Záhradníctvo

Najproduktívnejšie odrody uhoriek na otvorenom teréne

Uhorky sú populárne, univerzálne záhradné plodiny. To je spôsobené tým, že majú veľa vitamínov, živín, môžu sa používať v čerstvej aj konzervovanej forme. Pri výbere semien uhorky sa často uprednostňujú tie odrody, ktoré najlepšie vyťažia.

Zoznam najproduktívnejších odrôd uhoriek

Medzi najproduktívnejšie odrody uhoriek patria: Noble, Pinocchio, Pevnosť, Biela noc, Emelya, Viva, Dasha, Letný rezident, Pivnica.

urodzený

Označuje skoré dozrievanie. Na výsev sa používajú semená, ktoré sa osijú v otvorenej pôde a môžu sa tiež pestovať v skleníku. Proces opelenia sa vykonáva pomocou včiel. Po výskyte mladých rastlín, v 45-49 dňoch, začnú potešiť vôňu zberu. Rasty strednej výšky, s malým rozvetvením, kvitnúci ženský typ. Komoditné uhorky dosahujú malú veľkosť (13 cm dlhé) a hmotnosť 110 g. Uhorka je svetlozelená farba s malým hľuzovitým, valcovitým tvarom. Na 1 m² rastie 14 kg vône. Táto odroda uhorky je jedným z najvyššie odolných voči chorobám.

img "alt =" Žiadne "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 3_2.png ">

Pinocchio

Uhorky tejto odrody dozrievajú skoro. Výnosové parametre patria medzi najvyššie. Odroda je odolná proti chladu. Semená sa môžu pestovať ako vo filme, tak v otvorenej pôde. Kultúra uší uhorky 45-46 dní po plieni klíčky. Ovarie (až 6 kusov) sú usporiadané v kyticu. Obchodné uhorky majú obdĺžnikový tvar, tmavozelená farba, veľké hrbole na koži. Dĺžka dosahuje 9 cm, indikátory hmotnosti - 100 g. Na záhradné poschodie s rozlohou 1 m² rastie 13 kg šťavnatého zberu. Uhorka hustá štruktúra, bez horkosti. Kultúra je odolná voči mnohým chorobám.

img "alt =" Buratino "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 4_3.png ">

robustný dieťa

Zrenie je skoro, výnos je vynikajúci. Uhorky sa objavujú na 45. deň po objavení malých rastlín. Na výsev sa používajú semená, ktoré sa pestujú v otvorenej pôde a môžu sa pestovať aj v skleníku. Má stredne veľké, bohaté zelené listy, stredné tkanie, vaječný lúč. Obchodné uhorky malých rozmerov 12 cm, každý váži v priemere 95 g. Majú valcovitý tvar, kôru tmavozelenej farby, vyskytujú sa výrazné tuberkulózy. Prierezová veľkosť uhorky je 3,5 cm. Poznámky o horkosti chýbajú. Pri 1 m² rastie 12 kg.

img "alt =" opevnenie "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 7_4.png "style =" šírka: 360px; výška: 650px; "/>

Biela noc

Zrenie má skoré obdobie, výnos je jedným z najvyšších. Môžu sa pestovať v otvorenej pôde alebo skleníkovým spôsobom. Kruhy sú stredne veľké, jasne zelené listy, stredne tkané, trsovité vaječníky. Miluje sa s voňavými uhorkami 43-45 dní po výskyte prvých klíčkov. Zelenina má valcovitý tvar, hľuzovitá koža tmavozelenej farby a svetlé, jasné pruhy. Cucumber rastie až na 14 cm na dĺžku a váži až 125 g. Priemer prierezu je 4,3 cm. Buničina má hustú štruktúru, bez horkosti. Na 1 m² postelí môžete zbierať 12 kg uhoriek. Najčastejšie konzumované čerstvé, v šalátoch. Táto záhradná plodina má vysokú odolnosť voči chorobám.

img "alt =" Biela noc "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 3_5.png ">

Emelya

Patrí do rannej zrieďovacej, vysoko výnosnej, samoopelivej odolenej studenej odrody. Môže sa pestovať v skleníku, a môžete tiež zasiať semená v otvorenej pôde. Táto záhradná plodina má stredne veľké, trsovité vaječníky, malé, mierne vrásčité listy. Voňavé uhorky sa objavujú 40-43 dní po klíčení mladých klíčkov. Uhorky sú tmavozelenej farby. Komerčné ovocie má predĺžený valcový tvar, na tenkej koži sú veľké hrbole. Vo veľkostiach dosahuje 15 cm, hmotnosť - 150 g. Priemer prierezu je v priemere 4,5 cm. Na plochu štvorcového metra rastie až 16 kg uhoriek. Táto záhradná plodina je odolná voči mnohým chorobám. Vlastnosti chuti a kvalita produktu sú dobré.

