Výstavba

Ako si vyrobiť záchod v krajine: krok za krokom inštrukcie, veľkosti

Usporiadanie akejkoľvek predmestskej oblasti začína výstavbou vonkajšej toalety. Táto najjednoduchšia konštrukcia je vo vysokej dopyte, aj keď v dome už je kúpeľňa. Ak chcete vybudovať toaletu na dávanie, je schopný komukoľvek. Aby ste to dosiahli, musíte mať po ruke jednoduchú kresbu, niekoľko lacných nástrojov a stavebný materiál.

Čo sú pouličné toalety

Ak dáte dizajn všeobecný prehľad, ulica toalety môže byť s žumpa na akumuláciu odpadu alebo bez neho. Samostatne si môžete na svojej letnej chate vybudovať toaletu nasledujúcej stavby:

  • Konštrukcia najjednoduchšej toalety pozostáva z kabíny, pod ktorou je umiestnený zberač odpadu. Ak je žumpa navrhnutá pre veľký počet používateľov, jej steny sú postavené hlavne z tehál alebo betónu. V procese plnenia odpadových vôd je zásobník vidieckeho WC prečerpávaný pomocným strojom. Pri zriedkavom používaní toalety je zásobník plytký. Po naplnení je toaleta prenesená na iné miesto a stará jamy sú zachované. Na obrázku je znázornený príklad schémy toaletnej záchodovej krajiny s žumpa.
  • Záchodový toaletný šatník predstavuje to isté záchodové WC so žeriavom, ktorý je viditeľný na fotografii. Rozdiel v konštrukcii je samotná skladovacia nádrž. Tvar žumpy od miesta inštalácie toalety na celkovom pohone sa zvyšuje. A spodok nádrže sa vyrába pod svahom. To umožňuje, aby sa odpad gravitáciou presunul na zdieľanú jednotku. Zátka záhrady v záhrade je vzduchotesná a izolovaná. Takýto systém je možné použiť vo vonkajšom toalete na dávanie alebo v kúpeľni v dome. Je žiaduce vybudovať v interiéri vnútornú skriňu v počiatočnej fáze výstavby vidieckeho domu, pretože nosná stena budovy je ohrozená.
  • Najjednoduchšie toaletné WC je považované za práčovňu. Jeho dizajn nezahŕňa výkop žumpy. Je to druh bio-toalety. Odpad sa zhromažďuje v malom kontajneri inštalovanom pod toaletným sedadlom. A po každej návšteve toaletní výkaly posypané rašelinou. Ak to chcete urobiť, v dome nastavte samostatné vedro s práškom a lopatkou. Prášok skladu je vybavený prídavnou nádržou na rašelinu a rozperným mechanizmom. Po návšteve toalety stačí otočiť rukoväť mechanizmu a rašelina sa automaticky rozptýli cez spodok násypky. Po naplnení nádrže s odpadom sa vyhodia do jamy kompostu, kde sa získa dobré hnojivo pre záhradu. Takáto toaleta pre dachu je vhodná, ak je zriedkavá návšteva ľudí. Príkladom domovej sústavy práškových skríň môžete vidieť na fotografii.

Pred výstavbou toalety v krajine s vlastnými rukami je dôležité určiť hĺbku podzemnej vody. Z toho bude závisieť od výberu dizajnu. Toaleta so žeriavom je vhodná pre letnú chalupu, kde sú podzemné vody umiestnené hlbšie ako 2,5 m. Vo všetkých ostatných prípadoch sa budete musieť spokojiť s práškovou skriňou alebo vykopať pevný plastový sud do zeme.

Výber miesta pre toaletu krajiny

Napriek jednoduchosti stavby by toaleta postavená v dacha nemala spôsobovať nepohodlie svojim susedom a slúžila ako zdroj kontaminácie pôdy a vody. Vyberte si miesto pre vonkajšie toalety, ktoré sa riadi hygienickými pravidlami, ktoré vyžadujú dodržanie vzdialenosti:

  • na akékoľvek zdroje vody - 25 m;
  • do pivnice, obytných budov - 12 m;
  • do kúpeľa alebo letnej sprchy - 8 m;
  • na susedov plot alebo plot - 1 m;
  • na krovinové výsadby - 1 m;
  • na ovocné stromy - 4 m.

Vyberte si miesto pre stavbu chaty je žiaduce, s prihliadnutím na krajinu miesta a vietor. Na kopcovitom teréne sa nachádza toaleta na najnižšom mieste. Je dôležité, aby vietor odvádzal zlé zápachy v opačnom smere od vlastných a susedných obytných budov.

Výstavba záchodového WC začína so žeriavom

Pod vonkajšou toaletou, s výnimkou práškového šatníka, je potrebné kopať žumpa. Existuje veľa možností na usporiadanie nádrže. Ak uvažujeme o tom, ako budovať toaletu v krajine od začiatku do konca, musíme začať s žeriavom.

Je to dôležité! Funkčnosť a trvanie používania jímky sa zvýšia, ak do nej nehádžete potraviny a domáci odpad. Pod toaletným papierom je žiaduce dať samostatné vedro.

