Hospodárstvo

Uchovávanie a chov kačiek doma

V nadväznosti na všeobecný záujem o kurčatá a prepelice v zákulisí, existujú aj iné vtáky chované človekom vo vlastných farmách. Len málo ľudí si spomína na morky. Vo všeobecnosti je tento stav vecí oprávnený. Kuracie a morčacie sú viditeľné na poličkách a preprave - je to módne.

Okrem týchto troch druhov však stále existujú perličky, bažanty a pávy, rovnako ako druhy vodných vtákov - kačíc a husi.

Celkovo je v Rusku viac ako 110 druhov kačíc a 30 z nich žije. Domáca kačica pochádza z divokej kačice.

V starovekom Grécku sa stále držali kačice divých a ešte doteraz neboli domestikované. Dôkaz, že domestikovanie kačice nie je skončené, je, že kačica ľahko beží divoko.

Varovanie! Ak má domáca kačica možnosť odkloniť sa od zmesi, použije ju.

Na rozdiel od kurčiat, kačica, ktorá odišla, sa nechce vrátiť domov, hoci je možné ich v blízkosti zabezpečiť. Vybehnite z jedla, kačica sa vydá na cestu pri hľadaní nového podávača.

Domáci kačice, obézni z pokojného života a ľahko dostupné jedlo, nedávajú dojem dobrý leták, ale nie je. Na rozdiel od presvedčenia, že kačica potrebuje premávku na vode na vzlet, je celkom schopná stúpať do neba so sviečkou priamo z miesta. Len často kačica príliš lenivá na to. Chovanie domácich kačíc je veľmi podobné správaniu mestských holubov: "Môžem lietať, ale nechcem, a ja sa ani nebojím ľudí."

Divoký sláčik vyvolal takmer všetky plemená domácich kačiek. Rozdiely medzi plemenami sú však malé, najmä v porovnaní s kurčatami.

Pre začiatočníka je lepšie začať chov kačiek s "šľachticami", iný názov je "Peking kačica", čo najbližšie k divokému typu, alebo so zadnými kačkami, sú tiež pižmové kačice.

Domáce mallards (Peking kačice)

Na fotografii sú divoké diviaky. Ale domáce úlohy sa vôbec nijako nelíšia. Takže ak sa domáce diviak spojí s stádom divých kačíc, nebude to možné nájsť tam. Pokiaľ uniknutá kačica nebude pinto alebo biela.

Domáce mongrely, aj keď tieto kačice sú často nazývané Peking kačice, môžu byť videné alebo biele, pretože osoba si zachováva farbu, čo je veľmi priaznivé v prírodných podmienkach.

Varovanie! Pri prekročení kačice bielej farby s draka "divokých" farieb sa získajú veľmi zaujímavé farebné kombinácie.

Maximálna hmotnosť voľne žijúcej divoviny je 2 kg. Hmotnosť a veľkosť šľachty sú rovnaké.

Okrem toho, že sú zveličené divé mäkkýše, že dokonale rozvinuli inštinkt rozmaznávania. Z 6 kačiek a 2 drakov bez zásahu človeka je možné získať 150 hláv mláďat s hmotnosťou 1 až 1,5 kg za 2 mesiace za sezónu.

Ale inkubácia kačacích vajíčok - nepríjemná, nielen pre začiatočníkov. A ani žiadny inkubátor nie je vhodný pre túto činnosť. Musíte si kúpiť automat s možnosťou regulácie teploty a vlhkosti.

Pižmová kačica

Jej druhé meno je indooot. A to nie je hybrid morky s kačicou, ale aj divoký druh pôvodne z Južnej Ameriky. Chov doma ovplyvnil variabilitu farieb a veľkosti, ale nechal ich neporušiteľnú schopnosť chovať bez pomoci ľudí.

Kultivovaný indoutink váži dvakrát divoký. Indo-kačice majú dobre vyvinutý sexuálny dimorfizmus, muž má dvojnásobnú hmotnosť ako samica. Ak je hmotnosť voľne žijúcich jedincov 1,3 a 3 kg, potom doma sú zodpovedajúce veľkosti 1,8 - 3 a 4 - 6 kg.

