Kvety

Dahlia Perfection

Dahlia spolu s ružami a pivonkami sú považované za pravé kráľovne kvetinových záhonov. Nie sú najjednoduchšie farby starostlivosti. Ročná výsadba hľúz a povinné jesenné kopanie samotné a ich uchovanie počas zimného obdobia stojí veľa. Ale aj tak počet fanúšikov sa zvyšuje každý rok.


Na to prispieva aj neúnavná práca chovateľov, pomocou ktorej sa objavujú všetky nové a úžasné tvary, farby a veľkosti kvety dahlia. Zdá sa, že veľkosť nových odrôd dahlia sa snaží prekonať všetky predtým známe kvety. Napríklad nedávno sa objavila dahlia Lavender Perfection, ktorá vám pomôže s vašimi predstavami s kvetmi, ktoré rastú až do priemeru 25 cm! Táto skupina okrasných dahlí dokonca dostala svoje vlastné meno - Maxi. Hoci to je celkom podmienené, pretože neúnavní chovatelia už priniesli kaktusové dahlia podobnej veľkosti. Z tohto dôvodu sa klasifikácia pravdepodobne zmení viac ako raz.

Čo je Dahlia Perfection

Dahlias skupiny odrody Perfekshn sa už dávno chovali a užívali si zaslúženej lásky a obľúbenosti záhradníkov pre ich originálny a jedinečný vzhľad, ako na fotografii nižšie.

  • Silné, rezivo na základni stoniek sa rozprestiera na 110-120 cm.
  • Kvety, ktoré zasiahli správnu formu a dokonalé usporiadanie okvetných lístkov, dosahujú veľkosť 12 cm.
  • Petaly sú často načrtnuté s kontrastnou alebo tmavou hranicou.
  • Jeden dahlia Bush tejto odrody môže niesť až 25 týchto kvetenstvo.
  • A koľko odtieňov existuje medzi dahlia tejto skupiny odrôd - môžete vytvoriť svetlé a jedinečné kytice.
  • A táto farebná kvetinová eufória môže trvať od augusta do septembra vrátane.
Varovanie! Názov odrody dahlia Perfekshn už hovorí sám za seba, pretože v preklade znamená dokonalosť alebo dokonalosť.

Skutočne, dokonalé kvetenstvo dahlia bolo už ťažké si predstaviť. Ale nie je to nič, že existuje slovo "nie je žiadny limit na dokonalosť."

A v posledných rokoch sa objavili najnovšie odrody dahlí z tejto skupiny odrôd, ktoré boli navyše priradené skupine maxi kvetov pre ich bezkonkurenčnú veľkosť. A oni okamžite získajú takú popularitu, že v jarnom období, doslova všetky predtým vyrobené objednávky v špeciálnych obchodoch sú vyriešené v kocke. Čo sú tieto kvety?

Georgina Lavender Perfection

Kvety tejto odrody patria do triedy okrasných dahlí. Toto je možno najpočetnejšia a najrozmanitejšia trieda. Je charakterizovaná mierne sploštenou formou kvetenstva, s centrálnymi tubulárnymi kvetmi, ktoré sú prakticky neviditeľné. Ale sú pokryté trstinou kvety so širokými oválnymi okvetnými lístkami, ktorých veľkosť sa približuje k okrajom kvetenstva.

Takže kvetenstvo dahlia Laverderovej dokonalosti sa líši v ružovo-lilačnom odtieni lístkov, ktoré sú jasnejšie a nasýtenejšie v strede a krémovým odtieňom na okrajoch. Kvet husto. Stred je skrytý a zatváraný z očarujúcich očí s husto susednými okvetnými lístkami.

Lístky v strede kvetenstva majú výrazný rúrkový tvar, keď kvitnú. V niekoľkých radoch obklopujú samotné jadro a postupne klesajú na okraj kvetenstva. V budúcnosti, prekvapivo pravidelný tvar, takmer úplne otvorené okvetné lístky s množinou radov na rôznych úrovniach dopĺňajú kvetenstvo do úplnej dokonalosti. V dôsledku toho veľkosť kvetenstva dosahuje 25 cm.

Ohromujúca krása dahlí z tejto odrody sa poteší svojou kvitnutím od konca júla až po mráz.

Dahlia White Perfection

Dahlia tejto odrody sa podobajú mnohým predchádzajúcim odrôdam opísaným vyššie. Iba farba plátkov v nich, ako je zrejmé z názvu odrody, je biely alebo krémový krém. Dahlia White dokonalosť je tiež schopná kvitnúť od júla do septembra. Kvety nevyhnutne potrebujú podväzok, kvôli vysokým stopkám, až 120 cm, môžu byť silne poškodené vetrom. Nepřekonané kvety na rezanie, pretože môžu byť dlho držané vo váze.

Georgina Gitts Perfection

Kvetenstvo tejto odrody plne opodstatňuje svoje meno, pretože v preklade znamenajú "trasenie". Štruktúra samotného kvetenstva je veľmi podobná predchádzajúcim, pretože všetky patria do rovnakej skupiny odrôd. Avšak dahlia Gitts Perfection prináša ešte väčšiu škálu odtieňov a tvarov okvetných lístkov. Uprostred je belavý so sotva viditeľnými filigránkami vyrezávanými tubulárnymi kvetmi so žltými tyčinkami. Druhým obrysom sú už dobre viditeľné rúrkové kvety s rôznym stupňom otvárania, krémovo sfarbený odtieň. A nakoniec, hlavná hmota kvetení je reprezentovaná pôvodne zakrivenými, špicatými okvetnými lístkami, na základni jasne ružová a na koncoch hladko osvetľujú.

Veľkosť kvetu tejto odrody dosahuje priemer 30 cm.

záver

Cieľom týchto farieb je naozaj predovšetkým ohromiť fantáziu všetkých hostí a susedov. V tomto prípade sa základné požiadavky na starostlivosť nelíšia od najbežnejších dahlí. Nie je prekvapujúce, že čoraz viac pestovateľov kvetov má tendenciu pestovať ich vo svojej vlastnej oblasti a prekvapiť ich krásou.

Pozrite si video: How to Doodle dahlias and daisies ! Perfection Goals. (Február 2020).

Загрузка...