Výstavba

Ako strešné materiály na strešné altány

Altánok alebo terasa pripevnená k domu je nielen odpočinok, ale tiež slúži ako ozdoba na nádvorí. Na to, aby budova mala výrazný vzhľad, je potrebné vybrať spoľahlivú a krásnu zastrešenie strechy. Moderný stavebný trh ponúka veľa nových materiálov. Poďme sa pokúsiť zistiť, ako pokryť strechu altánok alebo terasy, rovnako ako zvážiť nuansy výberu strešného materiálu.

Vyberte si tvar strechy a strechy

Najčastejšie návrh stĺpov neposkytuje základňu. Na terasy pripojené k domu musia byť postavené základy. Nedostatok nadácie neumožňuje pokrytie strechy silnými strešnými krytmi. Strecha by mala byť ľahká a zároveň odolná.

Pri varení vonku niekedy je budova vybavená grilmi, kachľami, udiarňami. V tomto prípade je strecha altánu vyrobená z nehorľavých materiálov a samotná konštrukcia je postavená na podklade. V tomto prípade sa ako strešná krytina používa azbestocementová bridlica, keramické dlaždice alebo akýkoľvek materiál vyrobený z kovu.

Je to dôležité! Prítomnosť v blízkosti domácej oblasti zásobníka naznačuje vysokú vlhkosť. V takejto oblasti sa kovové altány nemôžu nazývať najlepšou voľbou kvôli nestabilite materiálu k korózii. Najlepšou voľbou by bola každá strecha, ktorá nemá v jej zložení kov. Navyše všetky prvky strešného rámu sú ošetrené odpudzovaním vlhkosti.

Tvar strešných altánkov sa vyberá na základe klimatických podmienok regiónu. Ploché strechy nie sú vhodné pre oblasti s vysokými priemernými ročnými zrážkami. Z veľkej akumulácie snehovej strechy. Strmý svah strechových svahov sa neodporúča pre altány postavené vo veterných oblastiach. Veľká plachtenie povedie k rýchlemu zničeniu strechy.

Ak chcete vedieť, ako si vytvoriť strechu na altánku svojimi vlastnými rukami, musíte najprv rozhodnúť o jeho tvare. Každý typ strechy má vlastnú konštrukciu krokien, ktorá je znázornená na fotografických výkresoch rôznych striech:

  • Najjednoduchšia šikmá strecha je zvyčajne vytvorená v tvare obdĺžnika alebo štvorca. Príležitostne je to rhomboid, ktorý závisí od tvaru samotného altánu. Konštrukcia pozostáva z nástenných trámov, ktorých dôraz sa opiera o steny. Najčastejšie je kôlna strecha verandy pripojená k domu.
  • Kruhový tvar definuje len obrys bočných okrajov samotnej strechy. Vzostupný dizajn môže byť vytvorený ako kužeľ, kopula atď. Strecha pozostáva len zo šikmých šikmých krokv. V tomto prípade, obežný obrys.
  • Na obdĺžnikovom altánku je ľahšie postaviť štítovú strechu. Návrh zahŕňa výrobu krokiev nashlonnogo alebo závesný typ. Tento parameter je určený typom strešnej krytiny, ako aj materiálom vybraným pre dekoráciu interiéru.
  • Oválne altánok a polo oválne rozšírenie domu vyzerajú harmonicky pod viacsvetovou strechou. Konštrukcia je podobne zložená z štrbinových a visiacich krokiet z hrebeňa.
  • Dvor s strešnou strechou zdobí váš dvor dobre. V tomto dizajne sa nachádza hrebeň, z ktorého odchádzajú dva trojuholníkové a dva lichobežníky. Štyri šikmé strechy sú inštalované na altánkoch oválneho a obdĺžnikového tvaru. Konštrukcia pozostáva zo štyroch štrbinových štrbín v rohoch a súpravy závesných a stenových prvkov umiestnených medzi hrebeňom a stenami budovy.
  • Stropová doska je inštalovaná na štvorhranné ploty. Konštrukcia pozostáva zo štyroch štrbinových štrbín položených v rohoch a zbiehajúcich sa zhora v jednom bode. Chýba hrebeň v bedre.

Zo všetkých uvažovaných striech je klasickým variantom strešné a kopulovité konštrukcie. Strecha odolá silným nárazom vetra a sama o sebe nezráža.

Prehľad strešného materiálu pre strechu altánu

Strecha pre altán sa vyrába ručne po vykonaní všetkých presných výpočtov. Existujú špeciálne požiadavky na strešné materiály. Okrem spoľahlivosti a dlhej životnosti by mala byť strecha atraktívna a mala by byť kombinovaná so štýlom samotnej konštrukcie. Je dobré, ak strecha harmonicky zapadá do úpravy dvora. Ak sa altánok nachádza v blízkosti obytného domu, dizajn oboch budov je žiaduci, aby sa prekrýval. Možno, že materiál na strechu altánu by mal byť rovnaký ako obytná budova je pokrytá.

pásový opar

Pripevnené k domu verandy alebo otvorené terasy sa snaží zlepšiť vo všetkých možných spôsobov. Hlavným prvkom budovy je strecha. Na jeho pokrytie sa zvyčajne vyberá strešný materiál, ktorý je položený na dome. Ak chcete niečo neobvyklé, strecha nástavca je transparentná. Tu sa používa ten istý polykarbonát. Navyše tieto priehľadné listy terasy môžu byť čiastočne alebo úplne glazované.

Tu je v podstate všetky nuansy výberu strešného materiálu pre altán a otvorenú verandu. Nepoužívajte za lacné pokrytie. Arbor je tiež seriózna konštrukcia a vyžaduje vysokokvalitné pokrytie.