Zachovanie divokých návykov v indúke sa prejavuje správaním draka. Dvojročný drak začína vyhnávať z teritória svojich ľudí, agresívne prekonávať hlodavce. A nehrozí to horšie ako hus.

Pižmová kačica stráca Peking (Mallard) v kvalite mäsa. A navyše pižmové kačice, ktoré neklikajú ako Pekingské kačice.

Chovné kačice doma pre začiatočníkov sa najlepšie uplatňujú na týchto dvoch druhoch.

Mallard

Možno, že tento hybrid nie je pre začiatočníkov, ale ak nováčik začne divoké ovocie a indoutok bez toho, aby ich rozdelil, mulard sa môže ukázať sám.

Mulard je produkt párenia mallardov s indoutkami. Zvyčajne sa prelínajú diviaky a pižmo. Výsledok je väčší ako rodičovské formy a získava dobrú váhu.

Na internete nájdete tvrdenie, že mulard je vhodný na chov doma. Neverte!

Varovanie! Mulard je výsledkom kríženia. Takéto zvieratá sú neplodné! Počnúc cicavcami a končiac rybami.

Preto, mulardy vhodné len pre mäso. Stále môžete získať jedlo z kačice. Ani sa nepokúšajte plemeno.

Aj keď je možné, že názvy sú nejasné. V ruštine je "mulard" medzidruhový hybrid medzi divými a indoutskými a v anglickom jazyku divoká zelenina vyzerá ako mallard.

Udržiavanie kačiek doma v súkromnom dvore

Okamžite musím povedať, že kačice v byte jednoducho nemôžu byť chované. Aj keď kačice môžu dokonale žiť bez vody, ale majú radi, že preliatia vodu z žľabov. Ak nemajú možnosť úplne vyliezť do vody, potom aj mokré hlavy a krky.

Ideálnymi podmienkami pre chov kačíc by bol voľný prístup stáda k rybníku. Ale v tomto prípade je pravdepodobné, že kačice budú lietať do teplých krajín na jeseň. Preto je lepšie využívať skúsenosti starých Grékov a držať kačice vo voliére so sieťou natiahnutou cez vrchol.

Navyše, ak sa plánuje prirodzený chov kačíc, voliéra by mala byť čo najrozsiahlejšia a mala by zabezpečiť, aby kačice mali prístrešky na hniezdenie. To môže byť zvyčajné boxy pod zeleninou. Hlavnou požiadavkou je dostatočná výška na voľný vstup kačice.

POZOR! Nie všetky krabice ako kačice.

Z akých dôvodov si vyberajú svoj prístrešok, vedia len kačice. Takže dať viac krabičiek ako kačice.

Podľa výsledkov. Najlepšou možnosťou pre kačice by bola uzavretá záhrada s rybníkom (je potrebné zabezpečiť odtok pre vodu vyliatenú kačkami), škatuľky pre hniezda a uzavretý vrchol. Ak nie je možné organizovať kačice v nádrži, pijári by mali byť vyberaní tak, aby sa kačice nemohli potopiť, ale budú mať vždy voľný prístup k vode. Veľa pijú.

S otvorenou hornou časťou volirových krídel sa kačice musia dvakrát za rok prerezávať po uvoľnení.

Pokiaľ ide o zimný obsah. Mallards spánku v otvorenej vode aj v regióne Leningradu. Bude tam jedlo. Ale teplota vody v rybníku je nad nulou, inak by tam bol ľad. Preto pri absencii otvorenej vody nemusia kačice opustiť zimu v snehu. A indoutok vo všeobecnosti nemusíte držať na ulici nepretržite pri nízkych teplotách. Kačice preto potrebujú na zimu teplý a suchý prístrešok (namočia ho). Chodba, v ktorej bude teplota nad nulou, je v poriadku.

Kladenie kačice

Na kačica sedliaka nesedí, budú musieť držať na podlahe. V súvislosti s obsahom podlahy je otázka podstielky akútna. Kačice budú musieť meniť vrh oveľa častejšie ako kurčatá.

