Výstavba

Fínskej toaletnej toalety, aby si dali vlastné ruky

Biotopy rašelinísk sa na ich účely nelíšia od tradičných stavieb inštalovaných na verejných miestach, v krajine atď. Ich práca je zameraná na recykláciu ľudských odpadových produktov. Suchá skriňa sa líši len vo funkčnosti. Rašelina sa používa na recykláciu, takže toto WC má druhé meno - kompostovanie. Pred výberom rašelinového záchodu pre dacha potrebujete vedieť, že existuje niekoľko typov konštrukcií, s ktorými sa teraz budeme snažiť.

Ako to funguje

Tekutý a tuhý odpadový materiál osoby patrí do nižšej skladovacej kapacity toalety. V hornej nádrži je rašelina. Po každej návšteve osoby v suchom skrinke mechanizmus zaberá určitú časť rašeliny na poprašovanie. Proces recyklácie odpadových vôd sa vyskytuje v porciách. Časť kvapalného odpadu sa odparuje cez odvzdušňovacie potrubie. Zbytky výkalov absorbuje rašelinu. Zvyšná nadbytočná kvapalina sa filtruje a v čistom stave sa vypúšťa cez vypúšťaciu hadicu. Po naplnení spodnej nádrže sa obsah vypúšťa do jamy na vytvorenie kompostu. Po hnilobe výsledné hnojivo v dachi oplodňuje záhradu.

Zariadenie, inštalácia a prevádzka

Všetky rašelinové záchody sú usporiadané takmer rovnako, ako vidno z diagramu na fotografii:

 • Horná kapacita slúži ako skladovanie rašeliny. Existuje aj distribučný mechanizmus na odprašovanie odpadu. Rašelina je hlavnou zložkou, ktorá spracováva odpadové vody. Jeho drobivá štruktúra absorbuje vlhkosť, baktericídne vlastnosti odstraňujú zápach, odpad sa rozkladá na úroveň organického hnojiva. Spotreba rašeliny je malá. Jedna taška môže stačiť na letnú sezónu.
 • Spodná nádrž slúži ako hlavný akumulátor odpadu. Práve tu rašelinový kompost fecálnou hmotou. Objem nižšej kapacity toalety je vždy vybraný počtom ľudí žijúcich v krajine. Najobľúbenejšie sú tanky určené pre 100 - 140 litrov. Rašelinové toalety sa vo všeobecnosti vyrábajú s kumulatívnou kapacitou od 44 do 230 litrov.
 • Zásuvka toaletného WC je plastová. Sedadlo je vybavené sedadlom a tesným vekom.
 • V spodnej časti zásobníka je pripojená drenážna rúra. Prostredníctvom hadice sa vypúšťa určité percento filtračnej kvapaliny.
 • Z rovnakej skladovacej nádrže vystupuje ventilačné potrubie. Jeho výška môže dosiahnuť 4 m.

Kompostovacie toalety je možné umiestniť kdekoľvek. Tu nie sú žiadne hlavné požiadavky, pretože odpadá potreba kanalizácie, žumpy alebo zásobovania vodou. Dokonca aj keď rašelinové WC nie je inštalované vo vnútri domu, ale na ulici v stánku, v zime to nebude roztrhané kvôli nedostatku vody. Pri sezónnom využití toalety v krajine sa v zime zachováva. Zároveň sú všetky nádoby úplne vyprázdnené.

Pred použitím kompostovacej toalety na podanie sa z vrecka naleje rašelina do hornej nádrže. Naplňte nádrž približne o 2/3.

Varovanie! Každý výrobca určuje maximálne množstvo rašeliny pre konkrétny model. Nie je možné prekročiť odporúčaný ukazovateľ, inak hrozí narušením distribučného mechanizmu.

Rastlinné plnenie by sa malo vykonať opatrne. Pri hrubých úkonoch bude toaletný mechanizmus vyradený z prevádzky, po ktorom bude rašelina ručne rozptýlená špachtľou.

Po navštívení akéhokoľvek fóra na toaletách rašeliny je vždy možné nájsť spätnú väzbu o zlom rozdelení rašeliny aj pracovným mechanizmom. Problém je len v prípade nesprávnej sily pôsobiacej na rukoväť mechanizmu.

