Kvety

Dahlia Blue Boy

Dahlia kvitnú nezvyčajne krásne! Ich kvety sú považované za ideálne z hľadiska prirodzenej geometrie. Jedným z neprekonateľných odrôd je Blue Fight. Preložený z angličtiny, názov doslovne prekladá ako "chlapec v modrom". Rozprávajme sa o tejto odrode podrobnejšie.


popis

Dahlia Blue bout - vysoká rastlina. Ak štandardná rastlina nepresiahne meter, táto odroda dosahuje výšku 120 centimetrov. On bol chovaný v Spojených štátoch pred viac ako tridsiatimi piatimi rokmi.

Kvety sú fialové, veľkosť ich štandardu (10-15 cm), s riadnou kultiváciou bude potešiť s bohatými kvetmi od začiatku leta dva až tri mesiace. Na záhrade, táto nádherná froté kvetina nezostane bez povšimnutia kvôli nádhernému lilacovému odtieňu a špicatým špičkám.

Rastlina je ročná, okrasná, vhodná na rezanie alebo skupinové pestovanie. Táto odroda môže byť pestovaná bez podpory, stonky sú silné a pružné. To toleruje väčšinu najnebezpečnejších chorôb a vírusov. Rozdelil sa rozdelením hľúz.

Vyrastá

Všetky dálie vyžadujú správnu kultiváciu, súlad s podmienkami. To je potom, že budú potešiť oko s jeho veľkolepé kvitnutie. To platí aj pre odrodu "Modrý boj".

Najprv musíte vybrať miesto pre pestovanie. Dahlia požaduje určitú mikroklímu:

  • slnečným žiarením;
  • otvorený priestor;
  • bezvetrný priestor;
  • mierne kyslá alebo neutrálna pôda.

Dahlia rastúce z hľúz, nevyžadujú špeciálnu starostlivosť, ale záhradník ich bude musieť každoročne vykopať a ukladať ich špeciálnym spôsobom. Nižšie je uvedené video o tejto téme:

Ak správne uložíte hľuzy, je to jeden z faktorov úspechu pri pestovaní kvetov tejto odrody. Mnoho záhradkárov odporúča rezať listy a stonky pred kopaním dahlia hľúz. Po rezaní však nemôžu zostať otvorené. Vlhkosť môže spôsobiť vyčerpanie. Vírusy na jeseň sú veľmi časté.

Na jeseň v predvečer výsadby hľúz v pôde, aby kompost. Postup sa opakuje na jar a pridá sa trochu popola. Spravidla to stačí na úspešný rast dahlí na mieste. Skúsení záhradníci si vyberajú dve miesta pristátia, ktoré sa z roka na rok striedajú a pôdu poskytujú odpočinok. Na záchranu rastlín pred chorobami by sa nemali vysádzať na mieste, kde sa predtým pestovali rastliny.

Mesiac pred výsadbou, v apríli sú hľuzy pripravené na výsadbu: vyčistené, rezy ošetrené zeleným náterom. Akonáhle pravdepodobnosť mrazu ustúpi, môžete pestovať hľuzy na otvorenom teréne. Pravidlo je jednoduché: jamy na výsadbu sú trikrát väčšie ako objem hľúz a vzdialenosť medzi rastlinami je 50-60 centimetrov.

recenzia

Na internete tradične predstavil veľký počet recenzií rôznych odrôd dahlí. Sú tu o odrode "Modrý boj".

Elena Okuneva, 46 rokov, Tomsk, dlho som si kúpil túto odrodu a vrátil som sa znova. Jedna vec: na fotografii je farba jedna, ale ako kvitne, je trochu iná. Túto farbu nazývam "fuchsia". Vo večerných hodinách sa kvetina zmení na modrú. Je veľmi jednoduché pestovať, nie sú spôsobené žiadne sťažnosti Tamara Tokarev, 40 rokov, Tula Kvitne elegantné, dáva veľa kvetov od konca júla do konca septembra. Mnohí môžu sklamať farbu. Očakávajte modrú, ale v skutočnosti je fialová. Avšak, kvetina je veľmi krásna, zdobí naše stránky na dlhú dobu. Miluje vodu. Pri pestovaní hnojív sa vôbec neuplatňuje.

záver

Dahlia Blue Bout, ktorej fotografia je uvedená v našom článku, ráno v jasnom svetle je maľovaná v fialovej farbe a vo večerných hodinách jej lístky tmavnú. Týmto krása nemôže prejsť!

Pozrite si video: The Chilling Mystery Of The Black Dahlia (Júl 2020).

Загрузка...