Záhradníctvo

Odrody zo slivkových paradajok

Každý rok domácich i zahraničných chovateľov prekvapujú pestovateľov zeleniny novými rajčiakmi rôznych farieb a tvarov ovocia. Avšak, tam sú obľúbené tejto kultúry, dlho uznávané mnohými ženami. Hovoríme o slivkových paradajkach, ideálne na konzerváciu, čerstvú spotrebu a akýkoľvek druh spracovania.

Vlastnosti slivkových paradajok

Krém je vysoko výnosná rajčiaka. Kultúra dostala svoje meno vďaka predĺženým plodom, ktoré sa podobalo forme populárneho ovocia. Krém má inú farbu buničiny. V závislosti od odrody, rovnako ako obyčajné paradajky, ovocie môže byť oranžová, červená, atď Z nejakého dôvodu, mnohí preferujú krém je ružová. Paničky hovoria, že takéto paradajky sú najchutnejšie a najjemnejšie. Plodová hmota tvarov švestek sa pohybuje v rozmedzí od 50 do 120 g. Zelenina sa vyznačuje hustou buničinou a silnou kožou, ktorá nevytvára skladovanie a transport.

Dlhšie skladovanie krému v dôsledku nízkeho obsahu vlhkosti v buničine. Aj keď plod náhodne praskne z mechanického namáhania, netečie silno, ako je to pozorované u iných odrôd mäsových paradajok. Takéto vysoké oblečenie z obchodu spôsobilo, že Cream je medzi obchodníkmi obľúbený. Hostesky milovali paradajky kvôli svojej vynikajúcej chuti a robili rastlinnú všestrannosť. Krém sa používa na solenie, konzervovanie, mrazenie a dokonca aj sušenie. Malé množstvo zŕn v buničine robí rajčiaky obľúbené medzi milovníkov čerstvých zeleninových rezov.

Existuje veľa odrôd krému na vonkajšie použitie a pestovanie skleníkov. Niektoré mestské milenky prispôsobili rastliny s nízkym rastom na parapete a balkóne. Doba dozrievania smotany je rovnaká ako doba bežných paradajok: skoro až 90 dní, stredne až 120 dní, neskoro - viac ako 120 dní.

Varovanie! Mnoho odrôd sliviek je náchylných na hnilobu a vyžaduje povinnú liečbu drogami. Sklon plodiny pre konkrétnu chorobu sa obvykle odráža na balení osiva. Medzi najtrvalejšie v tomto ohľade patria hybridy.

Video zobrazuje prehľad odrody "Pink Cream":

Preskúmanie slivkových paradajok

Existuje veľa slivkových paradajok určených pre otvorené terény a skleníky. V našom prehľade sa pokúsime pokryť najobľúbenejšie odrody a hybridy tejto kultúry. Popis a fotografie pomôžu pestovateľom zeleniny, aby určili optimálny výber rajčiakov pre svoje stránky.

Oranžový krém

Rajčiaky z Minusinsku sú určené pre otvorené a uzavreté typy kultivácie, avšak pre stredné pásmo je výsadba iba v skleníku optimálna. Z hľadiska dozrievania sa odroda vzťahuje na stredne neskoré paradajky. Neurčitá rastlinná forma 1 alebo 2 stonky a upevnené na podložke. Zrútený ružový krém je dosť veľký. Niektoré paradajky rastú o hmotnosti do 300 g. Ovocie je tvorené kefami. Vo vnútri mäsovej buničiny sú zrná veľmi malé. Plumové paradajky vzhľadom k veľkej veľkosti plodov patrí smeru šalátu.

jaky

Podzemná paradajka holandského chovu je vyvinutá pre otvorený spôsob kultivácie. Determinant hybrid nesie ovocie s hmotnosťou až 105 g. Nenáročná rastlina sa robí bez špeciálneho odchodu. Prechádzanie a spájanie drieku nie je potrebné. Red Cream často konzervuje alebo rajčiaková pasta. Pri výsadbe až 8 rastlín na 1 m2 Môžete zhromaždiť približne 7 kg plodiny. Nastavenie ovocia sa vyskytuje počas celého obdobia rastu rastliny.

záver

Plumové paradajky dokonale prispôsobené domácim pestovateľským podmienkam. Na domácej posteli musíte mať pod touto chutnou zeleninou aspoň niekoľko riadkov.