Výstavba

Altán so strechou strechy: foto + kresby

Gazebos sa nedávno stal veľmi častým fenoménom vidieckych pozemkov a chát. Aké formy formulára pre svojich budov neprišli s majiteľmi na usporiadanie pohodlného odpočinku. Ak neexistuje žiadna túžba a prostriedky na vytvorenie neobvyklého altánu, existuje klasická verzia vo forme štvorca alebo obdĺžnika. Konštrukcia je vďaka jednoduchej streche jednoduchá. Teraz budeme hovoriť o tom, ako vytvoriť štvorstupňovú strechu pre štvorcový a obdĺžnikový altán s vlastnými rukami.

Tri typy strešnej strechy

Predtým, ako začnete stavať výkresy budúcej strechy, treba brať do úvahy, že štvorstupňové strechy majú tri poddruhy:

 • Konštrukcia stanu sa často nazýva pyramidovou strechou kvôli vzhľadu. Pozostáva zo štyroch svahov v tvare rovných trojuholníkov. Schéma bedrovej strechy neposkytuje hrebeň. Vrcholy trojuholníkov sú na jednom mieste spojené a tvoria pyramídu. Podstavec rámu môže byť len štvorcový, preto na obdĺžnikovom altánku takáto strecha nie je postavená.
  img "alt =" Strecha kvadrantu pre altánok "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 2_1.gif ">
 • Strecha kyvadla je najjednoduchšou voľbou pre obdĺžnikový altánok. Funkciou dizajnu sú formy svahov. Rám sa skladá z dvoch tvárových trojuholníkov rovnakej veľkosti, nazývaných boky. Tvar zostávajúcich dvoch rovnakých svahov je vytvorený v podobe lichobežníka. Hrebeň sa tvorí na križovatke všetkých štyroch rovin.
  img "alt =" Strecha kvadrantu pre altánok "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 874_2.jpg ">
 • Štruktúra polovice bedra sa tiež nazýva dánska strecha. Rovnako aj bedrová strecha poloplanety pozostáva z dvoch trojúhelníkovitých a dvoch lichobežníkových svahov, spojených hrebeňom. Charakteristickým rysom sú trojuholníkové boky, roztrhané na vrchu. To znamená, že lichobežník a malý trojuholník sa získavajú z veľkého trojuholníka. img "alt =" Kvadrantová strecha pre altánok "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 814_3.jpg ">

Každé altánok na streche má vlastnú trumfovú kartu. Najčastejšie je typ strešného stanu. Je výhodné konštruovať z hľadiska úsporného materiálu. Konštrukcia nevyžaduje výrobu štítov a krátke nosníky sa používajú na krokve. V obdĺžnikové altánok bez bedrovej strechy nemôže robiť. Ak chcete urobiť niečo úžasné, potom sa dajú prednosť dánskej verzii.

Je to dôležité! V regiónoch s vysokou priemernou ročnou zrážkovou rýchlosťou je lepšie uprednostniť štvorcový altán so strechou strechy. Na týchto svahoch sneh trvá najmenej.

Výhody a nevýhody strešnej strechy

Štvorcestné strechy sa vyznačujú estetickým vzhľadom, umožňujú aplikovať strešné krytiny akéhokoľvek druhu, nezasahujú do dobrého výhľadu z altánku. Návrh je príťažlivosť pre fanúšikov nezvyčajných tvarov. Štyri valcovaný rám môže byť vyrobený v inom štýle. Napríklad, ak rozšírite presahy a inštalujete oblúkové rohové konštrukcie v tvare oblúka, dostanete krásnu strechu v čínskom štýle.

Pokiaľ ide o pevnosť, štvorstranné strechy sú v tomto ohľade prínosom. Konštrukcia má nízky návin, vďaka ktorému je odolný voči silným nárazom vetra. Ak bol sklon svahov správne vypočítaný, potom v zime veľa snehu nezostane na streche altánku. Štyri valcované konštrukcie sa vyznačujú dlhou životnosťou bez častých opráv.

Tip! Zvýšené presahy bedrovej strechy bráni rýchlemu odparovaniu tepla z altánu. Veľmi sa cení, keď je počasie vonku vonku, a vnútri altánku pracuje infračervený ohrievač na ulici alebo sa ohrieva kachle.

