Výstavba

Typy toalety na dávanie: možnosti

Tradične sa majitelia v dachi nepokúšajú izolovať vonkajšie toalety niečím. Dajte na vzdialené miesto obdĺžnikový dom na vykopanej jame. Niektorí nadšenci však k tejto téme pristupujú tvorivo a vytvárajú celú komfortnú kúpeľňu. Teraz budeme zvažovať existujúce typy toalety pre letnú chatu, rovnako ako najlepšie možnosti pre jeho umiestnenie.

Výber optimálneho miesta pre inštaláciu toalety v krajine

Než si vyberiete typ toalety krajiny, musíte sa rozhodnúť, kde je lepšie ho dať. V tejto veci venujú pozornosť nielen skutočnosti, že je vhodné priblížiť sa k výstavbe, ale tiež zohľadniť množstvo hygienických noriem:

  • Umiestnite dom so žeriavom s výhodou nie viac ako 25 m od sacích otvorov a jamiek. Okrem toho sa zohľadňujú všetky zdroje vody, a to aj v susedných oblastiach.
  • Chata je nielen záhradou, ale aj miestom na odpočinok. Umiestnenie toalety na nádvorí by bolo nesprávne. V prípade domu sa odporúča zvoliť odľahlé miesto za domom mimo celkový pohľad.
  • Správne umiestnené záchodové WC pomôže krajine na dvore. V kopcovitých oblastiach je na najnižšom mieste vykopaná žumpa. Založenie obytného domu a vodnej studne sa nachádza nad toaletou, čo umožňuje prenikanie splaškov z preplnenej jamy do suterénu domu alebo pitnej vody.

Varovanie! Zložitosť reliéfu môže spôsobiť ďalšie problémy. Napríklad na kopci voda nemôže prúdiť do studne a na nížine sa vysoko umiestnená podzemná voda ohrieva žumpa. Možno sa v takejto oblasti bude musieť obrátiť objekt, potom sa toalety umiestnia čo najviac z budov a zdrojov pitnej vody.
  • Je dôležité vybrať si miesto záchodovej krajiny, vzhľadom na vetrovú ružu. V horúcom letnom období by sa vôňa mala odviesť vôňou opačným smerom od obytných budov, nielen ich vlastných, ale aj susedných. Ak na dvore nie je dostatok priestoru, môže byť zámok umiestnený za domom zo strany steny bez okna. Neodporúča sa kopať žumpa pri verande, altánku alebo terase.
  • Žumpa ľubovoľnej veľkosti sa naplní časom a bude musieť byť vyčerpaná. Inštalácia toalety v krajine je bezprostredne dôležité poskytnúť voľný prístup. Vyčerpanie žumpy veľkého objemu je lepšie ako assenizátorský stroj, a preto je ponechaná voľná jazda. Keď je podzemná voda umiestnená v dacha nad 2,5 m, je postavená toaleta v systéme práškového skrine alebo je v zemi uložená hermetická skladovacia nádrž. Hlboký výskyt podzemnej vody pod 2,5 m umožňuje kopať žumpa.
  • Záchod so žeriavom sa nachádza vo vzdialenosti 12-14 m od obytných budov a 5 m od prístreškov.Vo vzdialenosti 5 m od domu je možné inštalovať suché WC ako skriňa s práškom, pričom je dôležité brať do úvahy vzdialenosť do 4 m od ovocných stromov a kríkov.

Zásobníky silne znečisťujú pôdu a podzemnú vodu. Podľa hygienických noriem by nádrže pre toalety v krajine mali byť vzduchotesné.

Variety toalety krajiny

Takže je čas zvážiť, aké typy toalety sú. Tieto informácie vám pomôžu vybrať najlepšiu možnosť pre dacha.

Sporák - pohodlná kúpeľňa

Názov toalety už naznačuje, že tento systém zabezpečuje splachovanie odpadových vôd. V zásade sa v krajine ukáže komfortná kúpeľňa, ktorá pracuje ako v mestskom byte. Systém je inštalovaný vo vnútri domu a pozostáva z WC so splachovacou nádržou. Sporák môže byť inštalovaný aj v ulici, čím sa vytvorí krásne a pohodlné WC bez zápachu. Ale v takomto prípade so začiatkom chladného počasia nebude možné ho použiť, pretože v zime nemôže byť zásobovaná nádrž, inak sa jednoducho rozptýli.

Toalety sa predávajú v rôznych veľkostiach a tvaroch. Pri výbere vhodného inštalatéra by nemal byť problém. Existuje niekoľko spôsobov, ako opraviť záchodovú misku:

  • Na betónovú podlahu s položenou keramickou dlažbou je toaleta upevnená plastovými hmoždinkami so skrutkami;
  • ak betón zabezpečuje hypotéku z dreva alebo podlaha je vyrobená z dreva, toaleta sa skrutkuje pomocou skrutiek;
  • aby sa pri vŕtaní neroztrhla dlaždica, je možné toaletnú misu lepiť na podlahu epoxidovou živicou.

Existujú dva spôsoby nainštalovania cisterny. Nie je to veľmi pohodlná voľba - toto je samostatná montáž. Nádrž je upevnená skrutkami na stenu záchodu nad toaletou. V tomto prípade je spojenie s miskou vyrobené z plastového potrubia s manžetou. Najjednoduchší spôsob, ako nainštalovať nádrž na samotnú misku a skontrolovať ju pomocou plastových skrutiek. Na spojovacej vrstve uzatvorte gumu.

Plastové sedadlo s vekom je umiestnené na miske na vrchu. Nádrž je pripojená k prívodu vody. Ak v krajine chýba, môžete na vysokom teréne nainštalovať zásobník s vodou. Pripojenie sa uskutočňuje pomocou guľového ventilu.

