Výstavba

Ako urobiť WC v krajine bez zápachu

Dôstojnosťou toalety dacha je to, že sa dá rýchlo vybudovať na mieste a prípadne sa presťahuje na iné miesto. Na to, výhody ulice kúpeľne koniec, a veľké problémy začať. Zbernica je naplnená odpadom v priebehu času. Je potrebné vyčerpať alebo vykopať nový a zachovať starý. Pri nástupe tepla sa v kúpeľni rozptýli zápach z toalety, ktoré poškodzujú zvyšok majiteľov a susedov. V rámci nových technológií bola vytvorená toaleta na poskytovanie zápachu a čerpania, čím sa z týchto problémov uvoľnili majitelia prímestskej oblasti.

Zdrojom problémov v krajine toalety je žumpa

Pod letným záchodom v krajine kopať žumpa. Zásobník slúži ako zberač odpadu. Na zníženie šírenia zápachu a zabránenie kontaminácie pôdy je žumpa dacha zapečatená na dno. Takáto nádrž je však rýchlo naplnená a vyžaduje čerpanie. Najmä problém je hmatateľný, ak je odpadová voda z bytového domu pripojená k jamke.

Mnohí majitelia dachov robia drenážne dno jímky. Prvých pár rokov sa kvapalina voľne vstrebáva do pôdy a pevná frakcia sa usadzuje na dne. So zvyšujúcim sa usadenim sa začne sťahovanie žumpy. Problémy s jeho čistením v letnom pobyte sú dokonca viac ako u uzavretej nádrže. Splachovanie s pevným odpadom sa musí odstrániť, potom musíte obnoviť spodnú časť filtra.

Hlavnou nevýhodou používania jímky v krajine je nasledovné:

 • Údržba žeriavovej záchody krajiny je sprevádzaná určitými výdavkami. Rýchle plnenie nádrže vyžaduje časté čerpanie. Výzva asenizátorského auta každoročne stáva viac obyvateľov leta.
 • Bez ohľadu na to, ako sa majiteľ toalety pokúša utesniť žumpa, zápach pochádzajúci z nej sa rozprestiera na veľkej ploche dacha.
 • Dokonca aj najspoľahlivejšia žumpa v priebehu času stráca integritu stien. Kanalizácia zasahuje do zeme, otravuje miesto a podzemné vody.
 • Na malej letnej chate nie je žumpa schopná získať vlastnú studňu. Existuje možnosť otravy pitnej vody.
Varovanie! Použitie jímky v zime, ak sa v krajine nachádza kanalizačný systém, vyžaduje starostlivosť o zvetranie nádrže. V opačnom prípade v prípade ťažkých mrazov hrozí zamrznutie kvapalných odpadových vôd. Výsledkom je nemožné využívanie kanalizácie v meste Dacha.

Po nainštalovaní toalety na svojom mieste za účelom poskytnutia zápachu a čerpania majiteľ nesie určité výdavky len v počiatočnej fáze. Ale on dostane čistý vzduch, a tiež sa zbaví dodatočných nákladov na čerpanie odpadu.

Varianty usporiadania záchodovej toalety bez zápachu a častého čerpania

Takže je načase zvážiť možné možnosti, ako vytvoriť toaletné zázemie bez zápachu v krajine, a preto by sa malo čerpať čo najrýchlejšie. Vymeňte žumpa na chate nasledujúcimi spôsobmi:

 • vytvoriť suchú skriňu;
 • kúpte plastovú septiku alebo si ju pripravte z betónových krúžkov;
 • získať moderný čistiaci systém.

Výber každej metódy závisí od sezónnosti a počtu ľudí žijúcich v krajine, ako aj od finančných možností.

Rašelinový suchý šatník - najlacnejšie riešenie problému kúpeľne v krajine

Nákup rašelinovej kúpeľne pomôže zorganizovať lacné WC v dedinskom dome bez zápachu. Ak je to potrebné, takáto bio-toaleta môže byť vyrobená nezávisle. Podstatou fungovania toalety je prítomnosť malého kontajnera na odpad. Je inštalovaný pod toaletu. Po návšteve muža v suchom šatníku je odpad posypaný rašelinou. V toaletách na rašelinové záhrady existuje mechanizmus, ktorý vykonáva prácu s poprašovaním. V domácej verzii je rašelina ručne nahromadená lopatou.

Je to dôležité! Čistenie zásobníka suchých šatní by malo byť vykonané každé 3-4 dni. Odpad sa vykonáva na kompostovej hromadě, kde je navyše posypaný na vrchu zeminou alebo rašelinou. Po hnilobe sa získa dobré organické hnojivo pre prímestskú oblasť.

Rašelinový suchý šatník má kompaktné rozmery. Môže byť umiestnený na akomkoľvek mieste, či už ide o určený kútik v dome alebo o kabínu na ulici. Nepostrádateľný biotoilet v dachi s vysoko umiestnenou podzemnou vodou, pretože tu nie je žiadny spôsob, ako vykopať žumpa. Nevýhodou toaletnej toalety je neschopnosť pripojiť kanalizáciu. Ak ľudia v zime žijú v zime a v dome sa nachádza kanalizačný systém s pripojenými vodnými uzlami, musí byť suchá skriňa opustená.