img "alt =" Emelya "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 3_6.png "style =" šírka: 650px; výška: 650px; "/>

Vivat

Má vysoký výnos. Výška rastliny dosahuje 2,5 m. Listy strednej veľkosti. Priemerná produktivita. Kultúra utužuje ovocie v období 45-49 dní po klíčení sadeníc. Okurky dosahujú dĺžku 10 cm. Hmotnosť komerčnej uhorky je 80 g. Je charakterizovaná valcovitým tvarom. Kôra slabo rebrovaná malými tuberkulami. Parametre priemeru prierezu dosahujú 4 cm. Štruktúra je hustá, neexistujú žiadne náznaky horkosti. Na 1 m² záhradnej ploche vyrastie až 12 kg vône. Je obdarený vysokými komoditnými vlastnosťami.

img "alt =" Vivat "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 4_7.png "style =" šírka: 650px; výška: 650px; "/>

Dasha

Patrí k ranným dozrievaniu odrôd. Výnos má jednu z najvyšších sadzieb. Určené na pestovanie v skleníkoch, semená sú tiež vysiate v otvorenom teréne. Rastlina dosahuje výšky až 2,5 m. V priemere Bush listingu. Pleasne s ovocím 45 dní po vzniku výhonkov. Okurky dosahujú dĺžku 11 cm a hmotnosť 130 g. Majú valcovitý tvar, kôru s veľkými hrboľatými útvarmi. V sekcii dosahuje priemer uhorky 4 cm. Konštrukcia buničiny je pomerne hustá, bez dutín. Na 1 m² záhradnej plochy rastie 19 kg plodín. Určené na použitie čerstvé, v šalátoch.

img "alt =" Dasha "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 4_8.png "style =" šírka: 650px; výška: 650px; "/>

Letný pobyt

Táto záhradná plodina skorej doby dozrievania má vysoký stupeň produktivity. Opeľované včely. Pestuje sa v skleníku a semená sa zasielajú v otvorenej pôde. Plodina začína dozrievať 45. deň po klíčení. Bush má vysokú dĺžku, rastie do výšky až 2,5 m. Okurky dosahujú dĺžku 11 cm, hmotnosť 90 g. Pri 1 m² je výťažok 10 kg. Uhorky majú valcovitý tvar, veľký knobovitý povrch kože. Zvláštnosti priemeru prierezu komerčných uhoriek sú 4 cm. Odroda je charakterizovaná vysokou chuťou, bez horkosti. Štruktúra buničiny je hustá, bez dutých útvarov. Určené na konzumáciu čerstvé.

img "alt =" Letný rezident "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 9.png "style =" šírka: 650px; výška: 613px; "/>

pivnica

Potešený s vynikajúcim výnosom, ranným dozrievaním. Môžete pestovať ako skleníkový spôsob a zasievať semená v otvorenej pôde. Uhorky dozrievajú 43-45 dní po objavení mladých kríkov. Rozvetvený stredne kvitnúci zmiešaný typ. Listy malých rozmerov, bohatá zelená farba. Uhorky dosahujú dĺžku 10 cm, ich hmotnosť je až 120 g. Na jeden meter štvorcový rastie 11 kg vône. Chutia vynikajú. Určené na použitie v salatách, na morenie, konzervovanie. S odolnosťou voči zložitým chorobám.

img "alt =" Spustiť "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 10.png ">

Vlastnosti pestovania

Orechy odrôd uhoriek pre otvorené krajine môžu byť pestované semená, sadenice. Pred sejbou sa semená umiestňujú do látkových vrecúšok. Je potrebné namočiť 12 hodín v špeciálnej zmesi (1 lyžička dreveného popola, 1 lyžička nitrofónov, 1 liter vody). Ďalej sa semená dobre premyjú vodou pri teplote miestnosti a umiestnia sa na vlhkú tkaninu počas 48 hodín, začnú sa napučiavať. Potom sa semená umiestnia do chladničky na 24 hodín.

Semená sa zasielajú, keď sa pôda dobre zohreje. Po vyklíčení sadeníc sa musia systematicky starať. Starostlivosť je včasné navlhčenie, kŕmenie, pletie buriny, včasné narušenie komoditných uhoriek.

Takže uhorky majú veľa odrôd, ktoré sa vyznačujú najvyššími výnosmi. Hlavnými podmienkami na dosiahnutie týchto parametrov sú správne výsadby a starostlivosť o rastliny.

Ďalšie informácie k téme si môžete pozrieť na videu: