Hospodárstvo

Záver moriek v inkubátore doma

K dnešnému dňu veľa mačiek drží doma. Predmet inkubácie pre chovateľov je veľmi dôležitý, pretože napriek podobnosti procesu pre všetky domestikované vtáky má svoje vlastné charakteristiky. Dokonca aj tí, ktorí používajú na chov mladých moriek, potrebujú poznať princíp chovnej hydiny v inkubátore, pretože to môže byť skôr alebo neskôr potrebné. Hovorme si o tom podrobnejšie a zistite si všetky nuansy procesu.

Postup prípravy

Po prvé, po tom, ako sa rozhodli chovať morčacie kuračky cez inkubátor, začína výber vajec. Odborníci odporúčajú vybrať kópie rovnakej veľkosti. Najlepšie vajcia sa odoberajú z moriek starších ako 8 mesiacov. Nenechávajte ich v hniezde. Akonáhle je viac ako desať vajec, ženský inštinkt sa môže prebudiť u žien a začne ich vyliahnuť.

Je to dôležité! Morčacie vajce majú kónický tvar, sú biele alebo svetlohnedé, sú sfarbené malými bodkami.

Pred umiestnením do inkubátora musia byť všetky vzorky vyčistené (ale nie umývané) z nečistôt. Toto by sa malo vykonať opatrne, aby sa nepoškodilo. Je tiež potrebné venovať pozornosť rastu a defektov na shell. Takéto vzorky by sa nemali umiestňovať do inkubátora. Ak majú rast, alebo škrupiny sú veľmi tenké, znamená to, že v dome sú vážne problémy. Je lepšie odstrániť choroby včas, dezinfikovať a kŕmiť vtáky kriedou a šprotom.

Podmienky výberu a skladovania materiálu na inkubáciu moriek sú uvedené v nasledujúcej tabuľke.

požiadavka

indikátor

Teplotné podmienky

+12 stupňov Celzia

vlhkosť

Nesmie prekročiť 80%

Umiestnenie v sklade

Po uplynutí štyroch dní skladovania sa vrátia

Maximálna skladovateľnosť

Nie viac ako 10 dní

Dezinfekcia pred inkubáciou nie je povinným procesom, ale odporúča ju väčšina špecialistov. Ak to chcete urobiť, môžete použiť:

 • peroxid vodíka;
 • gluteky a iné špeciálne roztoky;
 • mangánového roztoku.

Špecializované nástroje dnes možno ľahko nájsť v predaji. Inkubácia moriek s veľkým počtom vajec by sa mala vykonávať pomocou profesionálnych nástrojov.

Určenie kvality vajec

Na veľkých farmách sa pozorujú násilné násadové vajcia. Použite na tento proces ovoskopirovaniya.

Je to dôležité! Ovoskopirovanie - toto je analýza inkubačného materiálu do lúmenu, čo umožňuje určiť kvalitu proteínu aj žĺtka na odňatie kvalitatívneho potomstva vtákov.

Pravidlá ovoskopirovaniya sú nasledovné:

 • na lúm je vidieť, že proteín nemá žiadne vonkajšie inklúzie a je úplne transparentný;
 • žĺtok by mal mať jasné obrysy a mal by sa nachádzať uprostred vajca;
 • vzduchová komora by mala byť vždy umiestnená na tupom konci;
 • pri otáčaní vajec by sa žĺtok mal pomaly pohybovať.

Ak sú všetky položky vykonané, takéto vajcia možno považovať za ideálne. Z toho môžete získať zdravé potomstvo v inkubátore.

Ak sa chcete dozvedieť viac o procese ovoskopirovaniya, odporúčame zobraziť toto video:

Záver nového potomka je zodpovedný proces, inkubačné režimy majú veľký význam.

Inkubačný proces

Morky sú hydina, ktorá ľahko rozmnožuje vlastné potomstvo. Tento proces je však plný niektorých ťažkostí, ktoré sú extrémne ťažké vyriešiť v prítomnosti veľkých podnikov. Na mieste, kde je morka násadové vajcia, je potrebné vydržať určitú teplotu a vlhkosť, dávajte pozor, aby vták dobre jesol, pretože často odmieta opustiť hniezdo.

Tí, ktorí sa zúčastnili chovných moriek, poznamenali, že ich materinský inštinkt je veľmi rozvinutý. Často sú muži inkubovaní. Ak je ekonomika veľká, je lepšie včas vyberať materiál a nezávisle odoberať ho v inkubátore. Hrubé turecko nebude rozdrviť niektoré vajcia, bude možné vybrať len vysokokvalitné exempláre.

Podmienky inkubácie

Na to, aby sa násadové šrachy na moriach nedali poškodiť, je potrebné vydržať podmienky, za ktorých je inkubácia ideálna. Na začiatok sa pozrime na načasovanie spustenia.

Doba inkubácie pre morky je 28 dní, je striktne rozdelená do štyroch etáp, režimy každého z nich sa líšia:

 • počiatočná fáza (od 1 do 7 dní);
 • stredná fáza (od 8 do 14 dní);
 • koniec inkubačného obdobia (od 15 do 25 dní);
 • záver (26-28 dní).