Problémom je, že u kurčiat, rovnako ako u všetkých suchozemských vtákov počas bežnej črevnej operácie, sú výkaly pokryté tenkým filmom, ktorý neumožňuje, aby sa všade preháňala. Pri zasiahnutí do pilín takáto hrstka rýchlo uvoľňuje vlhkosť a vysuší.

Vodné vtáky nemajú takéto zariadenie. V prírode sa vyplavujú do vody a nepotrebujú hrubé trusy. Takže kačica veľa a tekutiny.

Je to dôležité! Ak je kačica tekutá, nie je to hnačka, ale norma kačacieho života.

Výsledkom je, že podstielka sa rýchlo namočí, zmieša sa s hnačkou a začne padať na pozadí vysokej vlhkosti.

Ako udržať kačice je pochopiteľné. Teraz zistiť, ako ich kŕmiť.

Kŕmenie kačiek

V prírode kačica zbiera vodu a vodu z povrchu nádrže. Mimochodom, je to práve dôvod, prečo sú kačice často infikované leptospírami, ktoré sú dobre zachované vo vlhkom prostredí.

Domáci kačice jedia rovnaké jedlo ako kuracie mäso. Ako prísady môžete dať kúsky ovocia. Milujú hrozno a, dosť zvláštne, granátové jablká. Tráva je konzumovaná zle, pretože na rozdiel od husích ich zobáky nie sú prispôsobené na rezanie trávy. Ale jemne nakrájaná tráva alebo mladé malé klíčky budú pochované s potešením. Môžete vytrhnúť listy z kríkov a stromov, aby ste sa dostali von. Ak je to žiaduce, môžete zadať najbližšiu nádržku.

Aj kačice milujú malé slimáky. Zdá sa, že slimáky ich nahradia krmivom pre zvieratá, ktoré v prírode chytia vo vode. A zároveň slimáky slimáky doplňujú zásoby vápnika.

Kŕmia dospelé kačice 2 krát denne. Kŕmne zmesi a kurčatá sa podávajú v množstve 100 až 120 g denne na hlavu. Aby sa nepestovali potkany a myši v otvorenej klietke, musíte sledovať konzumáciu jedla. Za normálnych okolností, ak kačice jesť všetko za 15 minút.

Normy krmív sú regulované v závislosti od ich stravovania. Od začiatku obdobia znášania vajec je potrebné dať čo najviac krmiva, pretože po zasiatí vajec sa kačice dostanú do krmiva časom. Preto počas inkubačnej doby klesne spotreba krmiva. Kačice začnú konzumovať subkutánny tuk.

Kačacie mláďatá sú držané oddelene a pre nich krmivo musí stáť neustále.

Chovné kačice

Ako chovať kačice: pod sliepkou alebo v inkubátore - rozhodne majiteľ. Pri chove pod kačicou sa stráca určitý počet vajec, pretože kačica tvorí vajcia takmer mesiac, potom sedí na vajciach po dobu jedného mesiaca.

Ak sa vyliahnuté kačacie zvieratá okamžite nezachytí, potom kačica strávi ďalší mesiac na ich pestovaní. V tomto prípade, aj v prírode, kačice majú čas priniesť pár chrobákov (druhý ako poistenie v prípade smrti prvého). Ak sa kačica zdvihne, kačica po niekoľkých dňoch začne opierať vajíčka, keď sa podarilo vytvoriť 3 až 4 vajcia počas sezóny.

Keď sa vyliahne v inkubátore, kačica bude pokračovať v kladení vajec bez toho, aby zbytočne stráca čas na chov kačiek. Takže môžete získať viac mladých ľudí na sezónu, ale musíte sa rozbiť s prípravou a kladením vajec v inkubátore, zaplatiť účty za elektrinu a potom správne dezinfikovať vnútorný povrch inkubátora, aby ste neinfikovali ďalšiu dávku vajec niečím.

