Hospodárstvo

Kríky z bronzu 708

Bronz široký prasiatko je obľúbený medzi razvodchiki týchto vtákov. Toto plemeno bolo chované pre uzavreté farmy v Spojených štátoch amerických, získané prechodom domácich a divých moriek. Potom sa v Spojenom kráľovstve odvodila pôvodná forma Orlopp Bronze, na základe ktorej Turecko vyrobilo Bronze 708 morku (ťažký kríž). Názov plemena je spôsobený perím bronzového odlivu.

img "alt =" Turecko Bronze 708 "src =" 708.jpg ">

Výhody plemena

  • Rýchla hydina vyrastie: po 23 týždňoch sa samica stane vhodnou pre mäso, morčacie - po 24 týždňoch.
  • Kurčatá dospelých bronzov dosahujú rekordné veľkosti hydiny: hmotnosť samíc dosahuje 10 kg, morky - dvakrát toľko.
  • Napriek veľkej veľkosti vtáky nepotrebujú príliš veľa krmív.
  • Turecké mäso tohto plemena má vynikajúci vkus.
  • Ženy nevyžadujú umelú insemináciu.
  • Produkcia vajec žien je na vysokej úrovni - do 120 vajíčok počas reprodukčného obdobia.
  • Veľké percento liahnutia moriek (85-90) a ich miera prežitia, čo poskytuje dobrý nárast počtu vtákov.
  • Vtáky bronzové shirokogrudoy odolné voči mnohým chorobám.

Jediné nepríjemnosti pri chove bronzových moriek s širokým breasom je potreba úžitkovej údržby (potom bude produktivita vtákov na vysokej úrovni).

V zime, aby ste sa vyhli avitaminóze, musíte do krmiva pridať: žihľava, drevené šľahače, zelené seno, vitamínové ihličnaté a trávne múčky, kyslá kapusta. Môžete kombinovať obilniny s impulzmi. Aby sa potravina lepšie mletá, do podávača sa pridá jemný štrk zmiešaný s vápencom. Pomer bylín, zelenej zeleniny a suchých koncentrátov by mal byť rovnaký.

Keď sú morky vajíčka, musíte vo svojej strave znížiť množstvo obilia a zvýšiť počet bylín a zeleniny. Na to, aby bola vaječná škrupina silná, do krmiva pre vrstvy sa pridáva tvaroh, kostná múčka a odstredené mlieko.

Krížové návnady tyrkysového bronzu 708 potrebujú bielkovinové jedlá viac než iné. Na opevnenie potravín pridávajú zelenú cibuľu, repu, mrkvu a mrkvu.

záver

Chov a pestovanie morských bronzov je mimoriadne prospešné v podmienkach domácnosti: finančné prostriedky vynaložené na ich údržbu sa veľmi rýchlo vyplácajú. Hlavnou vecou je dodržiavať podmienky zadržania - a môžete si vychutnať lahodný a zdravý produkt.