Záhradníctvo

Odrody uhoriek na pestovanie na okenných paraplásoch v zime

Po mnoho rokov sa pestovanie uhoriek na okenných parapetoch stalo samozrejmým pre ľudí, ktorí nemajú chalupu ani záhradu. Je potrebné poznamenať, že môžu byť pestované nielen na parapet, ale aj na vyhrievaný lodžie, ako možnosť pre uhorky zasklený balkón môže byť vhodný. Mnoho odrôd je navrhnutých špeciálne pre domácu kultiváciu, z veľkej časti ide o hybridné odrody uhoriek, ktoré sa opeľujú bez intervencie hmyzu. Hlavnou časťou sú okrúhle okrúhle hybridy, ktoré majú ženské kvety, ktoré sú viazané bez opeľovania.

Výhody a podmienky domácich rastúcich uhoriek

Pestovanie uhoriek na parapety v zime je nielen vzrušujúce, ale aj krásne z estetického hľadiska. Mladé uhorky pestované na parapete sú príjemné pre oči, navyše sú šetrné k životnému prostrediu. Kvitnúce na okne v zimnom období vám pripomenie teplé leto a uvoľní príjemnú vôňu dachových postelí. Ak chcete pestovať uhorky na okenných paraplásoch v zime, musíte splniť niekoľko požiadaviek:

  1. Je potrebné poskytnúť uhorky dodatočné osvetlenie, pretože toto umelé svetlo bude vhodné, v ideálnom prípade môžete použiť žiarivku. Pri absencii takýchto uhľoviek je možné vysadiť od polovice februára, kedy bude viac slnečného svetla.
  2. Teplota v miestnosti by mala byť v rozmedzí 18 - 22 stupňov, okná na okennom parapet, z ktorého budú stáť vaše uhorky, by mali smerovať na juh alebo juhovýchod.
  3. Pre úspešné pestovanie uhoriek by sa mali zbaviť konceptov, takže si vyberte správne miesto na výsadbu.

Mnoho milovníkov čerstvých uhoriek v zime, snažia sa prispôsobiť zber do nového roka, prekvapiť hostí plody pestované na ich parapete. Ak sa chcete chváliť takým úspechom, mali by ste na začiatku novembra pestovať odrody uhoriek. Samozrejme, nie sú vhodné všetky odrody uhoriek. V podstate to bude parthenokarpicheskie odrody, ktoré sú odporúčané nielen pre pestovanie na parapety, ale aj pre skleníky. V každom prípade sa všetky podrobné informácie nachádzajú na zadnej strane balíka, na väčšine píšu, či je možné tieto odrody pestovať na okennom parapete alebo balkóne.

Pôda pre sadenice

Okrem vyššie opísaných podmienok nebudú nadbytočné a postarajú sa o pôdu pre vaše uhorky pestované na parapete. Ideálnou voľbou pre hnojivo je použitie pôdneho substrátu v množstve najmenej 5 litrov na jeden dospelý keš uhoriek. Koreňový systém v tomto prípade dostane všetko, čo je potrebné pre rast.

Zmes pôdy sa dá pripraviť vlastnými rukami, pretože zvyčajne používajú obyčajný pozemok (záhrada), do ktorého pridávajú humus, piliny, piesok a popol v rovnakých pomeroch.

Je to dôležité! Pred zasadením musí byť pôdna zmes dezinfikovaná, bez splnenia tejto podmienky sa môžete stretnúť s výskytom škodlivého hmyzu. Aj keď je pôda vystavená zmrazeniu, môžu v nej zostať živé organizmy hmyzu.

Najlepšie odrody zimných uhoriek

Existuje niekoľko odrôd, ktoré sú určené špeciálne pre pestovanie v zime, tieto uhorky sú najlepšie v odolnosti voči teplotným extrémom a zvýšenej tieňovanie.

Hybridná farma

záver

Tu sú najlepšie odrody, priamo alebo nepriamo chované na výsadbu na okenných parapetoch, väčšina z nich vykazuje vynikajúce výsledky v zimnom ovocení. Ostatné vyžadujú dodatočné podmienky, ako napríklad absencia náhlych zmien teploty alebo zvýšené osvetlenie, ale v každom prípade výberom ktorejkoľvek z týchto odrôd, s výhradou potrebných požiadaviek, získate dobré výsledky.