Záhradníctvo

Sadenice korenia v plienkach

Rastlinné korenie sadenice je komplikovaný proces, ale prináša veľa radosti. Začnite s výberom kvalitných semien, pripravte ich určitým spôsobom na výsadbu. Skladované s pôdou, upravené balenie, premýšľajte osvetlením. Krabice však zaberajú všetky voľné miesta v kuchyni.


Niektoré nepríjemnosti rastúcich sadeníc čiastočne odstraňujú novú metódu - klíčenie semien v kochle. S touto metódou pestovania sú semená v plienkach.

Výhody metódy

Táto metóda je vhodná pre oboch záhradníkov so skúsenosťami, a pre začiatočníkov na pestovanie papriky pre sadenice.

Hlavné výhody výsadby korenia pre sadenice v slimáku sú:

 • kompaktnosť a šetrenie miesta pre pestovanie rastlín. Získajte asi 100 papriky od slimáka s priemerom 20 cm;
 • kontrola klíčenia semien a slabých rastlín;
 • sadenice papriky nie sú tak silne vytiahnuté;
 • kontrola pôdnej vlhkosti. Pôda nie je pokrytá plesňou a takáto starostlivosť prakticky eliminuje ochorenie "čierna noha";
 • zjednodušená práca na výbere. Slimák sa len otočí a rastliny sa ľahko dostanú. Zároveň koreňový systém prakticky nie je poškodený;
 • znížené náklady na materiály na pestovanie papriky a možnosť ich opätovného použitia.

Jedinou možnou nevýhodou môže byť roztiahnutie sadeníc z dôvodu nevhodnej starostlivosti. Dôvodom môže byť nedostatočné osvetlenie a podmáčanie pôdy.

Po preskúmaní výhod tejto metódy začnite pestovať sadenice korenia.

Príprava a výsadba semien

Pred zasadením korenia by sa mali semená pripraviť. Pri triedení semien sú prázdne, majú inú farbu a vyberú sa malé rozmery. Potom použite niekoľko techník na zvýšenie klíčivosti.

Jedným z nich je namáčanie, ktoré stimuluje klíčenie semien. Semená rozložené na gázu, zabalené a umiestnené do malej nádoby s teplou vodou. Na kalenie sú namočené v studenej vode a pravidelne ju nahrádzajú.

Pred vysadením semien sú namočené vo vode pridaním stopových prvkov. Na tento účel použite drevený popol, manganistan draselný. Z dreveného popolčeka a manganistanu draselného pripravte 1% roztok a namočte do semien asi 30 minút. Zdrojom ultrafialového žiarenia je slnko alebo špeciálna lampa. Táto metóda pomáha získať vysokokvalitné a zdravé sadenice korenia.

Ak chcete zasiať semená korenia, je lepšie ich dezinfikovať. Na tento účel použite infúziu cesnaku. 20 g mletého cesnaku naliať 100 g vody. V tomto roztoku sa semená namočia počas jednej hodiny. Potom je treba ich umyť teplou vodou.

Technológia zariadenia slimáka a výsadba korenia v ňom je nasledovná:

 1. Odstráňte potrebný kus falšovaného materiálu a roztiahnite ho na pracovnú plochu. Šírka pásov - 15-17 cm.
 2. Dĺžka pásikov položil toaletný papier. Vrstva papiera sa položí 1,5 cm pod horný okraj podkladu. Semená sa vysielajú na klíčenie do tejto hĺbky. Papier pokropený vodou.
 3. Vo vzdialenosti 4 cm od okraja pásika sa semená korenia umiestňujú v intervaloch 2 cm. Keď je položený sadivový materiál, kôra sa prehne. Je dôležité mať na pamäti, že korenie rôznych odrôd má inú dobu klíčenia.
 4. V tomto štádiu je slimák umiestnený v pripravenom kontajneri, ktorý zabezpečuje, že semená sú v hornej časti. Skryjeme to vo filme a položíme ho na teplé miesto. Týmto spôsobom sa dosiahne skleníkový efekt.
 5. O niekoľko dní neskôr kontrolujeme slimák na klíčenie semien. Semená by už mali byť obrátené. Vložte slimák na jeho stranu a opatrne ho odložte. Vyberáme si nevyrábané ani slabé semená a klíčky a nevyhadzujeme ich.
 6. Šírka rozvinutého pásu stohuje pripravenú zmes pôdy. Jeho vrstva je 1,5 cm, kondenzujte ju a posypte vodou.
 7. Slimák sa znova zrúti. Ukázalo sa, že je oveľa širšie. V prípade potreby sa pôda pridáva hore a hojne sa napojuje. Je lepšie upevniť kotúč pružným pásom, pričom pozorujte silu kompresie, aby nedošlo k poškodeniu koreňového systému rastlín.
 8. Spodok nádoby pokrytý pilinami. Vložte nový slimák na miesto a opäť ho pokryte filmom. Po vypitvaní rastlín sa krabica so sadenicami umiestni na dobre osvetlené miesto.
 9. S príchodom dvoch listov sa film odstráni. Je lepšie to postupovať postupne a vyučovať sadenice na čerstvý vzduch. V slimáku obsahujú mladé rastliny pred vyberaním.

Odberové a výsadbové rastliny

Miečanie sadenice korenia zo slimáka má svoje vlastné vlastnosti. Napriek skutočnosti, že sa semená vysadia v jednom období a za rovnakých podmienok, sadenice sa môžu stále líšiť. Niektoré papriky môžu byť zdravé a silné, zatiaľ čo iné sú slabé a nie dorosshih.

V tomto prípade sa kohlia opäť rozvinie a veľké sadenice sa odoberú. Je to jednoduché, pretože rastliny sa vysádzajú ďaleko od seba. Slimák je opäť zložený a umiestnený.

Video uvádza, akú pozornosť je venovaná pri výsadbe korenia v slimákovi:

Pozrite si video: Načo sadenice? (Február 2020).

Загрузка...