Môžete však zvážiť všetky tri spôsoby: v inkubátore, pod kačicou a zmiešané.

Chovné kačacie v inkubátore

Prvým krokom je nákup kvalitného inkubátora. Kačacie vajce sú ťažšie, aj keď ich veľkosť je takmer rovnaká ako kurací. Kačacie vajcia majú silnejšiu škrupinu a silnú elastickú membránu pod plášťom. Kačacie vajce potrebujú vyššiu vlhkosť vzduchu ako kurací. Sústruženie kačacích vajíčok by malo byť 4 až 6 krát denne. Ak spomínam na vyššiu hmotnosť kačacieho vajíčka (80 g a indoutok má viac), potom budeme musieť premýšľať o tom, či sa inkubátorový motor vyrovná s takou hmotnosťou vajec. Podľa počtu kačacích vajíčok bude rovnaké ako kura.

Zároveň je potrebné zachovať určitý teplotný režim, pretože kačacie vajcia nemôžu byť zahrievané počas celého mesiaca pri rovnakých teplotách. Kuracie a prepelicové vajcia v primitívnych "umývadlách s ventilátormi" z penovej skrinky a vykurovacieho ventilátora sa úspešne rozvinuli. Kačacie, husacie a morčacie vajcia zomrú.

Tak bude potrebný inkubátor s dostatočne výkonným zariadením na otáčanie vajec; časovač, ktorý bude regulovať intervaly otáčania vajec; možnosť inštalácie rôznych teplotných podmienok; schopnosť upraviť vlhkosť vzduchu.

Dnes už existujú takéto inkubátory. Ale nemusí byť na dosah a bude musieť kúpiť. Áno, a sú dosť drahé. Ale raz sa môžete zmocniť.

Výber a kladenie kačacích vajec v inkubátore

Podľa všetkých pokynov na inkubáciu kačacích vajec sú v inkubátore položené vajcia staršie ako päť dní. A iba vajcia indoutok môžu byť staré až 10 dní. Ešte lepšie, vaječné kačacie vajcia budú staré 10 dní. Pred uložením do inkubátora sa vajíčka skladujú pri teplote 8-13 ° C a otáčajú sa 3-4 krát denne.

Pre inkubáciu je stredne veľké, čisté vajcia bez viditeľných chýb v plášti.

Varovanie! Vajcia kačice, na prvý pohľad, sa zdajú byť biele, ale ak sa pozriete pozorne, ukazuje sa, že vajcia s mierne zelenkastý nádych. To je jasne viditeľné, ak je vajíčko náhodne poškriabané kačicou drápom ihneď po položení.

Ak chcete umyť tento zelený kvet nie je nutné. Jedná sa o ochrannú škrupinu vajíčka pozostávajúcu z tuku. Pri chove Indo-ducks sa odporúča, aby sa táto platňa opatrne utrie špongiou (hubka nie je odtiahnutá, iba železnou žuťou) dva týždne po začatí inkubácie alebo inkubácie. Tento film nedovolí, aby vzduch prechádzal do káčatka a plod sa dusil vo vajci.

Ale je potrebné odstrániť film z vajec indoutoku počas inkubácie a je lepšie to urobiť na začiatku, aby ste neprekĺzli vajíčka. S prirodzenou inkubáciou sa tento film postupne premyje z vajíčok a klesá na vajcia mokrým telom. Kačacie vajíčka sa vo vajci neuchovávajú.

Pred vložením vajec do inkubátora by mali byť vajíčka dezinfikované slabým roztokom manganistanu draselného a jemne utrieť nečistoty, ktoré padli na vajcia z mokrých kačacích labiek. Ona je práve v razmoknet manganistanu draselného.

Môžete použiť nižšie uvedenú tabuľku ako usmernenie pre nastavenie režimu pre každý týždeň inkubácie kačacích vajec.

Režim inkubácie pre vaječné kačacie vajcia je iný.