Je dôležité venovať pozornosť vetraniu. Vzduchové potrubie by malo stúpať nad strechou budovy, kde je toaleta inštalovaná. Čím menej sa otáča potrubie, tým lepšie bude vetranie fungovať.

Varovanie! Kryt rašelinového záchodu by mal byť vždy zatvorený. To urýchľuje recykláciu odpadu a zápach z neho nevnikne do miestnosti.

Populárne modely rašelinových toaliet

Dnes je fínska toaletná toaleta na darovanie považovaná za najspoľahlivejšiu a najkomfortnejšiu, a preto je veľmi žiadaná. Sanitárny trh ponúka spotrebiteľovi veľa modelov. Nasledujúce rašelinové biotéky sú považované za najobľúbenejšie podľa recenzií letných obyvateľov:

 • Fínske rašelinové záchody poskytujú značku Piteko vybavenú drenážou so špeciálnym filtrom. Modely sa líšia ergonomickým dizajnom.

  Štýlové puzdro je vyrobené z vysoko kvalitného plastu. Kompaktné rozmery a špeciálne kolíky na zadnej strane bez výčnelkov vám umožňujú inštalovať rašelinové WC v blízkosti steny budovy. Plasty odolávajú negatívnym teplotám, v zimnom období neprorazia, keď sú inštalované vo vidieckom dome v uličke. V prípade suchého šatníka sa vypočítava zaťaženie na 150 kg. Vybavená toaletou, ktorá zabezpečuje ventiláciu Piteco s priamym prúdom, čím odstraňuje zápach.
  Medzi mnohými modelmi je bio-toaletná hala Pietco 505 obzvlášť populárna vďaka oddeleniu namontovanému v zásobníku. Zabraňuje tomu, aby pevné látky zatvárali drenážne kanály. Okrem toho existuje dodatočná ochrana pred mechanickým filtrom. Mechanizmus rozmetadla rašeliny sa otáča rukoväťou o 180 °o, čo umožňuje vysoko kvalitný práškový odpad.
  Video zobrazuje prehľad modelu Piteco 505:

Kontinuálne toalety kompostu

Ak je možné väčšinu modelov rašelinových toaliet v prípade potreby preniesť na iné miesto, štruktúry nepretržitého pôsobenia sú určené len pre stacionárnu inštaláciu. Inštalácia stacionárneho WC na chatke je spočiatku drahá, ale časom sa vyplatí.

Konštrukčným znakom kontinuálneho toaletného toaleta je kompostovacia nádrž. Spodok nádrže je vytvorený so sklonom 300, Vo vnútri nádrže je inštalovaná mriežka rezu pozdĺž rúry. Tento dizajn zabraňuje kontaminácii potrubia, ktoré poskytuje prístup k kyslíku v spodnej komore. Počas používania toalety vo vnútri kompostovej nádrže pravidelne pridávajte novú časť rašeliny. Na tento účel je nainštalovaný batožinový poklop. Pripravený kompost skrúži spodný poklop.

Tip! Použitie nepretržitého chodu malých toaliet je nerentabilné. Na výstupe sa získava malé množstvo kompostu a zvyšuje sa jeho údržba Malé kontajnery vhodné na vzácnu návštevu.

Čo je tepelná toaleta

Teraz na trhu nájdete taký dizajn ako termoelektrický kryt od výrobcu Kekkila. Návrh funguje na úkor ohrievaného puzdra. Recyklácia odpadu s rašelinou sa vyskytuje vo veľkej komore s kapacitou 230 litrov. Výstupom je hotový kompost. Termočlánková toaleta nevyžaduje pripojenie na vodovod, kanalizáciu, elektrinu.

Výrobca termo toalety zaručuje spracovanie rovnomerného potravinového odpadu, ale kosti a iné tvrdé predmety nemôžu byť hodené. Je dôležité monitorovať hustotu poklopu, inak by mohlo dôjsť k zlému pachu v miestnosti a proces kompostovania bude narušený. Termostatické WC je schopné fungovať v krajine aj v zime. Avšak s nástupom mrazu je odtoková hadica odspodná od spodnej nádrže, aby sa zamedzilo zamrznutiu kvapaliny.

