Princíp ich práce je takmer rovnaký, hlavnou vecou nie je dostať falošné.

Saneks

Bioaktivátor poľských výrobcov je dostupný vo forme svetlohnedého prášku. Vôňa je trochu ako droždia. Pred použitím je výrobok zriedený teplou vodou s teplotou okolo 40 ° CoC, kde je prášok infúziou počas 30 minút. Je dôležité používať vodu mimo vodovodu. Chlór nečistoty zabíjajú baktérie. Roztok s prebudenými mikroorganizmami sa naleje cez toaletu alebo priamo do toalety. Postup sa opakuje mesačne.

Atmosbio

Výrobok od francúzskych výrobcov úplne absorbuje zápach, zmierňuje tuhé nahromadenie odpadu, znižuje množstvo odpadových vôd. V skutočnosti je biologický produkt aktivátorom kompostu. Balené v balení s hmotnosťou 0,5 kg sa predávajú. Táto suma je vypočítaná pre odpadovú vodu 1000 l. Baktérie obsiahnuté v mikrobiologickom prípravku žijú len v kvapaline. Ak má odpadová hmota hustý odpad, pridajte určité množstvo vody na skvapalnenie.

Mikrozim STEPTI TRIT

Domáce lieky na toalety pozostávajú z dvanástich kmeňov prospešných baktérií. Pri neustálom používaní drogy zo splaškovej vody získate dobré množstvo hnojiva pre dachu. Dokonca aj pred vytvorením biologického produktu sa do žumpy nalejú 3 lopaty teplej vody. Kvapalné médium podporuje rýchlu aktiváciu užitočných baktérií. Na vyčistenie jamy vonkajšej toalety sa po prvýkrát aplikuje 250 g peňazí. Pri každom nasledujúcom mesiaci sa sadzba zníži na polovicu.

Bio obľúbené

Americký biologicky aktívny roztok sa skladá zo súboru baktérií, ktoré spracovávajú všetok organický odpad vrátane toaletného papiera. Po príprave lieku okolo záchodu zmizne zápach. Roztok sa predáva vo fľašiach s objemom 946 ml. Obsah liekovky sa naleje do žumpy s objemom do 2000 litrov, kde baktérie žijú po dobu jedného roka.

Recyklácia v chate biologický produkt "Vodogray"

Biologický výrobok "Vodograi" už dávno získal popularitu medzi obyvateľmi letného obdobia. Suchý práškový produkt pozostáva zo živých baktérií schopných rozdeliť organický odpad na anorganické molekuly. Teraz vo vlekoch často začali inštalovať septiky, kde sa podáva droga "Vodogray" podľa nasledujúcich pokynov:

 • Prášok z obalu sa zriedi teplou vodou. Je dôležité presne zmerať s lyžicou požadované množstvo podľa objemu zberača odpadu.
 • Roztok sa uchováva najmenej 20 minút. V tomto prípade je žiaduce miešať kvapalinu na lepšie rozpustenie liečiva.
 • Pripravené roztok svetlohnedej farby sa naleje do septiku. Je nevyhnutné zabezpečiť prístup kyslíka.

Prvých 5 dní sa baktérie rýchlo množia a spracujú organický odpad. Bezprostredne po výrobe lieku počas dňa nemôžete práčku používať, pretože rozpustený prášok v tomto štádiu je nebezpečný pre mikroorganizmy.

Pomocou biologického produktu "Vodogray" na ulici si môžete vytvoriť skutočnú bio-toaletu so žeriavom.

Prostriedky efektívne rozdeľujú odpad vo vnútri každého žumpa, dokonca aj otvoreného typu. Po prvýkrát urobte začiatok zvýšenej dávky lieku. Vypočíta sa na základe objemu jamy. Pre pohodlie výpočtov je na obale uvedená tabuľka. Ďalej sa nástroj vkladá do jamy mesačne, ale v menších častiach.

Video zobrazuje pokyny na použitie nástroja Vodograi:

Pomocou antiseptických látok pre žumpa sa vonkajšie WC zastaví, čo spôsobí zápach v celom dachu, udržuje sa čistota pôdy, počet čerpadiel sa znižuje, bioaktivátory navyše pomáhajú získať dobrý kompost pre záhradu.