Mínus štvorstrannej strechy sa dá nazvať určitou zložitosťou konštrukcie, ktorá si vyžaduje presné výpočty, zostavovanie výkresov a správnu výrobu priehradového systému. Pri samostatnej výrobe krovu v počiatočnom štádiu je žiaduce konzultovať s odborníkmi. Pomôžu vypočítať všetky štrukturálne prvky a vytvoriť presnú schému.

Čo treba vziať do úvahy pri navrhovaní strechy altánok

Pred začatím výstavby štvorstrannej strechy je potrebné pripraviť výkresy, kde sú vyznačené všetky konštrukčné prvky a ich rozmery. Takáto schéma zjednoduší ďalšiu prácu a pomôže vypočítať záťaže, ktoré budú v budúcnosti ovplyvňovať systém krovu. Vzhľadom na to, že bedrová strecha je z hľadiska zložitosti štruktúry niečo medzi strešnou strechou a dánskou strechou polovičnej bedny, pomocou jej príkladu budeme robiť výpočty.

Takže začiatok výpočtov pozostáva z účtovania hlavných ukazovateľov:

 • vypočítať celkovú hmotnosť strešného rámu, to znamená všetkých integrálnych častí nosného systému;
 • berte do úvahy hmotnosť strešnej vrstvy, najmä - povlakovanie a hydroizoláciu;
 • vypočítať zaťaženie zrážok a vietor, môžete podľa ročných pozorovaní alebo zistiť údaje pre konkrétny región v príslušných orgánoch;
 • počas výstavby a opravy bude na streche osoba, ktorej váha musí byť tiež zohľadnená vo výpočtoch;
 • Zohľadňuje sa hmotnosť akéhokoľvek zariadenia dočasne alebo natrvalo inštalovaného na streche.

Po vykonaní všeobecných výpočtov budúcich zastrešení altánok začnú určovať sklon ramp. Tento parameter sa určuje podobne podľa konkrétnych klimatických podmienok regiónu. Napríklad pre veternú oblasť je vysoká strecha nežiaduca kvôli zvýšenému vetru. Strešný materiál, môžete si vybrať bitúmenový alebo polykarbonát. Ak je veľa zrážok, potom je sklon svahov rozumný robiť viac, napríklad od 45 do 60o, a ako strešný materiál na použitie kovovej dlaždice.

Je to dôležité! Sklon svahu je priamo spojený s typom strešného materiálu vybraného pre altán. Pre každý materiál odporúča výrobca krok laty a krovy, ako aj maximálny a minimálny sklon svahov.

Na výpočet celkovej hmotnosti strešného rámu je potrebné vypočítať dĺžku nosníkov a ostatných prvkov a určiť ich časť. Na zaistenie pevnosti konštrukcie patrí inštalácia vzpery, ako aj vtláčanie. Strešný rám altánku sa považuje za dokončenú, ak sú v ňom zobrazené všetky zostavy.

Kostra strechy strechy šikmej strechy pozostáva z nasledujúcich typov krokví:

 • V rohoch strechy sú inštalované dvojité trámy. Hlavná záťaž padá na ne. Tieto krokvy vytvárajú tvar strechy.
 • Stredné trámy sú umiestnené v strede svahu a spájajú hrebeň s výkonovou doskou.
 • Hollanders nazvali krokvy krátkych noh. Sú pripevnené rovnobežne s medzivrstvami. Ženské kamaráti spájajú lúče s mauerlatom.

Na meranie strechy altánov budete musieť pripraviť plochú koľajnicu dlhú 3 m. Práca sa vykonáva v nasledujúcom poradí:

 • na maurélii, tvoriace nosný rám strechy, nájdite stredovú čiaru;
 • hrebeňový nosník určuje polovicu svojej dĺžky, čo bude stred, v kombinácii s axiálnou líniou strešného rámu;
 • vyznačte upevňovacie body na mauerláte prvého medzivrstvy;
 • meracia tyč je posunutá a body pripojenia druhého medziľahlého nosníka atď. sú označené.

Meranie pripevňovacích bodov pre nosníky nožníc sa vykonáva pre každý sklon zvlášť.

Varovanie! Stropný rám je vyrobený z kvalitného dreva impregnovaného antiseptikmi. Je najvhodnejší pre pracovné polotovary z ihličnatého dreva.

Video ukazuje výstavbu altánov:

Ak sa múdro pristupujete ku konštrukcii štvorstrannej strechy, potom nie je nič super komplikované. Ale vo finále sa ukáže veľká potešenie z vlastnej práce.