Na každej etape sa dozviete viac. Tu je dôležité poznať nasledujúce skutočnosti:

 • teplotných podmienok v inkubátore;
 • vlhkosti;
 • proces premeny moriakov;
 • je tu potreba chladenia.
Je to dôležité! Vajcia z Turecka obsahujú malé množstvo vody, takže veľmi silno reagujú na stratu vlhkosti. Režim vlhkosti je veľmi dôležitý, najmä v počiatočnom štádiu inkubácie.

Ak na výstupe je počet zdravých tresiek na morský chlieb 75% a viac z počtu vajec položených v inkubátore, znamená to, že všetky režimy sú správne sledované.

Počiatočná fáza

V prvom týždni inkubácie je dôležité odolávať vysokej vlhkosti najmenej 60%. Tento režim sa používa pre všetky neplaviace vtáky. Počas tohto obdobia je veľmi dôležité, aby výmena vzduchu v inkubátore bola dobrá. Morčacie vajcia absorbuje veľké množstvo kyslíka a uvoľňuje oveľa viac oxidu uhličitého v porovnaní s kuracím mäsom.

Pre každého, kto sa rozhodne stiahnuť lístky v inkubátore, vám pomôže tabuľka špeciálneho režimu. Udáva sa pre každé obdobie samostatne. Počas prvých dvoch týždňov sa chladenie materiálu nevykonáva.

podmienka

Zodpovedajúci indikátor etapy

vlhkosť

60-65%

teplota

37,5-38 stupňov Celzia

Sústruženie vajec

6-8 krát denne

Čo sa týka otáčania vajíčok, tento proces je mimoriadne potrebný, pretože zrelý klíček sa môže prilepiť na škrupinu. V prvej etape by sa zákroky mali vykonávať aspoň šesťkrát denne.

Po ôsmy deň po skončení tohto štádia sa inkubačný materiál odstráni a analýza sa uskutočňuje použitím už opísanej metódy ovoskopie. Je dôležité, aby sa obehový systém embrya vyvinul vo všetkých exemplároch. Ak tomu tak nie je, potom je jednoducho stiahnutá. Neublíži potomkovi.

Druhý týždeň inkubácie

Druhý týždeň tiež nevyžaduje chladenie vajec zo strany chovateľa. Teplota v inkubátore sa neznížila a zostala rovnaká. Podľa mnohých odporúčaní profesionálov je najlepšia teplota pre morčacie vajcia 37,8 stupňov.

podmienka

Zodpovedajúci indikátor etapy

vlhkosť

45-50%

teplota

37,5-38 stupňov Celzia

Sústruženie vajec

6-8 krát denne

Vajcia by ste mali otočiť rovnakým spôsobom ako v prvom týždni. Znížte iba mieru vlhkosti až na 50%.

Tretia etapa

Po dvoch týždňoch sa index vlhkosti znovu zvýši na prvý týždeň. Teraz sa proces ochladzovania pridáva do postupu otáčania vajec. Postupy sa musia vykonávať denne až do 25. dňa vrátane.

podmienka

Zodpovedajúci indikátor etapy

vlhkosť

65%

teplota

37,5 stupňov Celzia

Sústruženie vajec

4 krát denne

Chladiaci proces

10-15 minút

Chladenie je špeciálny postup. Vykonáva sa to z toho dôvodu, že samotné embryá začnú produkovať teplo. Ak chcete skontrolovať, či sú vajcia dostatočne ochladené, musíte ich priviesť na tvár alebo do očných viečok. Ak sa ochladí, nebude to ani v teple ani v chlade. Potom sa opäť umiestnia do inkubátora. Pred odchodom bude dosť času. Veľmi rýchlo sa budú vyliahnuť morky z vajec.

záver

Prvý morský kura sa dá vidieť už na 26. deň inkubačného obdobia. V posledných troch dňoch nie je potrebné otáčať vajíčka alebo ich ochladiť. 27. deň, kedy sa mláďatá vyliahnu, je potrebné opatrne monitorovať vetranie v inkubátore. Je dôležité, aby kurčatá mali dostatok kyslíka.

podmienka

Zodpovedajúci indikátor etapy

vlhkosť

až 70%

teplota

37 stupňov Celzia

Sústruženie vajec

žiadny

Keď je väčšina liahne poklopu, je lepšie mierne zvýšiť teplotu (asi pol storočia). Záver - to je najdôležitejšia fáza, musí sa k nemu dôjsť zodpovedne.

Ak sa rozhodnete prvýkrát začať morky a nie je jednoducho nikto, kto vloží vajíčka, môžete si kúpiť násadové vajcia. Môžu sa nájsť v predaji. K dispozícii sú špecializované hydinárne, na tom istom mieste môže začiatočník poradiť v otázkach stiahnutia moriek. Bez ohľadu na to, aký spôsob chovu sa nakoniec vybral, je použitie inkubátora spoľahlivým spôsobom na získanie zdravého potomstva.