Kvety

Georgina Mingus: popis odrody + fotografie, recenzie

Dahlia kvitne luxusne, pre ktoré ich milujú mnohí záhradníci. Termín kvitnutia dahlia je dlhý, začína v lete a končí koncom jesene a kultivácia je dosť jednoduchá, čo je dobrá správa. S rastúcou rôznorodosťou tvarov a farieb kvetov každý rok je niekedy také ťažké urobiť si voľbu v prospech jednej alebo druhej odrody. Vyberte niektoré z nich.

"Mingus Alex"

Táto odroda bola chovaná v USA v polovici 90. rokov. Je zastúpená nádherným vínom farebným kvetom.

Výška rastliny dosahuje jeden meter, priemer kvetenstva je v priemere 23-25 ​​cm. Takáto odroda vyžaduje výsadbu v oblasti, ktorá je otvorená slnečnému žiareniu. Vzdialenosť medzi hľuzami pri výsadbe trvá od 60 do 70 centimetrov. Jamy na výsadbu sú vykopané 10-15 cm hlboké, kože krk musí byť udržiavaný 2-3 cm od pôdy, potom dahlia Mingus Alex sa bude cítiť dobre. Vyžaduje hojné zavlažovanie.

"Mingus Joshua"

Extravagantná dlaždia Mingus Joshua, ktorá je ohraničená záhradami, sa bude páčiť každému záhradníkovi. Na koncoch sú rozrezané okvetné lístky s nádherným kvetom citrónovej farby, čo je ešte viac objemné.

Výška rastliny sa pohybuje od 100 do 110 centimetrov, priemer kvetu je 15-20 centimetrov. Vyzerá to skvelo v pozemných priestoroch. Miesto pre lúč, rovnako ako pre všetky ostatné dahlia, musí byť správne zvolené: nielenže majú radi slnečné svetlo, ale musia byť tiež chránené pred vetrom. Pretože rastlina je pomerne vysoká, keď je zasadená, je poháňaná dlhá stávka, ku ktorej je následne zavesená stonka.

"Mingus Jackie"

Okrasné kvety primerane zdobia záhradu. Jednou z nich je Dahlia Mingus Jackie. Extravagantné sfarbenie a veľké kvetenstvo až do priemeru 20 cm spôsobí, že je to obľúbená rastlina v záhrade.

Táto odroda má karmínovú farbu so žltým srdcom, ktorá vyzerá skvele! Pristátie sa uskutočňuje vždy koncom mája, pretože sa obávajú mrazu. V niektorých regiónoch bude vhodné začať pestovať dahlia na začiatku júna.

Priemerná výška zariadenia je 1 meter, vyžaduje podväzok.

"Mingus Gregory"

Dahlia Mingus Gregori má jemnú fialovú farbu a vyzerá skvele v každej záhrade. V roku 1997 bol narodený v Spojených štátoch.

Táto kvetina je pri pestovaní nenáročná a je skvelá na rezanie. Majú jedinečné veľkosti kvetov a ľahko dosahujú výšku 25 cm. Ak chcete podmaniť tých, ktorí sú oboznámení s krásou záhrady, nezabudnite ju na jar.

"Mingus Randy"

Mingus Randy je dahlia s jemnou lilacovou farbou s bielymi pruhmi, ktorú nedávno chovali chovatelia. Kvetenstvo má štandardnú veľkosť 10-15 cm.

Výška rastliny je od 90 do 100 centimetrov, kvetenstvo je originálne, vyzerá veľmi jemne. Ideálne pre rezanie. Pri výsadbe je potrebné venovať pozornosť skutočnosti, že pôda bola plodná, nie príliš kyslá.

recenzia

Zoberme si niekoľko recenzií dahlí uvedených vyššie.

Elena Smirnová, Lobnya Milujem dahlia a pivonky rovnako. Sú schopní jasne kvitnúť a vytvárať tak dlho slávnostnú atmosféru v záhrade. Každý rok som pestoval odrody ako Mingus Randy, Jackie a Vulcan. Všetci sú pomerne jednoducho pestovatelní. Pôdy ako mierne kyslé, pridám rašelinu ako vrchný obväz. Jekaterina Volková, Belgorod Tieto kvety rastú vo veľkom počte. Miesto je heterogénne, takže v priebehu rokov som si všimol: ak slnko osvieti krík na menej ako 6 hodín denne, bude kvitnúť oveľa menej. Pokúšam sa vysadiť najkrajšie druhy na slnečnej strane. Milujú vodu, nepožičujeme ich.

záver

Táto rastlina má nádherné kvitnúce a jedinečné jasné farby. Bude zdobiť všetky stránky!

Загрузка...

Pozrite si video: Georgina-Rosanna Murray (Septembra 2019).