Záhradníctvo

Výber kapacity pre sadenice uhoriek

Uhorky sa v našom živote objavili dlho. Táto zelenina v Rusku bola známa v VIII. Storočí a India je považovaná za jej miesto narodenia. Sadenice uhorky pestované na balkóne, potom vysadené v skleníku alebo v otvorenom teréne. Hovorme o základných pravidlách vysádzania uhoriek so semenami a použitím sadeníc tak, aby výsledná plodina spĺňala všetky vaše očakávania.

Vlastnosti výsadby uhoriek

Uhorky sa môžu pestovať v špeciálnych kazetách, vysadené v kvetináčoch alebo ihneď vysadené na lôžku zo semien tejto rastliny.

Varovanie! Akýkoľvek spôsob pestovania uhoriek zahŕňa výsadbu v pôde až po zohriatí.

Na zvýšenie výnosu uhoriek sú potrebné určité živiny. Napríklad, sadenice okrasných rastlín v strednom pruhu sa vysadia začiatkom júna.

Možnosť výsadby semien uhoriek

Vysádzanie semien a rastúcich sadeníc uhoriek v kazetách si vyžaduje určité teoretické vedomosti. Hovorme o základných pravidlách pestovania sadeníc, o niektorých zložitostiach tohto procesu.

Semená na varenie

Ak sa rozhodnete nestrácať čas na sadeniciach uhorky, nehľadajte hrnce pod ním a ihneď osivte semená v pôde, nezabudnite, že musíte tvrdo pracovať.

Tip! Pred vysadením vyberte semienka uhorky. Len plnohodnotné a veľké semená môžu produkovať dobré plodiny uhoriek.

Pred vysadením musia byť spracované v slabom roztoku manganistanu draselného (manganistan manganistanu) s cieľom chrániť pred rôznymi chorobami. Potom sa uhorky umiestnia do nádoby s vodou na niekoľko minút. Všetky prázdne semená plátky uhorky musia byť odstránené. Zvyšné semená sú klíčené umiestnením do kvetináčov alebo inej nádoby alebo okamžite zasadené na otvorenom teréne.

Pred priamym vysádzaním semien alebo sadeníc uhoriek treba venovať pozornosť príprave pôdy. Rozhodli sme sa použiť semená na pestovanie uhoriek? V takom prípade ich zahrejte pred výsadbou pomocou vrecka gázy. Držte ju spolu s pristávacím materiálom nad batériou alebo v blízkosti teplej kachle. Nezabudnite, že uhorka je považovaná za tepelne milujúcu rastlinu. Jeho semená sú schopné klíčiť pri teplote nie nižšej ako 12 stupňov. V zemi semená uhoriek rastlín v hĺbke 2 centimetrov. V procese výsevu je potrebné vziať do úvahy skutočnosť, že v procese rastu dochádza k rastu výhonkov. Snažte sa ich zasielať v malej vzdialenosti od seba. Ak sa výsadba uskutočňuje pomocou sadeníc, tento problém prakticky nevzniká.

Tip! Ak sú semená určené na výsadbu, je lepšie položiť 2-3 semená do jednej studne. V tomto prípade neriskujete, že zostanete bez plodín.

Podobné problémy nevznikajú vtedy, ak sa namiesto uhorkových semien získajú kvalitné sadenice. Táto možnosť je vhodná pre tých, ktorí sú ochotní hľadať hrnce na sadenice, tráviť čas zdesenie výhonkov uhoriek. Existuje malé riziko, že plodina bude mať nekvalitnú kvalitu, ak sa sadenice nevyrábajú správne. Existujú isté ťažkosti v procese rastu na domácich sadeniciach uhorky. Po prvé, je potrebné vziať do úvahy, že táto rastlina má pomerne krehký koreňový systém, a preto v procese transplantácie sadeníc okrasných do pôdy existuje riziko poškodenia koreňového systému. V tomto prípade rastlina zomrie a nebudete čakať na požadované uhorky.

Tip! Aby ste sa vyhli takýmto situáciám, môžete ihneď zasadiť semená do rašelinísk. Pri transplantácii nemusíte rušiť koreňový systém rastliny.