Určite veľkosť žumpy pre toalety v krajine

Pred kopaním jamy vzniká prvá otázka, ako správne určiť jej rozmery. Ihneď sa usadzujte na hĺbke, ktorá by nemala presiahnuť 3 m. Veľkosť bočných stien nádrže závisí od počtu ľudí žijúcich. Ak máte dostatok stavebného materiálu, môžete vytvoriť veľkú žumpa. Potom sa bude musieť čerpať menej často. Zvyčajne pod jednoduchým vonkajším WC je vykopaná žumpa až do hĺbky 2 m a šírka stien je od 1 do 1,5 m.

Ak je splašková voda z domu privedená do žumpy, zohľadní sa objem odpadovej vody za mesiac pre každú osobu žijúcu v krajine. Napríklad rodina troch strávi asi 12 metrov za mesiac.3 voda. Zbernica sa vyrába s okrajom, takže je žiadúci objem až 18 m.3.

Vlastnosti konštrukcie jímky

Zátok pre vonkajšie toalety v krajine je postavený z najrôznejších materiálov dostupných na farme. Červené tehly, škvárové bloky, betónové krúžky, plastové a kovové nádrže, staré pneumatiky. Tehlová jamy sú považované za najlacnejšie, najspoľahlivejšie a najjednoduchšie postaviť. Môže byť vzduchotesný alebo nie. V prvom prípade je dno betonárne s hrúbkou do 15 cm, lemované steny sú omietnuté betónom a vrchná časť je ošetrená asfaltovým tmelom.

Ak pôda v dacha má dobré absorpčné vlastnosti, žumpa uniká. Spodok zásobníka je pokrytý 15 cm vrstvou piesku a sutiny. Ukázalo sa, že drenáž, cez ktorú sa tekutina absorbuje do zeme. Zdiva stien pre vytekaciu jamu sa vykonáva striedavo. Prostredníctvom výsledných okien medzi tehálmi sa tekutina navyše absorbuje do pôdy.

Zhora je žumpa pokrytá betónovou doskou s pridržiavacím otvorom, rovnako ako otvor pre toaletu. Ak nie je betónová doska, je nádrž pokrytá cínom, položená vystužená sieťka a potom sa naleje do betónu. Ukazuje sa ako domáca doska.

Varovanie! Sanitárne predpisy zakazujú výstavbu nepevných žúmp pre toalety v krajine kvôli znečisteniu pôdy a podzemných vôd.

Jaskyňa jaskyne z r / b krúžkov

Najspoľahlivejším je betónové krúžky. Vyrobená nádrž je schopná slúžiť v krajine až do 100 rokov. Zložitosť konštrukcie spočíva len v tom, že požadované zdvíhacie zariadenie na ponorenie krúžkov do jamy.

Takže, s polom metra zásob z priemeru železobetónového prstenca, vykopať jamy. Spodok je betónovaný podobným spôsobom ako pri murovanej jamke. Ak sa vám podarilo kúpiť betónový prsteň s hotovým dnom, potom je inštalovaný priamo do jamy. Pod dnom pred tým je žiaduce naliať 10 cm vrstvu piesku. Nasledujúce zvonenia sú navzájom nastavené. Ak sa na koncoch železobetónových výrobkov nachádzajú spojovacie zámky, stačí sa dostať do drážok počas inštalácie. Pri neprítomnosti zámkov sú spojenia krúžkov vytvorené na betónové riešenie pre tesnosť a medzi nimi sú upevnené kovovými krúžkami.

Dokončená žumpa sa spracuje bitúmenom na hydroizoláciu a vrchná časť je pokrytá betónovou doskou.

Drezová jamka s kapacitou plastov

Ak je výstavba toalety v krajine nie je možná kvôli podzemnej vode, kapacita plastu sa dostane na záchranu. Jamy sú vykopané o trochu viac rozmerov tanku. Práca na týchto stránkach sa vykonáva v čase, keď je podzemná voda nízka. Pod plastovou nádržou je potrebné betónovať dnom a 4 kovové slučky sa upevnia na výstužnú sieť. Vo výške musia vyčnievať z betónu tak, aby plastové kontajnery mohli byť viazané na závesy. To sa deje tak, že podzemná voda pri zdvíhaní nestlačuje svetlovú nádobu zo zeme ako plovák.

Po nasadení betónu sa do jamy umiestni plastová nádrž. Do slučiek je viazané káble. Zásobovanie sa vykonáva súčasne s naplnením nádrže vodou, inak tlak pôdy stláča jej steny. Naplnenie medzery medzi stenami nádrže a jamy je lepšie ako suchá zmes piatich častí piesku a jednej časti cementu. Keď je nádrž úplne naplnená, voda sa čerpá z nej akýmkoľvek čerpadlom.

Video hovorí o žumpe:

záver

To sú všetky všeobecné odporúčania na to, ako si vyrobiť záchod v krajine vlastnými rukami podľa jednoduchých výkresov.