Po výskyte naklevov nie je potrebné spěchat kačacie. Je to tak, že káčatko zdvihol škrupinu a sedí vo vajci až na dva dni, pretože kačica je položená na to, aby sa vyliahla súčasne, ale človek by mohol pretrvávať vo vývoji a musí dať kačke jasné, že je nažive a nepotrebuje odísť s plodom , ponechávajúc kačku, ktorá nemala čas vyklínať na milosť osudu.

Súčasne je ďalšia strana mince. Ak je kačica stále veľmi slabá, zomrie vo vajci, ak mu nie je pomáha. Ďalšou otázkou je, či pomôcť slabému káčatku. A ak naozaj začnete pomáhať, musíme mať na pamäti, že v tomto prípade je inkubátor nebezpečný.

Môžete otvoriť dieru pre káčatko a dokonca ju urobiť veľkým. Kým však kačica získava silu, aby sa dostala von z vajíčka, vnútorný film vajíčka sa usuší do svojho tela. Inkubátor je veľmi suché otvorené vajcia.

Existuje ďalšie nebezpečenstvo. Rozštiepením vajca z káčatka nie je pripravený ísť von, je možné poškodiť vnútornú fóliu, pričom krvné cievy sú stále naplnené krvou.

Keď je káčatko pripravené opustiť vajíčko, všetka krv a žĺtok sa dostane do jeho tela. Keď kačica opustí vnútro vajca, film s vyfukovanými krvnými cievami je tenší ako ľudský vlas a mekónium.

V kačke, ktorá nie je pripravená na výstup, vonkajšie krvné cievy na vaječnej membráne môžu mať priemer v milimetroch.

Preto jednoducho čakáme, kým kačica, ktorá získala silu a rozhnevá sa nudou, otvorí vajíčko ako plechovku.

Chov kačice pod kačicou

Veľkou výhodou chovných kačacích kačiek je úplná absencia problémov s vajíčkami. Zabezpečte kačice s prístreškami a na začiatku obdobia znášania vajíčok ich pravidelne hodujte pármi slamiek. Hniezda jej kačice sa stavajú.

Umiestnenie kačice začína priamo na holom teréne. Zatiaľ čo kačica dávkuje vajcia jeden po druhom denne, dokáže zhromaždiť suchú vegetáciu pre hniezdo. Niekedy s nadbytkom stavebného materiálu hniezdo dokonca stúpi nad zemou, podobne ako divokí chlapci.

Je to od začiatku ukladania vajíčok, že zázraky začínajú. Predtým, než sedíte na vajciach, kačica položí najmenej 15 vajec. Obvykle asi 20 vajec. A niektoré exempláre môžu mať až 28 vajec. V skutočnosti, kačica môže sedieť nie viac ako 15 vajec. Príležitostne dostane 17 kačiek. Veľkosť tela jednoducho neumožňuje vyliahnuť viac vajec. Zvyšné vajcia - zmena neplodnosti vajíčok a predátorov.

Ale nemali by ste počítať ani z 15 kačiek z každej kačice. Dobrá sliepka bude jesť 15 kačiek, blázon-matka bude viesť 7-8 kačica, ako ostatné vajcia, ona, hysterická od prechádzajúceho človeka, dutý s pazúrmi alebo vyhodený príliš ďaleko od hniezda a embryo zomrelo. Preto odhadom počtu nenarodených kačiek (a vy musíte zistiť, aby ste vypočítali pre nich chovateľov), musíte počítať s 10 kačicami z jednej kačice v priemere.

Napriek tomu, aj keď kačice položili len 10 vajíčok, nezodpovedá sa trvanlivosti inkubátora 5 dní a dokonca aj pri teplote okolo 10 ° C. Ako kačice s tak dlhými dobami kladenia vajec dokážu produkovať dobré plody kačice - tajomstvo prírody.

Tip! So všetkými požiadavkami na chladné teploty počas skladovania vajec až do inkubácie, pod kačacie kačacie sú lepšie zobrazené v horúcom počasí s teplotou vzduchu 30 ° ako v chladnom počasí pri teplote 10 °.

Počas studených dažďov pri teplote vzduchu 10 - 15 ° vajcia zomrie.