Okrem rašelinových hrncov, ako nádoby pre budúce sadenice uhoriek, môžete použiť šálky z pod jogurt, kefír, kyslou smotanou. Zasadením okrasných semien do škatúľ dostanete značnú úsporu voľného priestoru na okenných parapetoch, ale v procese transplantácie do zeme narastá riziko rozbitia krehkého koreňového systému rastlín a ich miera prežitia klesá.

Odborníci neposkytujú poradenstvo pri používaní vreciek z fermentovaných mliečnych výrobkov pre sadenice, pretože môžu obsahovať baktérie, ktoré spôsobujú vážne ochorenia v koreňoch sadeníc uhoriek. Najlepšou možnosťou pre sadenice sú rašelinové humusové hrnce. Majú pórovité steny, takže vysadené osivo je vybavené plnohodnotným režimom vody a vzduchu. Navyše môžu odolávať zmenám v pôdnej vlhkosti, to znamená, že môžete rastliny vodiť bez obáv, že hrniec unikne. Zaujímavé tipy na pestovanie semien, sadenice uhoriek sú uvedené vo videoklipu:

Vysádzanie uhorky v pôde s rašelinovým hrncom vám prináša stopercentnú záruku prežitia sadeníc. Navyše hrniec sám bude slúžiť ako vynikajúce hnojivo pre rozvíjajúce sa zariadenie, umožní vám počítať nie skoré zber. Postupne sa hrniec rozloží a nemusíte ho odstraňovať z pôdy. Pred zasiatím semien uhoriek sa hrnce naplnia zvlhčenou, zvlhčenou pôdou, ktorá je starostlivo zhutnená. Potom sa uhorky umiestnia do pripravených rašelinových hrncov a potom sa umiestnia na palety, vrstvu štrku alebo na plastový obal. Sadenice sa pravidelne napájajú vodou pri izbovej teplote.

Varovanie! Nesmie sa nechať vysychať v rašeliníku v pôde, pretože to spôsobí kryštalizáciu solí obsiahnutých v pôde a môže sa stať nebezpečným pre mladé uhorky.

Keď rastliny začína rásť, sadenice sú umiestnené ďalej od seba, aby sa zabezpečilo dostatok prirodzeného slnečného žiarenia pre každú jednotlivú rastlinu.

Vlastnosti sadeníc pred výsadbou v zemi

Pred vysadením rastliny v otvorenom priestore skontrolujte, či spĺňa určité požiadavky. Vo výške by mala byť rastlina aspoň 25 centimetrov, na kmeň by mal byť 4-5 plných listov. Sadenica musí byť umiestnená zvisle, preto je viazaná na špeciálnu vertikálnu podperu.

V skleníku alebo v pôde, ktorá nie je chránená fóliou, sadenice sa vysádzajú až po dostatočnom zohriatí pôdy slnečnými lúčmi.

Vlastnosti prípravy pôdy

Uhorky sa môžu pestovať na takmer všetkých druhoch pôdy, ak sa miesto dostalo dostatočnej prevzdušňovania a bola vykonaná vysokokvalitná drenáž. Najlepšou možnosťou na získanie dobrej úrody uhoriek je pôda obohatená humusom. Miesto na mieste, kde máte v pláne pripraviť pripravené sadenice uhoriek, musí tiež spĺňať určité požiadavky. Je žiaduce, aby rok pred vykládkou uhoriek neboli v tejto oblasti vysadené tekvicové kultúry (squash, tekvica, cukety). V tomto prípade neumožníte akumuláciu rôznych sadeníc u mladých sadeníc, zachrániť rastliny pred mnohými chorobami.

Vďaka takýmto opatreniam nielenže zachytíte sadenice pred škodcami, ale budete tiež môcť počítať s vynikajúcou úrody. Ak to nie je možné, zmena miesta pristátia je povolená približne raz za päť rokov. Počas kultivácie uhoriek bude potrebovať systematické nutričné ​​živiny. Ideálne pre pestovanie sadeníc okrasných rastlín by bola pôda, v ktorej boli predtým vysadené kapusta a obilniny. Postele, v ktorých budú rastliny zasadené, musia byť starostlivo pripravené vopred. Celá oblasť je vykopaná asi o 25 centimetrov hlboká, potom hnoj do krajiny.