Výstup na misku skrine s použitím zvlnenia a odpaliska je pripojený na spoločný kanalizačný systém. Tu tiež pripojte odbočnú rúrku zo všetkých vodných bodov. Odvodňovací systém zabezpečuje likvidáciu odpadových vôd do septiku alebo žumpy. Samozrejmá nádrž na odpad je postavená z betónových stien s hrúbkou 100-150 mm, pokrytá železobetónovou doskou s údržbovým poklopom.

Country WC toaletný systém

Toaletné spätné skrine podobne zabezpečujú inštaláciu vo vnútri toalety domu. Ukazuje sa ako kúpeľňa mestského bytu, ale bez kanalizačného systému. Celá vec je v žumpe. Pod touto toaletou je zásobník na odpad umiestnený neďaleko od domu, ale priamo pod toaletom. Okrem toho je žumpa nevyhnutne uzavretá a je vybavená vetraním, takže v dome nie je žiadny zápach.

Zbernica z toalety v smere spoločného pohonu prichádza s miernym roztiahnutím a dno musí byť vykonané so sklonom. Splachovanie na naklonenej rovine prúdi do pohonu. Zásobník je zo všetkých strán pokrytý hydroizoláciou. Horný kryt je dodatočne izolovaný, aby sa zabránilo zamrznutiu odpadu. Čerpanie odpadových vôd sa uskutočňuje ashenizátorovým strojom cez servisný poklop.

Country toaleta prášok-skriňa

Pokiaľ ide o rýchlosť výstavby chaty prášok-skriňa je na prvom mieste. Konštrukcia pozostáva z toalety s odpadovou nádobou. Pod takýmto záchodom nemusíte kopať žumpa a stavať kanalizáciu. Kreslo môže byť umiestnené vo vnútri alebo v samostatnom dome na letnej chate.

Prášková skriňa pracuje jednoducho. Pod toaletným sedadlom je malý kontajner. V domácom dizajne môže byť použitý jednoduchý vedierko. Po každom použití je odpad posypaný rašelinou alebo drevnými štiepkami. Skladový práškový šatník je vybavený postrekovacím mechanizmom. V domácom toaletnom dizajne sa obväz robí ručne s lopatkou z vedra rašeliny vedľa neho.

Takýto systém dachovej toalety je prospešný, ak nie je možné kopať žumpa kvôli vysokému umiestneniu podzemnej vody. Pre systém je predpokladom výroba ventilácie.

Je to dôležité! Kapacita toaliet práškového skrine sa vyprázdňuje každé tri dni. Odpad sa vyhodí na hromadu kompostu a navyše kropí rašelinou alebo zeminou.

Krajina suché skriňa

Použitie v krajine suché skrine je prospešné z niekoľkých dôvodov. Po prvé, proces rozkladu odpadových vôd prechádza tak, že sa odpad stáva ekologickým kalom. Môžu byť dokonca uložené v kompostovej halde na ďalšie použitie namiesto hnojív v dachovej záhrade. Po druhé, odpad spracovávaný v suchom skrini sa niekoľkokrát zníži. Takýto pozitívny proces ušetrí majiteľa letného domu od častého čerpania z nádrže.

Prefabrikované suché skrine pracujú so špeciálnymi výplňami, ktoré pomáhajú recyklovať odpad. Môžu sa použiť biopreparáty obsahujúce kolónie prospešných baktérií.

Klasické vidiecke toalety so žumpa

Klasická kúpeľňa dacha je vonkajšie WC s vykopanou žumpa. Najjednoduchšou možnosťou je obdĺžnikový drevený dom, pod podlahou ktorého bola vykopaná malá diera. Po naplnení je vykopaná nová diera a do nej prenesený dom. Staré skladovanie konzervované na hnilobný odpad.

Pod neprenosným vonkajším záchodom v krajine vybudovať vybavený žumpa. Steny nádrže sú vyrobené z betónu alebo tehly. Spodná časť žumpy je betónovaná, príležitostne filtrovaná. Na výrobu domu, s výnimkou dreva, použite rôzne listy materiálu. Niektorí remeselníci vytvárajú celé diela s osvetlením a núteným vetraním.

Príklady vonkajších toaliet krajiny

Ak chcete urobiť dobrú domácu toaletu, prinesiete jej pohodlie bližšie k úrovni mestskej kúpeľne. Môžete vytvoriť optimálne podmienky pobytu aj v uliciach. Ďalej navrhujeme zvážiť na každom obrázku to, čo majitelia krajín dokážu urobiť.

Vo videu môžete vidieť príklad vidieckeho WC:

Recenzia vodičov vozidiel o voľbe dizajnu toalety

Pokúsme sa zistiť podľa spätnej väzby, ktorá je najlepšia toaleta, ktorú budeme stavať, aby sme poskytli maximálny komfort.

Sergey, 39 rokov, Omsk, zriedka som ísť do dacha, takže som si nevytvoril vážne toalety. Dom bol postavený z vlnitej lepenky. Vykopal žumpa 1x1x2m a prekryl ju murovanou. Už tri roky ju používam. Nikdy nečerpal, Nikolai Ivanovič, 65 rokov, Irkutsk, som profesorom tesár. Mám dokonca aj krabicu vonkajšieho WC v krajine je vyrobená z dreva. Dom zrazil nielen obdĺžnikový, ale dal ho tvar chýše. Zdierka bola betónovaná zhora a na vonkajšej toalete bola inštalovaná toaleta. Urobil dobré vetranie, takže sa ukázalo, že miesto bolo pohodlné, bez zápachu.