Tip! Neexistuje žiadne pachy vychádzajúce z rašelinového suchého šatníka za predpokladu, že je zabezpečené vetranie. Pri použití toaletného sedadla vo vnútri domu by najlepšou možnosťou bolo usporiadanie nútenej ventilácie kúpeľne.

Pretekajúce septiky - moderné riešenie kúpeľne krajiny

Keď je celoročný život v krajine ideálny na získanie septiku. Bude to už skutočné toalety, ktoré vám poskytnú zápach a čerpanie, ktoré dokážu recyklovať veľa odpadových vôd. Môžete si kúpiť záhradnú nádrž alebo si ju pripraviť sami z akýchkoľvek kontajnerov. Betónové krúžky, plastové nádrže, železné sudy sú vhodné pre prácu. Vo všeobecnosti je vhodný akýkoľvek stavebný materiál, ktorý umožňuje vytvárať hermetické komory.

Veľkosť a počet komôr sa vypočíta z trojdňovej akumulácie odpadových vôd. Skutočnosť spočíva v tom, že odpad vo vnútri septikovej komory je spracovávaný baktériami počas troch dní. Veľkosť kontajnerov na toto obdobie by mala stačiť na to, aby obsahovala odpad, a je potrebná malá rezerva.

Zvyčajne prímestské prepadové septiky pozostávajú z dvoch alebo troch komôr. Odpad z kanalizačného systému, kde dochádza k rozkladu na tuhé frakcie a kvapaliny, vstupuje do prvej komory. Prostredníctvom prepadovej rúry vstupuje špinavá voda do druhej komory, kde prebieha druhý stupeň čistenia. V prítomnosti tretej komory sa opakuje postup s kvapalinou. Z poslednej komory vyčistená voda prechádza potrubím do filtračného poľa. Prostredníctvom drenážnej vrstvy sa kvapalina jednoducho absorbuje do zeme.

Je to dôležité! Na hornatých letných pozemkoch a s vysokou polohou podzemných vôd nie je možné vybaviť prevzdušňovacie pole na odvádzanie kvapaliny z poslednej komory. Cesta z tejto situácie môže byť získanie septiku s biologickým filtrom. Umožňuje vám vykonať hlboké čistenie vody, ktoré možno jednoducho odčerpať do miesta prideleného na dachu.

Systémy na spracovanie odpadu

Práca čistiacich systémov sa podobá septickým nádržiam, iba so zvýšeným počtom stupňov čistenia odpadových vôd a dodatočným vybavením. Liečebné systémy sú komplexné a drahé ako záchodové WC, ale stále si vyžadujú pozornosť:

 • Systém ultrafiltrácie recykluje odpadový materiál do úplne vyčistenej vody vhodnej na opätovné použitie. Čistenie sa uskutočňuje bez použitia chemických činidiel.
 • Činidlá na výmenu iónov sa používajú v systéme rýchlej úpravy odpadu. Reagencie vám umožňujú poskytnúť požadovanú tukovú tuhosť.
 • Čistiaci systém s elektrochemickým ukladaním po spracovaní odpadových vôd vytvára zrazeninu kovových nečistôt v kvapaline. Okrem toho chemické látky odstraňujú tieto nečistoty z vody.
 • Membránová reverzná osmóza sa považuje za najlepší systém čistenia dacha. Prechodom cez spätnú membránu sa odpad recykluje do destilovanej vody. Membrána prechádza cez svoje póry len molekuly vody a oneskoruje všetky tuhé frakcie a dokonca aj chemické nečistoty.

Spočiatku každý čistiaci systém je drahý, ale prenajímateľ zabudne na zápach z vonkajšej toalety a časté sifonovanie žumpy.

Video hovorí o tom, ako si vybrať bio-toaletu:

Vetranie v toaletách krajiny

Dôvodom distribúcie zápachu z toalety v dachu nie je len prítomnosť žumpy, ale aj nedostatok vetrania. Okrem toho je žiaduce organizovať vetranie samotnej nádrže a miestnosti, kde je inštalovaná toaleta alebo toaleta.

Vetranie vonkajšieho WC je vyrobené z PVC trubiek o priemere 100 mm. K zadnej stene domu je pripevnená svorkami zo strany ulice. Spodný koniec potrubia je 100 mm ponorený pod krytom žuly a horný okraj je 200 mm nad strechou domu. Z dažďa položili vrchný kryt. Prírodné vetranie vnútri domu je organizované oknami. V dolnej časti sa nachádza okno na prívod čerstvého vzduchu a na vrchu - na výstup zo špinavých vzdušných hmôt. Najčastejšie sú toaletné domčeky vybavené jedným horným oknom. Prúd čerstvého vzduchu sa dosiahne trhlín vo dverách.

Vetranie kúpeľne v dome je organizované inštaláciou ventilátora. Je to pokračovanie kanalizačnej stúpačky, ku ktorej je toaleta pripojená. Vo vnútri kúpeľne je najlepšie vykonať nútenú ventiláciu. Na to stačí nainštalovať odsávač, ktorý je napájaný elektrickou energiou.

Ako môžete vidieť, ak sa pokúsite tvorivo pristupovať k problému, nemusíte ľutovať investovanie peňazí, v krajine si môžete vybudovať moderné WC, čo si nevyžaduje časté čerpanie odpadu a žiadne zlé zápachy.