Rovnako nie je potrebné sa obávať výberu neoplodnených vajec a vajec s mŕtvymi embryami. Po asi týždni rozmrznutia začne kačica pravidelne hodiť vajíčka z hniezda. Nie, nie je hlúpa a nemusíte vrátiť tieto vajcia do hniezda. Kačice sú schopné odhaliť mŕtve vajcia a zbaviť sa, aj keď sa práve začali zhoršovať. Takže sa ukazuje, že do konca šrafovania zostáva pod kačicou asi 15 vajec a kačice sa vyliahnu z takmer všetkých. Aj keď sa stane, že existuje pár kusov mŕtvych vajíčok, ktoré si kačica buď nevšimla, alebo sa s ňou nenarúšali, alebo nedávno zomrelo embryo.

Od tretieho týždňa rozmaznávania, kačica sedí veľmi tesne na vajciach, syčí a bojuje, ak sa k nej dostanete. Nie je to samozrejme husia, ale zanecháva modriny. S mužom nemôže byť chytená kačica a môže sa vyhnúť z hniezda. Ale nie.

Pri začatí vyliahnutia kačica môže ísť jesť občerstvenie, ak kačica práve uhladila škrupinu. Neskôr už neopustí hniezdo, kým sa nezobrazí posledné káčatko. А вот утята вполне способны убежать и погибнуть.

Если на подворье есть кошки или другие животные, вылупившихся утят лучше отобрать и поместить в брудеры (или просто ящики с лампой) на подстилку, так как пока утка досиживает последнего утенка, первые уже могут быть убиты другими животными. К тому же, потеряв выводок, утка спустя несколько дней начнет следующий цикл яйцекладки.

Ak necháte kačica s kačicou, najskôr ju musíte preniesť na štartovací krmivo pre mladých. Ale nie skutočnosť, že tento krmivo dostane kačacie, pre ktoré bol vyvinutý. Preto kačacie rastliny ešte lepšie rastú samostatne.

Zmiešaná cesta

Ak kačice začnú snášať vajcia príliš skoro a ste si istí, že vajcia zomrú z chrípky, môžete si vziať prvú dávku kačic v inkubátore. Môžete tiež zbierať prvé vajcia, ktoré začnú pokladať kačice. Ak dom nie je priemyselný, ale je to inkubátor pre domácnosť, potom bude rýchlo naplnený prvými vajíčkami. A kačice len sedia na trochu menšom počte vajec.

Pestovanie kačiek

Kačica sa umiestni do vhodnej nádoby alebo do továrne vyrábaného brojdača. Elektrická lampa s rozmermi 40 wattov s nastaviteľnou výškou bude dostatočná na to, aby nahradila materské kohútiky. Neskôr môže byť lampa nahradená menej výkonným.

Je to dôležité! Uistite sa, že kačice neprehrievajú a nezmrazujú.

Je to ľahké to určiť: zhromažďovať sa pod lampou, tlačiť a snažiť sa plaziť bližšie k nemu - káčátka sú studené; sme utiekli do najvzdialenejšieho rohu, ktorý sme mohli nájsť - príliš horúco.

Kačica musí dať misku s jedlom a poskytnúť vodu. Učiť ich, aby pečať jedlo nie je nutné. Deň po vyliahnutí sa začnú jesť.

Je to dôležité! Nie je potrebné pokúšať sa pestovať kačice, dáva im varené vajíčko a varené obilniny. Od prvého dňa začnú kŕmiť štartovací krmivo, ktoré má všetko potrebné pre rast mladých vtákov.

Súčasne suché krmivo nie je kyslé, neprichádza do styku s patogénnymi baktériami a nespôsobuje intestinálne rozrušenie u kačiek.

Kačacie vody nájdu rýchlejšie krmivo. V prípade pijáka sa musí dbať na to, aby sa kačica nedostala do toho alebo aby sa z nej dostali. Vzhľadom k tomu, dokonca kačice a vodné vtáctvo, ale konštantný pobyt vo vode bez jedla bude mať zlý vplyv na káčatko. Ak však vložíte kameň do misy, toto káčanie bude dostatočné na to, aby ste sa dostali von z vody.