Varovanie! Pri organických hnojivách musíte byť opatrní, s nadmerným množstvom vysokého rizika zničenia koreňov rastliny, celých sadeníc.

Hnoj v množstve jedného druhu humusu na meter štvorcový. Nasledujúci rok sa organické hnojivá nahrádzajú minerálnymi hnojivami a potom sa môže opäť použiť hnoj. Posteľ sa postrieka jednostranným roztokom síranu meďnatého, potom sa všetky rastliny odstránia z pôdy, zbavia sa koreňov. Pred kopaním môžete navyše pripraviť zmes pohára dolomitovej múky a 2 lyžice superfosfátu.

Tip! Najlepšie je vytvoriť takú zmes v pôde skoro na jar.

Potom môžete začať kopať oblasť na jednom bajonetovom rýle.

Možnosť izolácie podkladu

Akonáhle je pôda vykopaná, je vyrovnaná, napojená na horúcu vodu. Ako dodatočnú ochranu pôdy pred škodlivými baktériami môžete použiť roztok manganistanu draselného. Ďalej, posteľ je pokrytá plastovým obalom, nechajte ho pod fóliou niekoľko dní.

Poskytuje starostlivosť o sadenice

Ak hovoríme o vlastnostiach starostlivosti o sadenice vysadené v zemi, potom je potrebné poznamenať potrebu hnojenia, pletie, uvoľnenie pôdy, zalievanie. Odborníci odporúčajú kŕmenie každé dva týždne. Na tento účel použite hustú čerstvú smotanu (organické hnojivo), 2-3 lyžice dusičnanu amónneho. Po kvitnutí uhoriek je potrebné ich kŕmiť potašovými hnojivami. Dosť na prípravu štyroch rastlín na liter roztoku každej draselnej soli. Akonáhle sa uhorky začnú hojne rozkvetať, sadenice musia byť kŕmené mikroferéznymi hnojivami. Odborníci odporúčajú na tieto účely použiť zmes síranu zinočnatého (hydrogensíran zinočnatý), síran manganatý (hydrogensíran manganatý) a menšie množstvá kyseliny boritej. Optimálny čas na realizáciu hnojenia sadenice uhoriek je večer.

Varovanie! Snažte sa vyhnúť sa pripravenému roztoku na okraji listov, pretože to môže spôsobiť popáleniny. Je potrebné preplachovať pripravený roztok zo zalievacej nádoby s filtrom.

Po ukončení každého zavlažovania sa odporúča naliať úrodnú pôdu pod korene rastlín. V tomto prípade nie je potrebné vykonávať ďalšie uvoľňovanie pôdy. Vzhľadom k tomu, koreňového systému uhoriek je umiestnený iba v hornej vrstve, s klasickým uvoľnením pôdy, pravdepodobnosť poškodenia koreňov uhoriek je vysoká. Uvoľnenie pôdy je povolené len medzi jednotlivými lôžkami. Na to, aby uhorky poskytli požadovaný výnos, je dôležité, aby sa rastliny napájali teplou vodou. Najlepšie je nalievať vodu do suda ráno, aby sa počas dňa celý deň mohol zahriať.

záver

V závislosti od klímy vo vašej oblasti môžete pestovať sadenice okrasných rastlín alebo sadenice ihneď v otvorenom teréne. Bez ohľadu na to, akú možnosť si vyberiete, je dôležité dodržiavať všetky základné požiadavky na pestovanie, kŕmenie, napájanie týchto teplom milujúcich plodín.

Osobitná pozornosť by sa mala venovať výberu semien. Hybridy napríklad umožňujú získať dobré výnosy, ale nemôžu byť použité na opätovné pestovanie. Nemajú rád uhorky, aj napriek tomu, že obsahujú obrovské množstvo vody a hojné zavlažovanie. Namiesto krásnych a chutných uhoriek získate dlhé stonky s obrovskými listami, ale počet ovocia bude minimálny.