Najjednoduchšia verzia toaletného práškového WC

Rašelinné WC v práškovom skrinke má jednoduchý dizajn. Výrobok sa skladá z toalety s kumulatívnym kontajnerom na odpad. Pre rašelinu je inštalovaná druhá nádrž samostatne. Po návšteve prachového šatníka osoba otočí gombík mechanizmu, čoho dôsledkom je poprášenie výkalov rašelinou.

V závislosti od veľkosti pohonu môže byť prášková skriňa stacionárna alebo prenosná. Malé toalety je možné kedykoľvek presúvať tam, kde je to potrebné. Po naplnení odpadu sa kontajner vytiahne z podložky a obsah sa vyhodí na hromadu kompostu, kde dôjde k ďalšiemu rozkladu.

Domáci rašelinový záchod

Ak chcete vytvoriť rašelinové WC, aby ste dali vlastné ruky, je to celkom jednoduché. Najvhodnejšou možnosťou je prášková skriňa. Takéto domáce návrhy sú vyrobené z jednoduchej stolice, do ktorej je umiestnený vedierko. Práškový odpad sa vykonáva ručne. Ak to chcete urobiť, v toalete stánku nastavte vedro rašeliny a lopatka.

Na výkrese je znázornený zložitejší model domáceho rašelinového záchodu. Rozmery konštrukcie budú väčšie ako továreň, inak nebude fungovať na zaistenie tesnosti komôr.

Spodná časť spodnej komory je vytvorená so sklonom 30os malými otvormi vŕtanými po celom povrchu. Hrajú úlohu filtra. Tekutý odpad uniká cez otvory. Rašina vo vnútri komory je vyplnená cez okno batožinového priestoru. Hotový kompost sa vypúšťa cez spodné dvierka.

Výber rašelinového záchodu pre inštaláciu v krajine

V zásade sú všetky rašelinové modely všetkých výrobcov vhodné na použitie v krajine. Ak sa konkrétne venujeme otázke, ktorá rašelina toaleta je lepšie pre dávanie, potom tu musíme byť vedené technickými charakteristikami. Napríklad pre trojčlennú rodinu stačí kúpiť produkt s obchodom do 14 litrov. Pre veľkú rodinu je rozumné zakúpiť si bio-toaletu s úložnou kapacitou približne 20 litrov.

Varovanie! Kumulatívna kapacita 12 litrov je navrhnutá na maximálne 30 použití. Nádrže s kapacitou 20 litrov sú určené na použitie až 50-násobne. Potom musí byť kompost z nádrže vyložený.

Pri výbere toaletného kompostovacieho WC je dôležité vyhnúť sa falzifikátom v snahe o nízku cenu. Nízkoaktívny plast sa nakoniec roztrhne a dôjde k odtlakovaniu komôr. V každom prípade sú všetky fínske výrobky vysokej kvality. Spotrebiteľ je ponechaný na určenie modelu, ktorý sa riadi iba osobnými preferenciami.

Čo hovoria používatelia

Fóra a recenzie používateľov vždy pomáhajú vybrať vhodný model rašelinového záchodu pre krajinu. Poďme zistiť, o čom hovoria obyvatelia leta.

Elena Sergeevna, majiteľka dachového pozemku, mesto Tula. Málokteré nudné kanály, ktoré spôsobili určité problémy pri ich dokovaní. Podľa môjho názoru viečko na toaletnom sedadle nie je veľmi tesné. Hmyz sa môže prechádzať cez praskliny. Mechanizmus rozsypávania rašeliny funguje dobre. V zásade je nákup spokojný Igor S, Omsk Dlhú dobu som čítal o toaletách rašeliny Biolan so separátorom. Pred dvoma rokmi som si kúpil chalupu. Pre štyri rodinné šatne dobré. Počas tohto obdobia som trikrát vyčistil akumulačnú komoru. Veľký plus som dal teplé miesto. Potešuje hospodárnu spotrebu rašeliny, na rozdiel od susedov. Majú domáce toalety. Môžem povedať, že v tejto dobe som s nákupom spokojný.