Náplň v miske má iný účel: nedovolí, aby sa kačacie loptičky prevalcovali cez misku a naliali všetku vodu na vrh. Život na mokrej posteli je tiež zlé pre kačice. Mali by byť schopní odstrániť vodu a vysušiť.

Neodporúča sa dlhodobo udržiavať kačce dlhú dobu v hlodavcoch. Káčatá pre normálny vývoj by sa mali dať pohybovať. Zvýšené kačice je potrebné preniesť do väčšej miestnosti. Kačica, ktorá je už zarastená perím, môže byť uvoľnená do hlavného stáda.

Dospelé kačice najprv porazia mladých. To je nebezpečné, ak sú mladí ľudia menej ako dospelí a nie veľmi desiví. ak je pre každého dospelého človeka desať mladých ľudí. Ale aby ste vyhladili ostré rohy v dobe známeho, môžete vypaľovať kačice a riadiť všetky kačice dohromady na pár kôl. Kým bežia, dokážu zabudnúť na to, kto je tu nový a kto sú staré a ďalšie konflikty vzácne a nie nebezpečné.

POZOR! Drak z kačice sa dá rozlíšiť približne v druhom mesiaci života, po tom, ako sa na ňom spájajú kačice. Farba zobáku. V drake je zelená, v kačkách čiernej so žltou alebo hnedou. Je pravda, že toto označenie nefunguje, ak je kačica čisto biela. V tomto prípade majú obe pohlavia žltý zobák.

A otázka, ktorá dnes bude pravdepodobne zaujímať každého začiatočníka. Je chovná kačica výhodná ako podnikanie?

Duck Business

Docela ťažká otázka. Kačice, najmä ak majú možnosť dať sa do seba, sú určite prospešné pre rodinu. Ako už bolo spomenuté, zo 6 kačiek za sezónu môžete získať 150 kusov mladých zásob na mäso. Jedná sa o 1 kachličku každé dva dni na jedálenskom stole. O šesť mesiacov neskôr sa slovo "kačica" môže začať dotýkať oka. Kačice sú samozrejme chutné a pomerne drahé zároveň, ak ich kupujete, ale všetko je nudné.

Pri pestovaní kačiek v priemyselnom meradle, teda s počtom najmenej sto žien, okrem inkubátorov (a tu sa nedá zvládnuť so zásuvkami), budete musieť premýšľať o systéme izolácie kačiek od prostredia.

Tí, ktorí radia na internete, aby držali kačice na podlahe siete alebo na hlboko neopadateľných postelích, samozrejme nikdy nevidia kačice a nezachovali ich. Preto nevedia, ako sú tenké trusy z kačiek, ktoré rozmazávajú všetky mriežky, ale na chôdzi sa nasiaknu do zeme a otrávia podzemnú vodu vstupujúcou do studne. Poradcovia nemajú ani poňatia, ako sa podstielka podvrhnú, ak nie je zdvihnutá každý deň. Hlboké podstielky nemôžu byť rozrušené. Baktérie a plesne sa v ňom veľmi rýchlo rozmnožia, čo pri miešaní vzrastie do vzduchu a infikuje vtáky.

V priemyselných komplexoch v Spojených štátoch sú kačice držané vo vaničkách s hydroizoláciou v stelivoch, ktoré sa denne čerstvé kropia na ochranu kačacích labiek pred popáleninami, ktoré môžu spôsobiť čerstvé stelivo. Zmeniť tento vrh pomocou buldozérov a rýpadiel po odoslaní ďalšej dávky kačiek na zabitie.

Charakteristika pekinských a pižmových kačiek. video

V súhrne možno povedať, že chovné a rastúce kačice sú dokonca jednoduchšie ako chov a výkrm kurčiat, keďže u kuriat už mnohé plemená stratili inkubačný inštinkt a ich vajíčka musia byť inkubované. S kačkami je najjednoduchšou možnosťou, aby sa mohli samy rozmnožiť.